Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet Teknolojileri

İnternet

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Eylül 2017

Campusera Com  yeni bir  gönderide  bulundu.

Çevrimiçi eğitim son zamanlarda neden değer kazandı?

Platon’un devletine göre birey kavramı ve aile kavramı, devlete feda edilmişti ve bütün çocuklar üç yaşından sonra resmi görevli eğitimciler tarafından yetiştirilmeliydi. Çocuklar küçük yaşlardan itibaren hep birlikte büyütülmeli ve eğitimcileri kadınlar olmalı, çocuk 3 yaşından 6 yaşına kadar oyuna teşvik edilmeliydi.

Asırlar içerisinde evrilerek günümüze gelen eğitim kavramı; devlet yasaları kapsamında sistemin sınırları içerisinde kalınarak, verilenin dışına çıkılmayacak şekilde standardize edilmiş ve bu durum ideal devlet tanımı içerisinde kabullenilmiştir. Milenyum çağına geçilirken teknoloji alanında hızlı bir gelişim yaşanması, uzaktan eğitim kavramını yaşamımıza sokmuştur. Bilgisayar teknolojileri ve bilgisayar ağları sayesinde çevrimiçi (e-eğitim) kavramı yani uzaktan eğitim en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi.

Kendi kendine öğrenme kavramı ile öğrenci, hiçbir baskı altında kalmadan kendi kendisinin denetleyici mekanizması haline geldi, bu sistem içerisinde kendini disipline edebilen her öğrencinin kendi sorumluluğu vardır ve öğrenme becerilerini geliştirmekten kendisi sorumludur.
Konuyu öğrenmek ve o konu kapsamında gelişimini gözlemlemek adına ne kadarlık bir süreye ihtiyaç duyacağını, kısaca ayıracağı zamanı ve öğrenim hızını kendisi belirleyeceğinden ötürü çevrimiçi eğitim ayrıcalıklı duruma gelerek büyük önem kazanmıştır.
Öğrendiğine kanaat getirdiğinde bir sonraki aşamada bir sonraki konuya geçebilir ve öğrendiği konular hakkında yorum yapabilme becerisine ulaşır. Bu da klasik eğitimin bize vermiş olduğu bakış açısının sınırlayıcı unsurlarını kaldırarak ayrı bir vizyon edinmenizi sağlar. Sorgulayıcı bir öğretim kurumu olarak her daim sistemini güncelleyen Stanford Üniversitesi çevrimiçi eğitim kavramına 2012 yılında ön ayak olmuş ve üniversite akademisyenleri tarafından düzenlenen çevrimiçi eğitimler sayesinde nitelikli eğitim, öğrencinin kendisini en hazır hissedeceği zaman çizelgesi içerisinde ancak akademik gücün desteği esirgenmeyerek uygulanır. Bu da değeri hiçbir zaman küçümsenmeyecek bir kavramı yaşamımıza sokarak hem kişisel hem sosyal gelişimimiz adına büyük ve önemli bir adım olmuş oldu.
Temmuz 2017

Minecraftity, bir soruya yanıt verdi.

Saatlerce başından kalkamayacağım bilgisayar oyunu tavsiye eder misiniz?

Minecraft tabi ki :) herkesin oyun zevki farklıdır. Ben minecraft dünyasından asla kopamıyorum.
Şubat 2017

Metin Atabay  yeni bir  gönderide  bulundu.

PARDUS

Yerli Üretimimiz olan Pardus'u Bilgisayarımıza kurarak hem Ülkemize destek olmuş olacağız hem de pek çok faydalı özelliği Bilgisayarımıza aktarmış olacağız ...
Ekim 2016

İbrahim Balkaya, bir soruya yanıt verdi.

Yazılım şirketi kurmak istiyorum. Teknik işlere çok karışmadan, istediğim işi nasıl kurup yönetebilirim? Sektörde ne gibi dezavantajlarım olur? Ne tavsiye edersiniz?

Yazılım şirketi kurabilmeniz için bu işten çok iyi derecede anlamanız gerekli diye düşünüyorum. Şirketinizi kurdunuz, sermayeniz de var ama ne gibi ürünler satmayı planlıyorsunuz?

Bu işten ciddi anlamda kar elde edebilmek için kendi ürettiğiniz yazılımları satmanız gerekmektedir. Yazılım üretirken dahi hangi sektöre ne derece faydalı olacak bunların iyi bir analizlerinin yapılması lazım.
Ağustos 2016

Hakan Özerdem, bir soruya yanıt verdi.

