Bilmek istediğin her şeye ulaş

Temel Bilimler

Matematik, fizik, kimya ve biyolojiyi kapsayan bilimler topluluğuna temel bilimler denir. Diğer bilim dallarına 'temel' oluşturdukları için bu adla anılırlar.

Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eylül 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Moleküllerin elektriği iletmesi ve depolamasından faydalanarak I B M yazmışlar. 1974'te moleküller üzerine ortaya atılan bir varsayım, o günlerde teknolojinin güdük kalmasından ötürü ispatlanamamış.

IBM100 - Scanning Tunneling Microscope

Description
Eylül 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Nasa Jet Tahrik Laboratuvarı (Jet Propulsion Lab)'na bağlı Soğuk Atom Laboratuvarı (Cold Atom Lab)'nda, atomlar, belli bir sıcaklık derecesine kadar soğutularak, Bose-Einstein kondensi diye tabir edilen durum deneyle gözlendi. Bu düşük sıcaklıkta neredeyse hareketsiz olan atomlar, senkronize (eşzamanlı) titreşimlerde bulunuyorlar.

Cold Atom Laboratory Creates Atomic Dance | NASA

A key breakthrough for the Cold Atomic Laboratory was announced this week ahead of its debut on the International Space Station in late 2016.
Eylül 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ülkenin ihtiyaçlarına göre planlama yapmadan belli dallarda fazla mezun verip, onlara iş bulamama sorunu meğer ABD'de de varmış. Eğer bizde böyle bir sorun gündeme gelirse, bizim yöneticiler bunu referans gösterebilirler.

Are we producing too few or too many science and technology grads? | Ars Technica

According to a new report, the answer is "both."

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.