Bilmek istediğin her şeye ulaş

Webmaster

Webmaster (Türkçesi: Ağ yöneticisi), web sitesi geliştiren kişi anlamında kullanılan bir terimdir. İngilizcedeki master kelimesi bu terimde uzman anlamında kullanılmaktadır. Webmaster'lar, yazılım, grafik, animasyon, sunucu taraflı işlemler vb görevlerde uzman olan kişilerin oluşturduğu ekipte koordinasyon sağlama görevi alabilirler. Webmaster'ların çalışma biçimleri farklı koşullara göre değişmektedir. Bir firmada tam zamanlı bir çalışan olarak, bir projede proje bazlı bir görev alarak veya dışarıdan freelance iş alarak çalışmaktadırlar. Maddi kazanç için değil,gönüllü olarak bu işi yapanlar kendilerine Webservant derler. Webmasterlar, bir şirkete bağlı olarak ya da bağımsız çalışabilirler.

Haziran 2014

Gökhan Çancılaryeni bir link paylaştı.

Webmasterlar’a Bunları Söylemeyin | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Ben kendimi bir Webmaster olarak görmüyorum ama genel itibari ile web programları ve siteleri yaptığım için bu unvana da hayır diyemem. Ama bazen öyle sorular, öyle klişe söylemler oluyor ki, insan...
Eylül 2014

Aykut Kardaşyeni bir link paylaştı.

Developer Books

Ücretsiz PDF formatında geliştirici kitapları.
Aralık 2015

İsmail Günayyeni bir link paylaştı.

İsmail Günay | Bir Amelenin Günlüğü

Bir web sitesi kurmak istiyorsunuz, ama herhangi bir yazılım dili bilmiyorsunuz. Panik yapmayın! Çünkü bunun için, tamamen ücretsiz olan bir çok seçenek var.

45 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.