Bilmek istediğin her şeye ulaş

Toplum Hayatı

Toplum Hayatı Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Ocak 2017

Ebubekir Önder  yeni bir  gönderide  bulundu.

Küçük yaşta hapishaneye düşen çocuklar.

Bilirsiniz ki hayat herkeze eşit şartlar sunmuyor.Kimileri rahat içinde yaşarken kimileri belanın kötülüğün pençesinde boğuşuyor.Cahilce yaptıkları yahut yapmak zorunda bırakıldıkları işler sonucunda hapishaneye düşüyorlar ve hayat tam anlamıyla kararıyor onlar için.Sizce bu ruh katliamını önlemek için neler yapılmalı.
Eylül 2016

Insan, bir soruya yanıt verdi.

Neden kadınlar kısa ve dar kıyafetler giyerek iç güzelliklerini arka plana atıp erkeklerin ilgisini çekiyorlar? Saçma değil mi? Bir erkeğin, bir kadınla sırf vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? Erkeklerin bakışlarından rahatsız olmuyorlar mı?

Erkekler için çekicidir; beşerin hayvani tarafına rast gelen bir özelliktir. Bu yüzden bakarlar.
Kadınlar için ise güçtür bu;
"İnsanlar farklı şekillerde güç arayışı içerisindedir. Kadınlara başka bir güçlü olma kaynağı bırakmadın, sadece tek bir çıkış var: Bedenleri. Bu nedenle onlar sürekli olarak daha çok ve daha çok çekici olmakla ilgileniyorlar. Bunda politik bir strateji vardır. Kadınlar çekici olmaktan hoşlanır çünkü bu onlara iktidar hissi verir; ne kadar çekicilerse erkekler üzerinde o kadar güçlü olur. Ve kim güçlü olmak istemez ki? Tüm hayatları boyunca insanlar güç için mücadele ediyor. "( osho-ego.blogspot.com.tr/2010/08/iktidar... ) İstediği gibi erkekleri peşinden koşturabilir, istediği gibi onları def edebilir.
"Geçmişte kadınların erkekler kadar özgür olduğu bir dönem vardı. O zamanlar erkekler çekici olmakla kadınlar kadar ilgiliydi. Krishna’ya(Hint geleneğinde bir tanrı-erkektir), onun güzel ipekten elbiseler içindeki, flütü, her çeşidinden takıları, küpeleri, tavus kuşu tüylerinden taçları olan resimlerine bak. Ona bir bak! O ne kadar güzel görünüyor. " (oshoturk.com/guc-arayisi/)

Ayrıca giyim şirketlerinin üretimleri de bu yöndedir; ya çok kapalı ya da çok açık. Kadınlar bölümünde gerçekten düzgün bir giysi bulmak zor. Ben kadın olsaydım erkekler bölümünden giyinebilirdim.
Eylül 2016

Uğur Çakmak, bir soruya yanıt verdi.

Neden kadınlar kısa ve dar kıyafetler giyerek iç güzelliklerini arka plana atıp erkeklerin ilgisini çekiyorlar? Saçma değil mi? Bir erkeğin, bir kadınla sırf vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? Erkeklerin bakışlarından rahatsız olmuyorlar mı?

Soru mu bu şimdi :)) Dışını beğenmeyen içini merak etmez evladım!

Ya yaşın küçük, doğa-insan ilişkisine vakıf değilsin ya çirkin birisin, komplekslerin düzgünce düşünmeni engelliyor ya da çirkin değilsin ama kendini beğenmiyorsun ki kompleksler yine başına dert oluyor.

