Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web Tasarım

Web

Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı işgal etmektedir. Klasik anlamda kara kalemle başlayan tasarım alanından farklı olarak web tasarımcısının bilgisayar ve web dünyası hakkında geniş bir bilgi dağarcığına sahip olmasını da gerektirir. Bu yanı ile klasik sanat anlayışından ayrılarak teknolojik bir hızlı tüketim yardımcısı haline gelmektedir. Henüz standartlaşmamış olmakla birlikte kendi kurallarını içinde barındırır.

Mayıs 2022

Doris Roberson, bir soruya yanıt verdi.

Otel, restoran araştırken hangi portal/web sitelerinden yararlanırsınız?

Yummyadvisor, Türkiye'deki restoran bilgilerinin çoğunu içeren bir web sitesi buldum. Restoranlara şehir, yemek türü ve hatta iş bölgelerine göre göz atabilir. Menüyü diğer web sitelerine kıyasla fotoğraflardan ziyade kelimelerle bulabilirsiniz.
yummyadvisor.com
Ekim 2018

Semih Hükümdar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Hükümdar Bilişim Web Tasarım Hizmetleri

Kuruluş 2008 - 2009
Web dünyasının modern ve profesyonel yüzü Hükümdar Bilişim hizmetleri kurulduğu 2008 yılından bu yana yapmış olduğu web tasarımlarında çağdaş modernizeyi gururla temsil eden bir firmadır. Kuruluşumuz 8 yılı aşkın bir süredir değerli müşterilerimize sunduğu hizmet kalitesinden hiçbir taviz vermeden yürüttüğü çalışmaları sürekli güncellenen programları ile desteklemesi ve hızlı bir şekilde tasarımlarına yansıtması prensibi sayesinde bütün müşterilerinin takdirini kazanmıştır.
Hükümdar Bilişim ailesi bünyesinde yazılım mühendisleri, bilgi teknolojileri,Seo uzmanları ve içerik yöneticilerini barındıran profesyonel bir anlayışla ve en gelişmiş teknik donanımı kullanan yüksek kapasiteli web tasarımı ve hosting sağlayıcısıdır. Bugüne kadar tasarımını yaptığımız Tekfen Holding, Fıratpen, Baransan Holding, Atasay Kuyumculuk, Altınbaş, Koçak Gold gibi son derece büyük firmaların yanı sıra Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı gibi devlet kuruluşlarına profesyonel hizmet sunmuş olmanın gururunu yaşamaktadır.
Son derece incelik gerektiren yüzlerce algoritmanın birleştiği Web tasarımı alanında çok sayıda ödül almış olan kuruluşumuz değerli müşterilerimizin göstermiş olduğu yüksek teveccühe layık olmanın bilinci ile yoluna kararlı bir şekilde devam etmektedir.
Değişik dönemlerde bünyesine gokce bilisim, intaguar ve mediguark gibi web tasarım firmalarını katan Hükümdar Bilişim Hizmetleri web dünyasını uzman kadrosu ile şekillendirmeye devam ediyor.
Bugüne kadar güvenliğin ön planda olduğu kamu kurum ve kuruluşlarının dışında çok sayıda Holding seviyesinde kuruluşun tasarımlarında imzası bulunan Hükümdar Bilişim Hizmetleri yüksek işlem kapasitesine sahip sigorta şirketleri için geliştirilmiş özel yazılımlar kullanmaktadır.
Değişimci ve yenilikçi bir anlayışla kadromuzda bulunan çalışma arkadaşlarımızı en ileri düzeyde teknik donanıma sahip kalifiyeli personel seviyesine getirmek için sürekli eğitimlerinin geliştirilmesini sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz büyük işlerde profesyonelliğini kanıtlamış olan şirketimiz yazılım piyasasında istediği hedefi yakalamış durumdadır.
Günlük düşünen değil hayallerini ve hedeflerini yıllara yayarak yaptığımız hizmetleri sürekli hale getiren bir şirket olduk. Bugüne kadar bizleri tasarımını yaptığımız müşterilerimizin dışında yazılım ve bilişim dünyasıyla hiç alâkası olmayan kişi veya kuruluşlar ziyaret ederek güler yüzlü anlayışımızdan ve elimizden gelen her konuda yardımcı olmamızdan dolayı kendileri ile kalıcı dostluklar kurmuş olduk. Ekibimizle birlikte birbirinden başarılı işlere imza atmamız ve almış olduğumuz tüm işlerin zamanında ve talep edildiği şekilde müşterilerimize teslim etmiş olmamızdan kaynaklanan memnuniyetin dile getirilmesi ile gerçekleşen bu dostluklarımız halen devam etmektedir. Bu memnuniyetin getirisi olarak Türkiye' nin bütün bölgelerine vermiş olduğumuz hizmetin kalitesi firmamızı ülke çapında tanınan bir şirket yapmıştır. Değerli müşterilerimizde sağladığımız güvenin neticesi olarak müşterimiz nerede olursa olsun sanki aynı şehirdeymiş kadar bizlere güvenmiştir ve bizler bu güvene layık olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sizlerinde aklınızda bilişim, yazılım ve web tasarımı ile ilgili sorularınız varsa mutlaka bizlerle paylaşmanızı isteriz. Uzman kadromuz ve en üst seviyede teknolojimiz ile sizlerin hizmetinde olmaktan ve şirketimize fiziki olarak gelmeniz halinde sizleri ağırlamaktan onur duyarız.
SAYGILARIMIZLA
hukumdar.com.tr/
Eylül 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Bir projeyi bitirirken sona yaklaşınca enerjiniz biter ve hevesiniz kaçarsa ne yapıyorsunuz?

