Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web Tasarım

Web

Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı işgal etmektedir. Klasik anlamda kara kalemle başlayan tasarım alanından farklı olarak web tasarımcısının bilgisayar ve web dünyası hakkında geniş bir bilgi dağarcığına sahip olmasını da gerektirir. Bu yanı ile klasik sanat anlayışından ayrılarak teknolojik bir hızlı tüketim yardımcısı haline gelmektedir. Henüz standartlaşmamış olmakla birlikte kendi kurallarını içinde barındırır.

Haziran 2013

Resul Genç @mahoni

En iyi Windows Bilgisayarı MBP mi?

İsrail temelli bir şirket, en az sorun çıkaran ve Windows’ta en iyi performansı gösteren bilgisayarların bir listesini çıkartmış. 150.000 bilgisayardan toplanan veriye göre ortaya çıkan birinci bir hayli şaşırtıcı: Macbook Pro.
Yazılım
Haziran 2013

Seo Hizmetleri @seocu

Web Tasarım Hizmetimiz İle Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürürüz.

Web Tasarım

Web tasarım bir nevi internet üzerindeki görsel yüzü demektir. Sitemizde sade ve anlaşılır olarak kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği bir sitedir . Tasarım örnekleri ile daha net bir fikre sahip olabilirsiniz. Web siteleri belirlenen hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre tasarlanır.

web-tasarim.com
Temmuz 2013

Abdüssamed Arslan @nesnelkuram

behance.net

Çoğumuzun bildiği kimimizin bilmediği bir platform behance.net . Alanında gerçek anlamıyla uzman kişilerin çalışmalarından ilham alabileceğiniz ve zamanla görsel sanatlara ilginizi ve yeteneğinizi kat be kat arttırabileceğiniz bir araç. Kişisel çalışmalarınızı da ekleyebilir ve sizin gibi diğer insanlarla paylaşımda bulunabilirsiniz. Üye olursanız ben de burdayım..
behance.net/nesnelkuram
Ekim 2013

Selcuk Timur @guzelyemekyap

Ücretsiz Web Sayfası Tasarımı

Sponsor hosting şirketimiz sayesinde sizlere çok özel bir teklif sunuyoruz. tosatdanismanlik.com sayfamızı ziyaret edin ve ücretsiz web tasarımı hizmetlerimizden yararlanın.
Ayrıca ücretsiz SEO ayarlarını, eklenti yüklemelerini de ücretsiz yapıyoruz.
Ekim 2013

Metehan Yesilyurt @metehan777

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım, web tabanlı geliştirilen uygulamalarda ve internet sitelerinin kullanıcıya görsel olarak en iyi biçimde sunulması için yapılan işlemlere verilen addır. Pek çok alt alanı olan web tasarım, zaman alan bir iştir.
Çeşitli standart yapılar kullanılan Web Tasarım alanında kullanılan başlıca diller, HTML, HTML5, PHP, ASP, CSS olmak üzere 5′e ayrılır.
Web Tasarım’da bazı ana kurallar vardır. Bu kurallar çerçevesinde yapılan tasarımlar sıklıkla yüksek başarılar elde etmektedir. Vikipedi’de de bahsedilen Web Grafik Tasarım Ana Kuralları aşağıdaki gibidir;
Erişilebilirlik
Web tasarımın temelini oluşturan pek çok protokolü sunmalısınız.

Ulaşılabilirlik
“Her yerden her zaman ulaşılabilir olun! ” parolası ile yola çıkın.

Hızlı Yükleme/Yüklenme
Site içerisindeki dosyaların yüklenme hızı oldukça önemlidir. Hızlı açılan bir siteyi kullanıcılar terk etme eğiliminde olmazlar. CSS kullanımı oldukça yaygındır.

Düşük Bant Genişliği Kullanımı
Site içerisinde yer alan dosyalarınızın hızlı yüklenmesinin yanı sıra boyutları da önemlidir. Düşük bant genişliği kullanmak için dosya boyutlarınızın da küçük olması faydalı olacaktır. Çeşitli teknikleri kullanarak dosyalarınızı sıkıştırabilir ve optimize edebilirsiniz.

