Bilmek istediğin her şeye ulaş

Turkcell (söyleyiş: /ˈt̪yɾkˈsɛl/), Türkiye'nin ilk GSM, 2G ve 3G operatörüdür. GSM 900 teknolojisini kullanarak hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, lisans bedeli de dahil olmak üzere, yurt içerisinde, 30 Eylül 2005 itibarıyla, yaklaşık 4,5 milyar Amerikan Doları yatırım yaptı. Turkcell'in CEO'luğunu 9 Ocak 2007'den beri Süreyya Ciliv yapmaktadır. Şirket, abone başına ayda 17.1 Amerikan Doları kâr elde etmektedir. Bir abonenin aylık konuşma oranı 220 dakikayı buluyor. Bu verilere göre Turkcell'in aylık kârı 925 milyon TL'dir. Turkcell, 2011′in ikinci çeyrek sonuçlarına göre gelirlerini yüzde 8 artırarak 2,28 milyar TL'ye çıkardı. Şirketin kârı da yüzde 15 artışla 721 milyon TL'ye yükseldi. 28 Kasım 2008 tarihinde yapılan Üçüncü Nesil A Lisansı ihalesini Turkcell, 358 milyon avro ile kazandı.

Ağustos 2019

Mehmet Ortaç, bir soruya yanıt verdi.

Taahhütlü veya Taahhütsüz nedir? Ne işe yarar?

Bir hizmeti eğer alırsanız bunun karşılığında size bir indirim ya da ekstra hizmet sağlayacaklardır. Ancak taahhüt süresi içerisinde aldığınız hizmeti iptal ederseniz eğer mutlaka bir cezası vardır. Taahhütsüz hizmetlerde ise liste fiyatı ne ise o fiyattan hizmet alınır. Ayrıca sizi Taahhütlü pakete geçirene kadar hiç rahat vermezler : -)
Mayıs 2015

Ünal Yumer, bir soruya yanıt verdi.

Taahhütlü veya Taahhütsüz nedir? Ne işe yarar?

Taahhüt - yazılı söz vermek gibidir.
Taahhütsüz - seni zorunluluk altında bırakmayandır
Kasım 2014

Cihan Soylular, bir soruya yanıt verdi.

Turkcell Geleceğini Yazanlar sitesindeki döküman ve eğitimler faydalı oluyor mu?

Evet işe yarıyor tabi ki ama başlangıç için güzel iş görüyor.
Mayıs 2014

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Mayıs 2014

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bakan'a göre Avrupa'nın en iyi ülkelerinden biriymişiz: t24.com.tr/haber/depremde-cep-telefonlar...

Depremde cep telefonları neden kesiliyor? - Teknoloji - T24

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Elvan, deprem gibi hadiseler sonrası cep telefonları sinyallerinde kopma meydana geliyorsa 'acilen bakanlığın aranmasını' tavsiye etti
Mayıs 2014

Serhat Atılkan, bir soruya yanıt verdi.

Mobil internette en hızlı GSM operatörü sizce hangisidir? Neden?

Rahatlıkla Turkcell olduğunu söyleyebilirim. Çift hat kullanan birisi olarak Turkcell'in çekim kalitesinin Avea'dan bir adım da önde olduğu açıkça belli. Evet Turkcell diğer operatörlere oranla biraz daha pahalı. Doğru bu ama çekim kalitesinde ise üzerine hiç bir operatörü tanımam.

Yazları memleketime gittiğimde Avea hattım bir çok yerde çekmiyor. Sadece köy merkezinde çekiyor. Turkcell hattım da ise henüz sorun yaşamadım.
Mayıs 2014

Kaan Kandemir, bir soruya yanıt verdi.

Mobil internette en hızlı GSM operatörü sizce hangisidir? Neden?

Merhaba ,
Türkiye genelinde en hızlı GSM operatörü Turkcell olarak biliyorum nedenini sorarsanız. Turkcell Türkiye 'de gsm alanında ilk şirket oldugu için bir çok bölgede yayın bandını elinde bulundurmaktadır. Hatırladığım kadarıyla 900 ve 1800 Mhz'de yayın yapmaktadır. (c= lamda*frekans formulunden de frekansları kendiniz hesaplayabilirsiniz). Bu linkten daha detaylı bilgiye ulabilirsiniz (btk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/tezl..).
Turkcell ve Vodafone GSM bandında çalışır. GSM = 900 Mhz'dir.
Avea ise DCS bandında çalırır. DCS = 1800 Mhz'dir.

3G ise 2100 Mhz frekansında çalışır.

Frekans aralıkları ise: 934-965 Mhz / 1804 -1824 Mhz / 2110-2150 Mhz

olarak bilinmektedir. Dolayısıyla Vodafone ve Turkcell arasında hızlı bir rekabet vardır bu da altyapı desteğine bağlı olarak değişmektedir. Yukarıda verilen frekans değerlerine görede c=lamda(dalgaboyu)*frekans formülünü uyarlarsak dalgaboyu yüksek olanların daha iyi çekim vereceğinin ve daha geniş alanda etkin olacağı fikriyle tasdiklemiş oluyoruz.
Nisan 2014

Zamanteknoloji  yeni bir  gönderide  bulundu.

Turkcell Maxi Plus Tuş Kilidi Hard Reset Çözümü

Turkcell Maxi Plus Hard Reset, Turkcell Maxi Plus Tuş Kilidini Açma, Turkcell Maxi Plus Tuş Kilidini Açma Hard Reset, Turkcell Maxi Plus Tuş Kilidini Kırma, T40 telefon özellikleri işte bu yeni telefon hakkında bilmedikleriniz ve sorunlarına çözümleri bu yazımızda
GSM şirketleri kampanyalarla birlikte akıllı telefon satmaya başladılar. Fiyat olarak diğer telefonlara göre hem uygun hemde taksit seçeneği olduğundan dolayı müşteriler bu telefonlara rağbet gösterdiler. İşte o telefonlardan biri olan Turkcell Maxi Plus akıllı telefon ile ilgili bir sorunu çözmeye çalışacağız. Cep telefonunuzun ekran desen kilini unuttunuz yada yanlış girip kilitlediyseniz aşağıdaki adımlar size çözüm olabilir.

zamanteknoloji.com/turkcell-maxi-plus-tu... .
Mart 2014

Pelin Şen, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonlarında numara taşıma trendi sona mı eriyor?

Bu uygulama 9 Kasım 2008 tarihinde başladı ve büyük ilgi gördü. 2008 yılında 653 bin, 2009'da 9 milyondan fazla, 2010 ve 2011 yılında yaklaşık 12'şer milyon, 2012 yılında 13,6, milyon numara taşınırken, geçen yıl bu rakam yüzde 8 azalışla 12,5 milyona geriledi.


Bunda taahhüt uygulamalarının da payı olabilir bence.


kayak: ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/92...
Eylül 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Turkcell'in ortakları kimlerdir?

Turkcell'in ortaklığında İsveç ve Finlandiya telekom hizmetleri sağlayıcısı TeliaSonera ile birlikte Türkiye'den Çukurova Grubu/Turkcell Holding bulunuyor. Halka arz edilen bir ortaklık yapısı da var:
Turkcell

26 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.