Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vodafone, (Londra yakınlarında, Berkshire) Newbury merkezli uluslararası bir İngiliz cep telefonu şirketidir. Dünya'nın 5 kıtasında 32 ülkesinde GSM operatörlüğü yapmakta ve Dünya'nın en büyük GSM Operatörlerinden biridir. Dünyanın en büyük ikinci mobil telekomünikasyon şirketi olarak Aralık 2011 itibarıyla 439 milyon aboneye sahiptir. Vodafone ve işletmecisi olan ağlar üzerinde 30 ülkede ve ek ülkerlerde dahil 40'ın üzerinden ortak ağları vardır. Vodafone Global Enterprise bölümü üzerinde 65 ülkede kurumsal müşterilerine telekomünikasyon ve IT hizmetleri sağlamaktadır. aboneler tarafından ölçülen Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük mobil telekomünikasyon şirketi olan Verizon Wireless'ın %45'ine sahiptir. Türkiye'de ise Turkcell'in en büyük rakibi konumundadır. Vodafone'un CEO'su İtalyan Vittorio Colao'dur. Vodafone Grup Başkanı ise İngiliz Sir John Bond'dur. Vodafone kelimesi : Voice den gelen VO , data dan gelen DA ve phone den esinlenen FONE heceleri ile oluşmuştur. Vodafone McLaren-Mercedes Benz'in ve Şampiyonlar Ligi resmi sponsorudur. Amblemi ise konuşma açmak anlamındaki ' (tırnak) sembolünden esinlenmiştir.

Ağustos 2019

Mehmet Ortaç, bir soruya yanıt verdi.

Taahhütlü veya Taahhütsüz nedir? Ne işe yarar?

Bir hizmeti eğer alırsanız bunun karşılığında size bir indirim ya da ekstra hizmet sağlayacaklardır. Ancak taahhüt süresi içerisinde aldığınız hizmeti iptal ederseniz eğer mutlaka bir cezası vardır. Taahhütsüz hizmetlerde ise liste fiyatı ne ise o fiyattan hizmet alınır. Ayrıca sizi Taahhütlü pakete geçirene kadar hiç rahat vermezler : -)
Mayıs 2015

Ünal Yumer, bir soruya yanıt verdi.

Taahhütlü veya Taahhütsüz nedir? Ne işe yarar?

Taahhüt - yazılı söz vermek gibidir.
Taahhütsüz - seni zorunluluk altında bırakmayandır
Kasım 2014

Ozgur Erdogan, bir soruya yanıt verdi.

Birkaç ay önce vodafone yeni hat aldım. Geçen günlerde hattıma TL yukledim bir sonraki gün önceki kullanıcı galiba cinsel içerikli bir pakete üye olmuş benden 14 lira para kesildi. Ne yapabilirim?

Once hatti aldiginiz noktayla, eger cozulmezse vodafone musteri hizmetleriyle baglantiya gecmeniz gerekli, destek surecinin saglikli islemesi icin soruna dair gerekli bilgilerinizi dogru ve tam olarak verdiginizden emin olmaniz gerekiyor.
Mayıs 2014

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bakan'a göre Avrupa'nın en iyi ülkelerinden biriymişiz: t24.com.tr/haber/depremde-cep-telefonlar...

Depremde cep telefonları neden kesiliyor? - Teknoloji - T24

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Elvan, deprem gibi hadiseler sonrası cep telefonları sinyallerinde kopma meydana geliyorsa 'acilen bakanlığın aranmasını' tavsiye etti
Mayıs 2014

Serhat Atılkan, bir soruya yanıt verdi.

Mobil internette en hızlı GSM operatörü sizce hangisidir? Neden?

Rahatlıkla Turkcell olduğunu söyleyebilirim. Çift hat kullanan birisi olarak Turkcell'in çekim kalitesinin Avea'dan bir adım da önde olduğu açıkça belli. Evet Turkcell diğer operatörlere oranla biraz daha pahalı. Doğru bu ama çekim kalitesinde ise üzerine hiç bir operatörü tanımam.

Yazları memleketime gittiğimde Avea hattım bir çok yerde çekmiyor. Sadece köy merkezinde çekiyor. Turkcell hattım da ise henüz sorun yaşamadım.
Mayıs 2014

Kaan Kandemir, bir soruya yanıt verdi.

Mobil internette en hızlı GSM operatörü sizce hangisidir? Neden?

Merhaba ,
Türkiye genelinde en hızlı GSM operatörü Turkcell olarak biliyorum nedenini sorarsanız. Turkcell Türkiye 'de gsm alanında ilk şirket oldugu için bir çok bölgede yayın bandını elinde bulundurmaktadır. Hatırladığım kadarıyla 900 ve 1800 Mhz'de yayın yapmaktadır. (c= lamda*frekans formulunden de frekansları kendiniz hesaplayabilirsiniz). Bu linkten daha detaylı bilgiye ulabilirsiniz (btk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/tezl..).
Turkcell ve Vodafone GSM bandında çalışır. GSM = 900 Mhz'dir.
Avea ise DCS bandında çalırır. DCS = 1800 Mhz'dir.

3G ise 2100 Mhz frekansında çalışır.

Frekans aralıkları ise: 934-965 Mhz / 1804 -1824 Mhz / 2110-2150 Mhz

olarak bilinmektedir. Dolayısıyla Vodafone ve Turkcell arasında hızlı bir rekabet vardır bu da altyapı desteğine bağlı olarak değişmektedir. Yukarıda verilen frekans değerlerine görede c=lamda(dalgaboyu)*frekans formülünü uyarlarsak dalgaboyu yüksek olanların daha iyi çekim vereceğinin ve daha geniş alanda etkin olacağı fikriyle tasdiklemiş oluyoruz.
Nisan 2014

Duygu Avcı, bir soruya yanıt verdi.

Taahhüt edilen GSM kampanyalarından en az zararla nasıl kurtuluruz?

Normal şartlarda taahhüt edilen zaman süresince mevcut kabul edilen paketten daha düşük bir pakete geçmemek adına önlemler alınır ve bir üst pakete geçildiğinde bunun ile ilgili herhangi bir yaptırım bulunmaz. Eğer bu konuda kullanıcı mağduriyet yaşadığına inanıyor ve yeni talebinin hizmet sağlayıcının çıkarlarına ters düşmediğini düşünüyorsa bu konuda ilgili müşteri temsilcilerinin bir üst birimi ile kararlı bir şekilde talebi ileterek iletişime geçebilir. Ya da tüketici bilgi sistemine başvurulabilir.
Tabii ki burada kullanıcı tarafından taahhüt ile ilgili hangi şartların onaylandığı da önem arz eder. Söz konusu talebin oluşmasına engel olacak net maddeler bulunuyorsa sözleşmede ve bunlar kullanıcı tarafından kabul edilmişse en az zararla süreci tamamlamanın yöntemi taahhütün bitmesini beklemek olur diye düşünüyorum... Zira öyle ya da böyle ödeme kullanıcıdan bir şekilde tahsil edilmekte... Bu durumda da en az zarar bir sonraki hizmet alışında detaylar üzerinde yeterli dikkati gösterip detaylar ile ilgili bilgi almak oluyor... .
Daha fazla

12 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.