Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türk

Türkiye

Türkler, Anadolu Türkleri veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan, Türk halkıdır. Türkiye sınırlarının dışında yaşayan Türkler (Oğuzlar), bugünkü Türkiye ile değil Osmanlı İmparatorluğu ile bağlantılı oldukları için Osmanlı Türkleri olarak da tabir edilirler. Bazı araştırmacılara göre Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından önceki dönemlerde elinde bulundurduğu coğrafi alanlar (başlıca Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Kıbrıs, Gürcistan, Irak, Suriye) üzerinde İmparatorluk yıkıldıktan sonra kalan büyük Türk azınlıklar da Türkler sınıfına girer. Bununla birlikte Avrupa'ya Türkiye'den göç ederek yerleşmiş olan Türk göçmen toplulukları (özellikle Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Avusturya, Belçika ve Lihtenştayn'da bulunanlar) ile Kuzey Amerika ve Avusturalya'daki Türk göçmenler de Türkler grubuna girmektedirler.

Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Nisan 2016

Ali Sinan Demirörs, bir soruya yanıt verdi.

11 subat 1925 Kürt yani Şeyh Said isyanı hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Üzgünüm ama Türk kaynaklarından -doğrusunu- bulamazsınız. Tarihimiz çok kirli, karmaşık ve yalan/yanlışlarla yazılmış durumda. Maalesef politikayı da ''tarih'' olgusuna alet ettiğimizden doğru bildiğimizi zannettiğimiz pek çok tarihi olay aslında ya hiç yaşanmamış ya da yanlış yazılmış. Bu nedenle The British Council gibi kurumların dijital yayınlarını ve Lord Kinross, David Hotham, Arnold J. Toynbee gibi Türk tarihiyle yakından ilgili tarihçilerin makalelerini tavsiye ederim.
Şubat 2016

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eylül 2015

Dilara, bir soruya yanıt verdi.

Bazen milletimizin seçilmiş millet olduğunu düşünüyorum. Bu durum size de oluyor mu? Acaba gerçekten böyle midir, ya da ben aptal mıyım, ya da bütün milletlerden insanlar da kendi milletleri için aynı şeyi düşünüyor mudur?

İrlandalı turist olayında geçekten kötü olmak için seçilmiş bir millet olduğumuza bir kez daha ikna oldum. Boktan dizilmiş şişeler dökülüyor, adam ya parasını ödeyecek, ya özür dileyecek, ya şişeleri dizecek ya da dizene bahşiş verecek, bunları hiç düşünmeden kötü kişi olan esnaf elinde sopayla duruma müdahil oluyor. Diğer esnaf da aynı şekilde, ellerinde çeşitli silahlarla tek kişiye saldırıyor. Oradaki hiçbir Türk acaba haksızlık ediyor muyuz diye düşünmüyor tamamen bir nevi it olan bir kurt sürüsü şeklinde biz çoğuz, o tek, hadi saldırıp gebertelim diyorlar. Neyse sonunda tümü sopasını yedi iyi bitti ama öyle bitmeyebilirdi.

Her gün iki kadın cinayeti olan bir ülkenin milletinin seçilmişliğinden bahsetmişsiniz, evet bu millet seçilmiş katil bir millet, olmasalar da dünyada bir eksiklik olmaz.

Her gün en az bir işçi ölümü olup da iktidardakilerinin kıllarının kıpırdamadığı gibi halkın da buna sessiz kaldığı bir yerde yaşıyoruz. Evet seçilmiş aptal, güce, kötülüğe tapan, sadaka almaya alışmış yavşak bir millet bu.

Her gün en az bir gencimiz saraydaki maganda için ölüyor bu ülkede, hala güce, hala cehalete, hala kötülüğe, hala magandaya tapıyor bu millet, bu anca seçilmiş bir millet olabilir. . .
Eylül 2015

Hakan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türkiye Letonya maçı ...

Bütün Konya Stadında 40 BİN kişi bağırıyordu gol gelsin diye...
-Ya Allah Bismillah Allahuekber...
Bir ara gol geldi aha dedim yeşil sarıklılar yardıma geldi TV nin başında maçı izlerken. Malum işimiz Allaha kalmıştı...
Derken...
Dakika 90+2 maç bitti bitecek Fatih Terro çakma karizmasına bir etiket daha çakacakken, ağır çekimde ipsiz bir letonyalı futbolcunun dudaklarını okudum. Şöyle dedi...

Yea God Your the Lord ...

Ve o ipsiz golü attı :

maç 1 : 1 bitti

40 bin kişinin nefesi 1 kişi ile denk çıktı ya la :)))

ve herif bütün stada bir şşşşşşşş! Sus! İşareti yaptı işaret parmağını dudaklarına götürüp...

şaka şaka sonuç bir fatih terim klasiği dinle alakası yok bu işlerin :)
Ağustos 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türk, Kürt yoktur! Bakın bilim ne diyor...

