Bilmek istediğin her şeye ulaş

VPN (Virtual Private Networks)

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2014

Kadir Karahan, bir soruya yanıt verdi.

KYK yurt interneti ile dota 2 oynamanın yolu var mıdır?

Abicim bende meb engeline çok taktım 1 ay uğraştım beleş bulmak için ve buldum da. Ama yavaştı işte. Eğer aranızda 5'er lira toplayın 3-4 arkadaş bir tane vpn alın hem hızlı hemde engel tanımadan her yerden girebiliyorsunuz. İlla beleş gircem diyosan zor
Kasım 2014

Sena K, bir soruya yanıt verdi.

KYK yurt interneti ile dota 2 oynamanın yolu var mıdır?

Valla nasıl oynayacağını öğrendiğinde bize de haber ver değil oyun ödevleri bile kasıyor bu yurt interneti.. .
Şubat 2014

Gökhan Biçer, bir soruya yanıt verdi.

Ücretsiz vpn siteleri hangileridir?

Internet'e erişimin kısıtlanabilmesi ile ilgili yeni yasadan olsa gerek, kullanıcılar sanki birilerinden kaçarken başka birilerinin kucağına oturmak durumunda kalıyorlar.
Eylül 2013

Gündüz Ayar  yeni bir  gönderide  bulundu.

VPN nasıl kurulur?

Gizli yasaklı sitelere girmek için pek çok program var. Fakat bilgisayarda her zaman manuel olmak en iyisi ve sağlamıdır. Bu yazımızda VPN ağını nasıl kuracağımızı öğreneceğiz.
 1. Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açın ve Yeni bağlantı veya ağ kurun yazısına tıklayın.
  VPN (Virtual Private Networks)
 2. Açılan pencerede Çalışma alanına bağlan seçeneğini seçin.VPN (Virtual Private Networks)
 3. İnternet bağlantımı (VPN) kullan seçeneğini seçin.VPN (Virtual Private Networks)
 4. Çıkan pencerede internet adresine VPN hizmeti almak istediğiniz IP veya siteyi girin (Ben ukpptp.hotfreevpn.com adresinden hizmet alıyorum).
  VPN (Virtual Private Networks)
 5. Kullanıcı adını free, şifreyi 1234 olarak girin.
  VPN (Virtual Private Networks)
 6. Bağlan'a tıklayın. Doğrulamadan sonra VPN ağına katılmış olacaksınız.
  VPN (Virtual Private Networks)
ÖNEMLİ NOT
VPN adresi olarak ukpptp.hotfreevpn.com adresini kullandığımız yazdım. Bu sitenin VPN hizmetinin kapanması durumunda farklı VPN hizmeti veren bir sürü site var. Bu sitelere girerek buradan gerekli VPN adresi, kullanıcı adı ve şifreyi alarak aynı şekilde farklı bir VPN ağına da bağlanabilirsiniz. VPN hizmeti veren bazı siteler:
Ağustos 2013

Musa Aydın, bir soruya yanıt verdi.

TTNET veya Superonline, bağlantı yaptığım VPN IP'lerini görebiliyor mu?

Bahsedilen durum sanırım bir şirketin kendi iç kaynaklarına ulaşabilmesi için çalışanlarına sağladığı VPN hizmei olabilen Remote Access VPN . Bu durumda siz şirketin size sağladığı bir ip ile kendinizi şirket networküne dahil etmiş oluyorsunuz. Bu durumda dış erişime kapalı olan kaynaklara rahatlıkla erişmenizi sağlıyor. Sonuç olarak elinizde bulunan başka bir ip yi kullandığınız için internet üzerinde bu ip ile gezindiğinizde ip niz bilinecektir. Test için whatismyip.com veya agciyiz.netr gibi sitelerde o andan görünen ip nizi kontrol edebilirsiniz. Eğer kullandığınız remote access vpn değilse site-to-site olabilir ,bu sizin bilgisayarınızdan bağımsız yönlendirici cihazlar arasında yapılan ayarlamalar ile mümkün, aradaki servis sağlayıcılar sizin ip nizi göremez. Çünkü tüm ip başlığınız şifrelenir ve üzerine yönlendirici cihazların ip leri eklenir. Ve bu şifreyi sadece uç cihazlar çözebilir.

4 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.