Saatlerce başından kalkamayacağım bilgisayar oyunu tavsiye eder misiniz?

Tavsiye etmem.
Yapacak onca iş varken hele hiç tavsiye etmem.
Ama bir tatil süresi boyunca kafamı arındırayım diyorsan ve Open World seviyorsan Fallout 3/New Vegas/4 iyi gider.
Ağustos 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Saatlerce başından kalkamayacağım bilgisayar oyunu tavsiye eder misiniz?

GTA Vice City'de çok zaman harcamıştım :) CS: GO ve Crysis 'te heyecanlı zamanlardı fakat bu soru ile anladım ki ben genelde arkadaşlarımla etkileşim halinde olduğum oyunları seviyorum. Üniversite yıllarında fallout 2 ve cs1.5 bir ödüldü bizim için, son zamanlarda da oynadığım tek oyun utanarak söylüyorum ama pokemonGO, oyunun nesi var diye soracak olursanız sanırım yapmış olduğum koşu ve yürüşe anlam kazandırdı. CS: Go turnuvalarımızda sezonluk olarak devam ediyor :)
Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Saatlerce başından kalkamayacağım bilgisayar oyunu tavsiye eder misiniz?

Sierra'nın "Pharaoh& Cleopatra" oyunu ..
Kaç gece sabahladığımı bilirim üniversitedeyken.

Strateji oyunudur. Antik Mısır'da şehir kurar , tarım ve hayvancılık yapar , vergi toplar , savaşır ve sağlık sorunları , işsizlik vb sorunlarla uğraşırsınız.

Tavsiye ederim (Ne yazık ki windows 10 da çalışmıyor bilginiz olsun)

İnternet Teknolojileri
Nisan 2016

Oğuz, bir soruya yanıt verdi.

inploid ile Facebook arasındaki fark nedir?

Facebook'ta kişiler ön plandayken İnploid'de içerikler ön plandadır.
Mart 2016

Ali Uyanır, bir soruya yanıt verdi.

Çok fazla tablo verisine sahip veritabanlarında sorgulama performansı nasıl arttırılır?

Web sayfanızın yada forum sisteminizin kodlama kısmına arama form çubuğu koyarak yada database eklenerek sql ile yapılabilir
Şubat 2016

Gökhan Biçer, bir soruya yanıt verdi.

Günümüzde en çok öğrenilmesi gerekli programlama dili hangisidir?

Aslında programlama dilleri orman olsa, bunların ulu ağaçları Basic, C, Fortran olur. Günümüzde ise özellikle C diline dayanan, kullanımı kolay, grafiksel arayüzü var ve gelişmiş olan diller popüler olmaya başladı.

Arkadaşların cevaplarına katılmakla birlikte, Python'un yükselişini de göz önünde bulundurmak gerekir, diyorum.
Şubat 2016

Ismail Arat, bir soruya yanıt verdi.

Günümüzde en çok öğrenilmesi gerekli programlama dili hangisidir?

Bence bu zamnda en iyi diller php ve javadır nedeni ise mobil uygulamalar ve internet siteleri bu günlerde daha fazla kullanılmakta mobil uygulamlar için java internet siteleri için php öneririm
Aralık 2015

Hakan Yildiz, bir soruya yanıt verdi.

Responsive site mi yoksa mobil site mi yapmalı? SEO için hangisi daha iyidir?

Esnek tasarım (Responsive). Günlük olarak yaklaşık 3.3 milyar kişi internet kullanıyor ve bu dünya nüfusunun neredeyse yarısı. 3.3 milyar kullanıcının da yarısından fazlası ziyaretlerini mobil cihazlarla yapıyor olması sebebiyle mobil uyumlu bir web sitesinin gerekliliği konusu tartışılamaz. Google da “mobil site” yerine “cihaz uyumlu (responsive) ” sitelere önem vermektedir. Kullanıcıları düşünerek hızlı açılan, etkili ve ziyaretçi dostu arayüz tasarımıyla oluşturulmuş bir web sitesi ziyaretçiler tarafından tercih sebebi olacaktır.
Bkz.developers.google.com/webmasters/mobile-. . .

1148 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Blu-Ray

9 Kullanıcı   2 Soru   4 Yanıt