Bilmek istediğin her şeye ulaş

Surface

Microsoft

Microsoft tarafından 26 Ekim 2012 tarihinde ilk modeli satışa sunulacak olan tablet bilgisayarlar serisinin ortak adı.

Mayıs 2014

Burhan Çetinkaya  yeni bir  gönderide  bulundu.

Surface Pro 3—The Tablet that Can Replace Your Laptop

Witness the next evolution of productivity. Introducing the Surface Pro 3, the tablet that can replace your laptop.
Mart 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Tablet için en iyi yazılım Windows mu iOS mu?

İkisi de yazılım değil işletim sistemleridir. Hangisinin uygun olacağını da kullanacağınız uygulamalar belirleyecektir. Hangi uygulamayı kullanacaksınız ve hangi işletim sistemine uyumlu. Şahsi kanaatim, tablet kullanmıyorum ama IPhone kullanıcısı olarak derim ki IOS süper ergonomik, Windows ve Android de süper esnek. "En iyi" sonuçta kullanıcının kendi tercihi olacaktır.
Temmuz 2013

Ahmet Küçükoğlu  yeni bir  gönderide  bulundu.

Microsoft'un hataları

Microsoft, satışların beklediklerinin altında olmasından dolayı yeni nesil Surface’ler üzerinde çalıştığını duyurdu. Microsoft aşığı olarak eleştiri yapma zamanı geldi.

Birincisi; sen hangi ülkelerde Surface sattın? Sayılı! Peki durum böyle olunca sen nasıl çok ürün/cihaz satabilirsin?

İkincisi; hangi sıklıkla işletim sistemlerini güncelliyorsun? Yılda bir! Peki piyasa olağanüstü hareketli iken sen bu kadar durağanlık sergileyerek ne kadar ürün/cihaz satabilirsin? Üstelik piyasaya geç girmenden dolayı çok daha fazlasını yapman gerekirken.

Üçüncüsü; eski cihazlarına destek veriyor musun? Biz her şeyi yeniden yaptık, eski ürüne/cihaza destek veremiyoruz! Peki sen her şeyi yeniden yaparsan ve geriye tam destek vermezsen ne kadar ürün/cihaz satabilirsin?

Yıllardır ürünlerini/cihazlarını kullanıyorum. WP 7 yüklü cihaz aldım. WP 7.5 çıkarttın ama eskiye tam destek veremedin. Gittim yeni cihaz aldım. WP 8 çıkarttın ama bu sefer geriye hiç destek vermedin. Yine gittim yeni cihaz aldım. WP 9 ne olacak bilmiyorum artık. Surface aldım. Yeni nesil Surface’ler üzerinde çalıştığını duyurdun. Mühim değil onu da alırım ama sen sorunun kaynağına inmemeye devam edersen bu alanda başarısız olmaya devam edersin.
Ocak 2013

Eray Karayel, bir soruya yanıt verdi.

Tablet için en iyi yazılım Windows mu iOS mu?

Kişiden kişiye değişir. Apple kullanıma alışmış kişiler elbette ios'u tercih edeceklerdir. Windows'un tablet ve mobil teknolojisine biraz geç geçişinden ötürü belkide "Windows kullananın tableti de windows olur" denemiyor. Tabletlerde 8 henüz yeni, sorunları önümüzdeki dönemde göreceğiz. Windows'un mobil işletim sistemindeki javaya aşırı bağlılık, önceki dönemde bana çok sorun yaşatmıştı. Asıl soru Android mi ios'mu olmalıydı belkide. Android kullananlar, tablette de android'i tercih edeceklerdir muhtemelen. Her ikisinin de avantaj ve dezavantajları var. Bunlar göz önünde bulundurulmalı.

Ocak 2013

Murat Süzen, bir soruya yanıt verdi.

Tablet için en iyi yazılım Windows mu iOS mu?

Microsoft piyasaya yeni girdiği için pek fikrim yok. Fakat Android mi IOS mu derseniz IOS tarafındayım. Android yol geçen hanı gibi kontrolsüz uygulamalarla dolu. Fakat Apple bu konuda (kontrol ve takip) daha iyi.

Ocak 2013

Patron, bir soruya yanıt verdi.

Aralık 2012

Semih Muyaoğlu, bir soruya yanıt verdi.

Tablet için en iyi yazılım Windows mu iOS mu?

ikisi de değil. Her daim android :)

Kasım 2012

Coşkun Taşdemir, bir soruya yanıt verdi.

Microsoft Surface pazar payı bakımından ipad'i geçebilir mi?

Artık sadece cihazlara değil ekosisteme bakmak gerekiyor. Apple'ın IOS ve Google'ın Android işletim sistemi bu konuda önde. Microsoft Windıows 8'de çalışan uygulama sayısı şu an çok az. Eğer Microsoft bu konuda birşeyler yapabilirse Android ve IOS cihazların popülaritesine yaklaşabilir ama şu aşamada geçmesini çok zor görüyorum

Kasım 2012

Semih Muyaoğlu, bir soruya yanıt verdi.

Microsoft Surface pazar payı bakımından ipad'i geçebilir mi?

32 GB versiyonunda 16GB, 64GB versiyonunda ise 45GB boş alan bıraktıkları sürece pazar payının gerçekten "pay" olarak tanımlanması zor gibi geliyor bana.

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.