1132

Alpaslan Türkeş, Devlet Bahçeli gibi “Türkiye bir mozaiktir” söylemine “Ne mozaiği ulan! ” diye çıkışan, “Türkiye Türklerindir” diyenler...
Sinirden havalara zıplamadan önce derin bir nefes alın. Çünkü bu etnik temelli tartışmaların hepsi boş.Bugün Türkiye’de yaşayanlar ne saf Türk, ne Kürt, ne Yunan, ne de Ermeni...
Hepsi ve daha fazlasının karışımı!
Sadece Türkler ve Kürtler için söylemiyorum. Japon’undan Alman’ına hiçbir ırk saf değil. Bilim, 70 bin yıl öncesinde gezegende yaşayan bir insanın (tür: homo sapiens), hepimizin atası olduğunu kanıtladı.
2005’te National Geographic, ‘genom’ projesini başlattı. Nereden geldiğimiz ve Dünya’ya nasıl dağıldığımızı anlamak için gönüllülerden kan örnekleri toplandı. Projenin ilk ayağında 450 bin örneğin DNA analizi yapıldı.
Projeye katılan ve kendi DNA örneğini gönderen Murat Mirza, genomturkiye.com’de araştırmaların sonuçlarını yazdı.
Hepimizin dedesi Afrikalı
“Genetik bilimi hızlı ilerledi, 2007’de insanınoğlunun gen haritası çıkarıldı. Bugün artık milletlerin akrabalık ilişkilerini belirleyecek yeterli bilgiye sahip durumdayız” diyor Mirza.
Bu testlerde, tespit edilmesi daha kolay olduğu için yalnızca erkeklerde bulunan “Y” kromozomu takip ediliyor.
Anne tarafından soyağacını belirlemek için mitokondrial DNA testi gerekiyor. (Y-Kromozomunun görevi cinsiyetin belirlenmesi. Yani erkek çocuk sahibi olmayan erkekler, bu durumdan kendi y-kromozomlarını sorumlu tutmalı.)
İşte bu Y-DNA sonuçlarını geriye doğru takip edince hepimizin atası olan ilk erkeğin bundan 60 ila 80 bin yıl önce Afrika’da,Kenya-Etiyopya civarında yaşadığı ortaya çıktı: “Bugünkü Japon, Alman, Türk, Arap, İngiliz, Kürt, Rus herkesin ortak dedesi bu kişi. Çünkü o tarihte dünyanın başka hiçbir yerinde insan yok.”
Bu ilk erkek ve onun çocukları, ortak genetik özelliklere sahipti. Ancak, bu özellikler zaman içinde değişti. Binlerce yıl süren yolculukla bu insanların torunları, Dünya’nın her yanına göç etti. İşte bu göçlerin sonucu, farklılaşan coğrafya ve iklim şartları insanların genetik yapılarında mutasyonlara yol açtı.
Türkiye bir gen mozaiği
Genom projesinde, Y-kromozomunda meydana gelen her genetik değişim, bir harfle kodlandı ve“haplo grup” (aile klanı) adı verildi. Bilim insanları bu grupları takip ederek genetik değişimlerin dallanarak günümüze nasıl geldiğini tespit etti. (Şema ve gruplar için:genomturkiye.comblog/15-turk-musunuz.html)
Peki, Türkiye’de hangi haplogruplar hakim? Milliyetçiler, Türkçüler için üzgünüm: Türkiye’ye bilimsel olarak bir gen mozaiği!
Avrupa ve Rusya’nın tersine, neredeyse hiçbir haplogrup baskın değil. Türkiye’de, Orta Asya’dan göç eden ataların gen oranı sadece yüzde 2. Bulunan diğer Orta Asya haplogruplarını toplasanız da “Türklük” yüzde 10’u geçmiyor!
Buna karşılık “Bronz Çağı Göçmenleri” olan J2 (Greko-Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya) ve J1 (Kafkasya, Mezopotamya, Semitik) ve R1b (İtalo-Kelt, Germen, Hitit, Ermeni) haplogrupları, mozaikte daha baskın.
Başka bir deyişle Orta Asya Türklerinden ziyade Kürt, Ermeni, Kafkas, Avrupalı ve Rum’larla daha yakın akrabayız!
Zaten ne fark eder? Araştırma, bütün Avrupa ve Orta Asya milletlerinin 36 bin yıl önce aynı soydan türediğini gösteriyor.
Ulus devlet yapısı, genetik soyağacına bakınca iyice anlamını yitiriyor. Belki de meseleye artık böyle bakıp, dayanağı olmayan siyasi söylemleri gözden geçirmek lazım.
Temmuz 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Asrın Lideri