Arama Motorlarında Sıralama
Muhteşem bir siteye sahip oldunuz ve site içerisinde yer alan bilgiler de hedef kitlenize büyük katkı sağlayacak düzeyde. Peki kim sitenizi biliyor(sizin söylediğiniz kişiler dışında) ?
İşte tam da bu noktada sitenizin SEO Operasyonu aşaması geliyor. Hedef kitlenize ulaşabilmek için doğru anahtar kelimeler ile çeşitli veriler toplamalısınız.
“Sitenizi arama motorlarında görünür kılmak, son aşamadır. ”

333 Web Tasarım Neler Yapar?
333, yenilikçi ruhunu, ortaya çıkardığı ürünlere daima yansıtmayı hedefler. İhtiyacınıza en uygun web tasarım işlemleriniz, en kısa süre içerisinde kalite ile birlikte gerçekleştirilir.
333 Web Tasarım Referansları İçin; 333.com.tr/referanslar adresini, iletişime geçmek için 333.com.tr/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.
Web Tasarım ile ilgili tüm sorularınızı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.
Kasım 2013

Gokhan İnce @gokhanince

Başarılı ve Başarısız girişim tecrübeniz var mı?

Çoğumuz girişimci olmak istemişizdir fakat sürekli karşımıza bir engel çıkmıştır bazen yılmadan denemelerimize rağmen bir engele takılıp zirveye ulaşmadan geri dönmüşüzdür. Başarılı ve başarısız girişim hikayeleriniz yazıp paylaşırsanız çoğu arkadaşımız için yararlı olacaktır. .
Ocak 2014

Gokhan İnce @gokhanince

Ocak 2014

Tuyan Tasarım @canerbozkurt

web tasarım

Sizi medyada profesyonelce temsil edecek ve doğru anlatacak bir ajansa mutlaka ihtiyacınız vardır. Ya da çalıştığınız ajanstan memnun değilsinizdir.
Bu iki durum üzerine 2000 yılında firmamız, firmaların reklam, tanıtım, yazılım ve tasarım ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur.
Özetle , grafik tasarım, reklam filmi, tanıtım filmi, kurumsal kimlik ihtiyaçlarını karşılayan Tuyan Tasarım Reklam Ajansı adlı firmamızla Konya'da hizmet vermekteyiz. konyawebtasarimi.net
Ocak 2014

Alegnor @alegnor

Web Tasarım Temelleri (yeni başlayanlar için)


Yazar :
Musa Çiçek
Yayınevi :
Kodlab Yayıncılık

Web Tasarım
Web teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve kendini bu konuda geliştirmek isteyenler için hazırlanan bu kaynak kitap ile web teknolojileri konusundaki bilgi seviyeniz ne olursa olsun, internet’in temelini oluşturan web tasarım dillerinin temellerini uygulamalı olarak öğreneceksiniz.


Bu kitabı diğerlerinden ayıran en büyük özellik; sadece teorik kavramlarla kalmayıp, bu kavramların bol örnek uygulamalar eşliğinde sunulmasıdır. Böylece web teknolojilerini hem kavramsal boyutta öğrenecek hem de pratik uygulamalar ile bu anlatılan bilgileri etkin bir şekilde kullanabileceksiniz.

Kitabın ilk bölümlerinde web teknolojileri ve HTML etiketleme dili hakkında temel bilgiler veriliyor. Daha sonra HTML ile yapabileceklerimiz bol örnekler ile beraber anlatılıyor. Hemen ardından XHTML ve HTML5 ile tanışacaksınız. Kitabın 2. Kısmında ise dünyanın en popüler web tasarım aracı olan Dreamweaver ile web sayfası oluşturmayı ve tüm XHTML özelliklerini pratik bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Bununla beraber CSS görsel stil teknolojisi ele alınmış ve stil teknikleri kitabın 3. Kısmında incelenmiştir. Tabi ki web tasarım sadece görsel değil aynı zamanda işlevsel özellikle de içermelidir. Web sayfalarında kullanılan JavaScript dili de kitabın 4. Kısmında anlatılmıştır. JavaScript ile dinamik web sayfaları oluşturabilir ve sayfalarınıza işlevsel özellikle katabilirsiniz. Böylece kitabı bitirmiş olduğunuzda bir web sitesinin temellerini oluşturacak bütün bilgileri bu kitap ile edinmiş olacaksınız.

Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şöyledir:

HTML, XHTML ve HTML5

Metin Tabanlı Olarak Uygulamalı Olarak Web Sitesi Yapmak

Metinler ile Çalışmak

Linkler ile Çalışmak

Resimler ile Çalışmak

Listeler ile Çalışmak

Tablolar ile Çalışmak

Frame’ler ile Çalışmak

Form’lar ile Çalışmak

Dreamweaver’ı Tanımak ve Kullanmak

Dreamweaver ile Uygulamalı Olarak Web Sitesi Yapmak

CSS ile Stiller Oluşturmak

JavaScript ile Sayfalara İnteraktiflik Kazandırmak

Temel Yapılar, Değişkenler ve Operatörler

Koşullar

Döngüler

Fonksiyonlar

İletişim Pencereleri
Şubat 2014

pandorawebtasarim.com
Hizmette sınır yok ilkesiyle başlamış olduğumuz bu alandaki işlerimize en iyi şekilde sürdürmenin tek yolu müşteri memnuniyetinden geçtiğini bilerek müşterilerimize özel kampanyalar yapılmaktadır. Böylece kaliteyi sunarak sizlerinde isteklerine göre web siteleri yapmaktayız. yazısı oluşturmadınız...'>Pandora Web Tasarım @pandoraweb

Mobil-Tablet Uyumu

Web siteleriniz her cihaza uygun
iPad, iPhone, iMac, Android, Tablet
web tasarım
Haziran 2014

Seocu.com @filizk

Web Tasarım

165

Siteniz için en iyi ve en sıra dışı tasarımları firmamız ile hemen yaptırabilir, web sitemizi ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz.
Kasım 2014

cancilar.net'>Gökhan Çancılar @gokhancss

İhtiyaçlar İçin Çalışmak

Bir web projesi geldiğinde veya basit bir web sitesi istendiğinde bizden yani yazılımcı/tasarımcı, bir fiyat isteniyor. Para ihtiyaçlara gideceğine çoğu zaman sağa sola gidiyor. Ben ihtiyacımı söyleyerek iş arayacağım. Evet istediğim ürün LG G3 32GB.
hepsiburada.com/liste/lg-g3-d855-32gb/p...

Bu ihtiyacımı giderecek yazılım/tasarım işlerinizi yapabilirim. E-ticaret gibi geniş bir proje ise şunu istiyorum;
Fender American Standard Jazz Bass.
mydukkan.com/urunler_detay.asp? İd=1036& ...

Telefonum LG L80 şu anda. Eğer web sitesi tasarımı gibi işiniz varsa benim telefonu satarız, 1000 ekleriz alırız telefonu. Budur ya, beni ihtiyaçlarım için çalıştırsınlar.

İletişim cancilar.net, 0544 769 38 15
Bu benim blog yazım, aynısını kendi blogumda da yazacağım.
Ekim 2018