Sona yaklaşmakla, sonda olmak arasındaki farkı anlamak gerekiyor... Kelin ilacı olsa önce kendisine sürermiş ama işin bitimini, yayına almayı hedeflemek gerekiyor. 5000 metre koşusunda 4950. Metrede bırakınca kimse son anda bıraktı değil, bitiremedi diyecektir. Hedef 5000. Metredeki çizgi olmalıdır. Bence bizim genel sorunumuz işi yapmaktan sıkıldığımızdan değil, işi doğru parçalara ayıramadığımızdan oluyor.
Şubat 2016

Umut Solmaz, bir soruya yanıt verdi.

Bir internet sistesinin sadece hit alması reklam kazancı yaratır mı?

Reklam almak için en önemli unsur tekil ziyaretçi sayısıdır.
fakat tekil ziyaretçi sayınızın çok olması sitenizin kaliteli olduğu anlamı taşımaz
sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde ne kadar vakit geçirdikleri ve ortalama kaç sayfayı ziyaret ettikleri önemlidir.
Ocak 2016

Muhammed Bey, bir soruya yanıt verdi.

Bir internet sistesinin sadece hit alması reklam kazancı yaratır mı?

Sitenin hit alması PR değerini etkiler PR değeri etkilendiği takdirde reklam alım gücünüz artar.Ancak hit yaratması içinde güçlü içerik ve seo olması gerekir.
Aralık 2015

Decim, bir soruya yanıt verdi.

Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız ve bütçeniz 50 bin TL olsa hangi programlama dili kullanılması daha makul olurdu?

Bence soru "hangi programlama dili? " yerine "nasıl bir sosyal paylaşım sitesi açılmalı? " şeklinde olmalıydı. Yani çalışacak bir script yazmak o kadar zor değil, ayrıca hazırları da var veya parayla başkasına yaptırabilirsiniz bu problem değil.

Önemli olan fikir. Ya toplumun belirli bir kesimine hitap edecek (bu kesimi komple eline alabilecek potansiyeli olması lazım) yada herkese hitap edecek ama diğer sosyal medya sitelerinden farklı bir yönü olacak bir site olması. Soruyu çarpıtmak değil ama 50 bin lirayı nasıl harcayacağınla ilgili yön vermek istedim ben. Bu 50 bin liranın büyük bir bölümünü siteni tanıtmaya harcamalısın. Ayrıca Scorp'un nasıl yayıldığını internetten araştırırsan faydalı olabilir.
Aralık 2015

Dilara, bir soruya yanıt verdi.

Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız ve bütçeniz 50 bin TL olsa hangi programlama dili kullanılması daha makul olurdu?

"Bir etsiz çiğ köfteci açsam hangi bulguru kullanmalıyım? " gibi olmuş bu soru. Çok fazla etsiz çiğ köfteci var ve hepsi birbirinden beter, açmayın bence o siteyi.
Kasım 2015

Hakan Yildiz, bir soruya yanıt verdi.

Kaliteli web tasarımı nasıl olmalıdır?

8 aşamada anlatan bu video yardımcı olacaktır.
Eylül 2015

Hızır Can, bir soruya yanıt verdi.

Otel, restoran araştırken hangi portal/web sitelerinden yararlanırsınız?

Kesinlikle tek bir site ile hareket etme.
Booking.com dünyanın en büyük ve en iyisi ama rekabet konusunda geri kaldığı oteller var.
Bu işle uzun zamandır ilgilenen biriyim ve expedia dahil bir çok sitede direkt olarak çalışan arkadaşlarım var.
Dolayısıyla ben otel bakarken,
Sitelerinden faydalanabilirsin. Bunun dışında
bilgi alınabilecek ve bazen expedia ya da booking'de olmayan otelleri bulabileceğin başarılı siteler.

1149 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Grafik

162 Kullanıcı   26 Soru   73 Yanıt

Web Arayüz Tasarım Araçları

173 Kullanıcı   17 Soru   44 Yanıt

Temalar

5 Kullanıcı   2 Soru   1 Yanıt

CSS3

69 Kullanıcı   17 Soru   41 Yanıt

Web Interface Design

17 Kullanıcı   2 Soru   11 Yanıt