Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ticaret Odaları

Ticaret Odaları Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Aralık 2014

Mesut Baran @mesut

Mart 2011

circassian @circassian

Birçok ticaret odasında şu günlerde aile şirketlerinin kurumsallaşmasıyla ilgili seminerler yapılıyor olması, bizimki gibi aile içi hiyerarşinin egemen olduğu şirketlerde kurumsallaşma adına önemli bir adım mıdır?

Kurumsallaşma insan hayatının her alanında başarı ve verimlilik sağlama açısından son derece önemlidir. Yaptığınız her işin önce prensiplerini öğrenerek daha sonra da prensiplere bağlı kalarak yapmayı deneyin. Aile şirketlerinde önemli sıkıntılardan biri aile hiyerarşisinin şirket ortamına taşınmasıdır. Prensipler veya rasyonel tercihler yerine hiyerarşi odaklı karar alma süreci iş hayatının gerçekleriyle çoğunlukla zıt düşer. Aile şirketlerinde kurumsallaşma sürecinde ilk adım aile içi ilişkilerin kurumsallaştırılması olmalıdır. Önce aile bireylerinin birbiri ve şirketle olan çıkar ilişkilerini düzenleyecek bir hukuki metin oluşturulmalı ve buna bağlı kalınmasını sağlayacak yaptırımlar oluşturulmalıdır. Aile şirketlerinde kurumsallaşma çok yavaş ilerleyen sıkıntılı ve stresli bir yoldur ancak şirketin bekası için kaçınılmazdır. Nereden biliyorsun diye soracak olursanız fiilen bu işi yani kurumsallaşma danışmanlığı yapıyorum.
Kasım 2012

Eylül Başak @azil07

Türkiye'deki dernek,vakıf ve odaların; 'meslek edindirmek ya da geliştirmek' adına yaptıkları faaliyetlerle ilgili olarak; paylaşılabilecek sunumlara nereden ulaşabilirim?

Genelde sunumu hazırlayanlar daha sonra bu sunumları nereden paylaşacaklarını katılımcılara aktarırlar. slideshare.net sitesi sunum paylaşımlarının en çok yapıldığı bir numaralı platformdur. Burada arama yapabilirsiniz.
Ağustos 2014

Mesut Baran @mesut

Türkiye'de sizce şirketler toplu ürün alırken internete güveniyorlar mı?

Karşınızda güvenilir ve garantili ürün alımı yapacağınız bir firma gerekmektedir. Alıcı tarafından bakarsak ürünü ve üreticiyi çok iyi tanımalı fiyat tarafında kalarak merdiven altı şirket ürünleri tercih edilmemelidir. Ürünü sattıktan sonra ürünün arkasında kapı gibi duracak satıcı gerekmektedir. Ürünü satıp buhar oluyorsa yandınız. Seri hatalar, servis desteğinden yoksunluk, müşteri memnuniyetsizliği vs. Kısaca alımlarda bayi kanalı tercih etmek daha sağlıklı olacağı kanısındayım.

Selamlar,

Levent KENİR

54 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.