Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı (23 Ni...

Milli Bayramlar

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı (23 Nisan) Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Nisan 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Nisan 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Nisan 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Emanetinin Yılmaz Bekçileriyiz ATAM !

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

11938
Nisan 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Nisan 2014

Esra Bayındır  yeni bir  gönderide  bulundu.

23 Nisan

Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan :)
Nisan 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Nisan 2014

Gonca Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

23 Nisan Bayramımız Kutlu Olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının önemini bugünlerde daha çok anlıyorum. Bir ülkenin huzuru, mutluluğu o ülkenin çocuklarının mutluluğu ve gelecekteki hayallerine ne kadar izin verildiği ile alakalıdır. Şimdi bırakın hayalleri, mutluluğu yaşam hakkının bile anlamının olmadığı günlerden geçiyoruz.

23 Nisan, 1921 yılından itibaren ilk olarak Milli Hakimiyet, yani ulusal egemenlik bayramı olarak kutlanmaya başlandı. 23 Nisan bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk milli bayramı oldu. İlk olarak saltanatın kaldırılması, Cumhuriyetin kuruluşunu kutlamak amacı taşırken daha sonra Atatürk tarafından bugün çocuklara armağan edilmiştir.

Her yıl farklı ülkelerden çocuklar gelip bu bayramı kutlarlar. Hatta çocuklara bu özel günlerde önemli makamlar teslim edilir. Temsili olarak onların geleceğin bireyleri olduğu anlatılır.

Çocuklar yaşayan en masum topluluğu oluşturuyorlar. Savaşlarda, kazalarda, ölümlerde en çok bizi üzen kesim yine çocuklar oluyor.

Çocuğa verilen değer 1921 yılından bu yana ;

11938

11938

11938

11938

Her şeye rağmen, geleceğin en güzel çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. Size armağan edilen bugünü ve Atamızı bir kez daha saygıyla ve sevgiyle anıyorum... .
Nisan 2014

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

23 Nisan - Organizasyon

23 Nisan, yarın, Balat sahilinde çocuklar için bir organizasyon düzenleniyor. Organizasyonu kardeşimin bir arkadaşı aracılığı ile duydum ve sizlerle paylaşmak isterim.

Destek olabilecekler şu sayfadan temasa geçebilirlerse sevinirim:
facebook.com/events/1551951115031132Organizasyon Balat sahilinde gerçekleştirilecek ve çocuklar için çeşitli oyunlar, müzik, oyuncaklar ve buna benzer bir çok şey sunulacak. İhtiyaç duyulan şey elinizden ne geliyorsa odur. Yani, oyuncak getirebilirsiniz veya gitarınızı alıp gitar çalabilirsiniz ya da gidip çocuklarla oyun oynayabilir, oradaki insanlara işlerle ilgili yardımda da bulunabilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

NOT: Etrafınızda bu sayfayı veya etkinlik sayfasını paylaşırsanız daha fazla insan ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.
Ekim 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Cumhurbaşkanının makamına 1 günlük oturacak çocuk ve cumhurbaşkanının Çankaya Köşkü'nde ağırlayacağı okullar nasıl belirleniyor?

Cumhurbaşkanlığı makamına oturacak çocuk ve Cumhurbaşkanının kabul edeceği okullar İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan başvuruların değerlendirilmesiyle Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Bakanlık, belirlenen isimleri Çankaya Köşkü’ne bildirir. Yani Çankaya Köşkü’nün bu konuda herhangi bir yönlendirmesi söz konusu değildir.

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.