Her insan güzel ve çekici olmak ister ve diğerleri tarafından da beğenildiğini görmek ister. Bu kadar basit. Eğer üçgen bir vücudum olsaydı daha dar kıyafetleri tercih ederdim. Aynı şekilde kadın olsaydım, güzelliğimin altını çizecek tarzda giyinirdim. Senin dediğin kıskançlık tamamiyle :) Mesela arkadaşlarla nerede kaslı dar body giymiş birini görsek hemen eleştiri bombardımanına tutuyorlar :)) Diyorum senin de öyle vücudun olsa sen de giyersin birader. Bu doğanın sana kodladığı bir şey. Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır evladım. Bir kadınsan eğer (ki öyle olduğunu düşünüyorum) sanane onlardan sen iç güzelliğini ortaya çıkar o zaman ki nasıl yapacaksan onu artık. Yani karşıdan bakacak sana bir adam "vay bee ne kadar dürüst bir kadın" diyecek :))) Erkeksen eğer öyle kadınlara hiçbir zaman ulaşamayacağını düşündüğün için kompleks içindesin. "Bir erkeğin bir kadınla vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? " Diye sormuşsun. İlk bakışta zaten öyle olmak zorunda. Ben bir kadına baktığımda onun dürüst, güvenilir ve zeki biri olup olmadığını anlayamıyorum eğer senin üstün bir algı biçimin varsa o ayrı. Ayrıca bu yaşıma kadar hiç bir arkadaşımdan bir kadın hakkında "vayy bee ne akıllı adın", "vayy bee ne kadar da kendine yetebilen güçlü bir kadın" şeklinde bir cümle duymuş değilim. Senin söylediklerin ancak uç noktalarda geçerli olur. Teşhir etme amacı olan zaten bakışlardan rahatsız olmaz ki amacı odur zaten. Sanmıyorum ki hiçbir erkek "çirkin bir kadın ama dur bakalım nasıl biri" diye bir kadına yaklaşsın. Asgari olarak onu beğenmesi gerekir.
Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

Hepimiz Pollyanna'yız ! !
Nisan 2016

Serçe Umut, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

Şuan değilim hiç uzun süre kalamadım da istemedimde. Mutluluk tek gelmez hiç hep ya biterse korkusuyla birlikte gelir. Kafamdaki mutluluk tanımı değişmediği sürece mutluluktan ziyade huzur isterim.
Mart 2016

Turgay Coşkun, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

Eğer genel anlamda ise bu soru ülkenin şu durumunda mutlu olmak için çok duygusuz olmak gerekiyor. Ölüm artık günlük hayatımızın bir parçası olmuşken ya da ölüm tehlikesinin stresi ile yaşıyorken mutluluk mümkün değil.

Kişisel anlamda düşünürsek; mutsuzluğu tadabilen kişiler ancak mutlu anları hissedebilir. Un helvasının tatlılığını bilmeyen kişinin, biber acısını da bilemeyeceği gibi tıpkı...

Ne mutsuzluk ne de mutluluk uzun süreli hissedilen duygular değildir. Örneğin; sevgilinle küsersin mutsuzsundur, tekrar barışınca çok mutlusundur. Bir gerçek var ki; para mutluluk getirmez. Nice paralı kişi vardır ki eşiyle, sevgilisiyle kırlarda, parklarda el ele gezinemez.
Mart 2016

Mesut Yurt, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

Belirli saatlere göre değişiyor misal sabah mutluyum öğlen yorgun ve huysuz oluyorum akşam ise durgun ve duygusal oluyorum kısacası bende bilmiyorum
Şubat 2016

Doğan Ataman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Doğum günü!

Bu gün oğlum Deniz Can'ın doğum günü. Deniz Gezmiş'in adı nice denizlerde. 1 sevinç 1 hüzün. Deniz Gezmiş.
Şubat 2016

Serdar, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

Hayır değilim çünkü insan mutlu olabilmesi için amaçlarının gerçekleşmesi gerekir mutluluk böylede tanımlanabilir mesela çekilişlen altın kazandınız emin olun aylık 10.000 tl maaş alın o kadar mutlu olamazsınız bunun için şans gerekli
Şubat 2016

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

Mut biraz uzakta kalıyor. İzmirliyim ben, gerçekten izmirliyim, mutlu değilim :) bu soru çok soruldu coook :)
Şubat 2016

Anıl Katkat, bir soruya yanıt verdi.

Gerçekten mutlu musunuz?

"Mutluluk" genel bir kavram değildir. Yeryüzünde yaşamış, yaşamakta olan hiçbir insan genel anlamda tam olarak mutlu değildir. Mutluluk özel bir tanımdır. Her insanın hayatında mutlu olduğu kategoriler, mutsuz olduğu kategoriler vardır. Örneklendirecek olursak; iş hayatında oldukça başarılı olan ve bunun doğal sonucu olarak mutluluk duyan bir insan, aile hayatında başarısız, mutsuz olabilir.

17 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.