GİT DOLAŞ AÇILIRSIN BİRAZ
Asrın lideri Çin’e gitti.
Gezmeye.
*
Londra’da bir asker öldürüldü, İngiltere başbakanı Fransa gezisini yarıda kesip, ülkesine döndü. Türkiye 11 şehidini toprağa verirken, asrın lideri şarkıcıları uçağına doldurup, Somali’ye gitti.
*
Valencia metrosunda kaza oldu, İspanya başbakanı Hindistan gezisini yarıda kesti, ülkesine döndü. Reyhanlı’da 53 insanımızı havaya uçurdular, asrın lideri ABD’ye uçtu.
*
Deprem oldu, iki kişi öldü, Yunanistan başbakanı Avustralya gezisini yarıda kesip, ülkesine döndü. Helikopterimiz düştü, 17 şehit verdik, karakol basıp 8 askerimizi şehit ettiler, Ahmet Kiziroğlu, asrın liderinin eşi ve kızıyla birlikte Myanmar’a taziyeye gitti.
*
Kıbrıs Rum Kesimi’nde cephanelik patladı, genelkurmay başkanı istifa etti, savunma bakanı istifa etti, genelkurmay başkanı yargılandı. Afyon’da cephanelik patladı, devletin valisi, genelkurmay başkanına sucuk hediye etti, Hindistan’da Pakistan’da olur böyle şeyler denildi.
*
Ethem’in suratına ateş edildi, Berkin, Abdocan, Ahmet, Mehmet öldürüldü, Ali İsmail sopalarla dövülerek katledildi, komiser Mustafa Sarı şehit oldu, asrın lideri Fas’a gitti.
*
Reyhanlı için yas ilan edilmedi.
Gazze için yas ilan edildi.
Ermenek için yas ilan edilmedi.
Mısır için yas ilan edildi.
Uludere için yas ilan edilmedi.
Papa öldü, yas ilan edildi.
Suruç için yas ilan edilmedi.
Suudi Kralı öldü, yas ilan edildi.
*
Fantomumuz vurulduğunda, Brezilya’yı dolaşıyordu. Şehit pilotlarımızın cenazeleri çıkarıldığında, Bodrum’da tatil yapıyordu. Suudi kralı öldüğünde Afrika gezisindeydi, derhal yarıda kesti.
*
7 Kasım’da Endonezya’ya gitti, 9 Kasım’da resmi temasları bitti, 10 Kasım’da Anıtkabir’de olmamak için, gezisini 1 günlüğüne uzattı, Brunei’ye geçti, 10 Kasım’ı orada geçirdi, 11 Kasım’da yurda döndü.
*
Musul konsolosluğumuz basıldı, konsolos dahil, 46 insanımız kaçırıldı, hiç istifini bozmadı, atladı uçağına, Rize Güneysu’ya tatile gitti. Aynı asrın lideri… Belediyespor-Sakaryaspor playoff finalini seyretmek için Japonya gezisini yarıda kesti.
*
Orman yangını çıktı, ABD başkanı Kanada gezisini iptal etti. Türkiye yanıyor… Bir haftada asker, polis, sivil, 49 insanımız öldürüldü, asrın lideri Çin’e gitti.
*
Ni’çin derseniz?
*
Sevmiyor bizi.
Hepsi bu.
Sevmiyor burayı.

****Alıntıdır****
Mayıs 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bir de meşhur Türk "misafirperverliği" olmasa...

Dünyayı Dolaşmak İçin Yola Çıktı, Türkiye’de Tacize Uğradı | Uzakrota, Gezi Rehberi, Gezilecek Yerler, Turizm Haberleri

Yürüyerek dünyayı dolaşmak için yola çıkan 28 yaşındaki Hollandalı kadın turist, Bursa'nın İnegöl ilçesinde tacize uğradı. Dünyayı dolaşmak için yola çıkan
Nisan 2015

Emine HHOĞLU, bir soruya yanıt verdi.

Son üç günün özeti: Ülkeyi anonim şirket gibi yöneteceğim. Kürt sorunu yoktur. Her Müslüman Türktür. Bu gündem maddeleri hakkında açıklamalarınız nelerdir?

Geçmişte olduğu gibi unutulup gidilecek lakırdılar yorulmaya değmeyecek işler.. Etnik kimlik midir, yada her neyse o konuda bildiğim tek şey "Ey insanlar! Muhakkak ki Biz, sizi bir erkek ve bir kadından yarattık. Ve sizi milletler ve kabileler kıldık ki, birbirinizi (soyunuzu, babalarınızı) tanıyasınız. Muhakkak ki Allah’ın indinde en çok kerim olanınız (ikram olunanınız, en şerefli olanınız), (ırk ya da soy olarak değil) en çok takva sahibi olanınızdır. Muhakkak ki Allah, en iyi bilen ve haberdar olandır. " (hucurat13) ayetidir. Bundan ötesi kimin işine neyi nasıl yapmak geliyorsa onun yönlendirmesidir.
Daha fazla

18 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.