Semih Hükümdar @semihhukumdar

Hükümdar Bilişim Web Tasarım Hizmetleri

Kuruluş 2008 - 2009
Web dünyasının modern ve profesyonel yüzü Hükümdar Bilişim hizmetleri kurulduğu 2008 yılından bu yana yapmış olduğu web tasarımlarında çağdaş modernizeyi gururla temsil eden bir firmadır. Kuruluşumuz 8 yılı aşkın bir süredir değerli müşterilerimize sunduğu hizmet kalitesinden hiçbir taviz vermeden yürüttüğü çalışmaları sürekli güncellenen programları ile desteklemesi ve hızlı bir şekilde tasarımlarına yansıtması prensibi sayesinde bütün müşterilerinin takdirini kazanmıştır.
Hükümdar Bilişim ailesi bünyesinde yazılım mühendisleri, bilgi teknolojileri,Seo uzmanları ve içerik yöneticilerini barındıran profesyonel bir anlayışla ve en gelişmiş teknik donanımı kullanan yüksek kapasiteli web tasarımı ve hosting sağlayıcısıdır. Bugüne kadar tasarımını yaptığımız Tekfen Holding, Fıratpen, Baransan Holding, Atasay Kuyumculuk, Altınbaş, Koçak Gold gibi son derece büyük firmaların yanı sıra Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı gibi devlet kuruluşlarına profesyonel hizmet sunmuş olmanın gururunu yaşamaktadır.
Son derece incelik gerektiren yüzlerce algoritmanın birleştiği Web tasarımı alanında çok sayıda ödül almış olan kuruluşumuz değerli müşterilerimizin göstermiş olduğu yüksek teveccühe layık olmanın bilinci ile yoluna kararlı bir şekilde devam etmektedir.
Değişik dönemlerde bünyesine gokce bilisim, intaguar ve mediguark gibi web tasarım firmalarını katan Hükümdar Bilişim Hizmetleri web dünyasını uzman kadrosu ile şekillendirmeye devam ediyor.
Bugüne kadar güvenliğin ön planda olduğu kamu kurum ve kuruluşlarının dışında çok sayıda Holding seviyesinde kuruluşun tasarımlarında imzası bulunan Hükümdar Bilişim Hizmetleri yüksek işlem kapasitesine sahip sigorta şirketleri için geliştirilmiş özel yazılımlar kullanmaktadır.
Değişimci ve yenilikçi bir anlayışla kadromuzda bulunan çalışma arkadaşlarımızı en ileri düzeyde teknik donanıma sahip kalifiyeli personel seviyesine getirmek için sürekli eğitimlerinin geliştirilmesini sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz büyük işlerde profesyonelliğini kanıtlamış olan şirketimiz yazılım piyasasında istediği hedefi yakalamış durumdadır.
Günlük düşünen değil hayallerini ve hedeflerini yıllara yayarak yaptığımız hizmetleri sürekli hale getiren bir şirket olduk. Bugüne kadar bizleri tasarımını yaptığımız müşterilerimizin dışında yazılım ve bilişim dünyasıyla hiç alâkası olmayan kişi veya kuruluşlar ziyaret ederek güler yüzlü anlayışımızdan ve elimizden gelen her konuda yardımcı olmamızdan dolayı kendileri ile kalıcı dostluklar kurmuş olduk. Ekibimizle birlikte birbirinden başarılı işlere imza atmamız ve almış olduğumuz tüm işlerin zamanında ve talep edildiği şekilde müşterilerimize teslim etmiş olmamızdan kaynaklanan memnuniyetin dile getirilmesi ile gerçekleşen bu dostluklarımız halen devam etmektedir. Bu memnuniyetin getirisi olarak Türkiye' nin bütün bölgelerine vermiş olduğumuz hizmetin kalitesi firmamızı ülke çapında tanınan bir şirket yapmıştır. Değerli müşterilerimizde sağladığımız güvenin neticesi olarak müşterimiz nerede olursa olsun sanki aynı şehirdeymiş kadar bizlere güvenmiştir ve bizler bu güvene layık olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sizlerinde aklınızda bilişim, yazılım ve web tasarımı ile ilgili sorularınız varsa mutlaka bizlerle paylaşmanızı isteriz. Uzman kadromuz ve en üst seviyede teknolojimiz ile sizlerin hizmetinde olmaktan ve şirketimize fiziki olarak gelmeniz halinde sizleri ağırlamaktan onur duyarız.
SAYGILARIMIZLA
hukumdar.com.tr/

1143 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Grafik

162 Kullanıcı   26 Soru   73 Yanıt

Web Arayüz Tasarım Araçları

173 Kullanıcı   17 Soru   44 Yanıt

Temalar

5 Kullanıcı   2 Soru   1 Yanıt

CSS3

69 Kullanıcı   17 Soru   41 Yanıt

Web Interface Design

16 Kullanıcı   2 Soru   11 Yanıt