Bilmek istediğin her şeye ulaş

Windows Phone 8

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2014

Yavuz Gedik, bir soruya yanıt verdi.

Windows Phone işletim sistemi nasıldır? Diğer işletim sistemlerine göre artı ve eksileri nelerdir? Yeni olduğu için karşılaştırmak pek doğru olmayabilir ama Android ile arasında çok büyük farklar var mıdır?

İki yıldır WP kullanıyorum. Diğer işletim sistemlerinden geçiş yapanlar arayüze hemen alışmaya bilirler. Ancak bir süre kullandıktan sonra seveceksiniz. İlk bakışta çok sade gibi görünse de, özellikle WP 8.1 ile birlikte çok iyi yenilikler oldu. Live Tile (Canlı Kutucuklar) en sevdiğim özelliklerin başında geliyor. Uygulama mağazası geçmiş yıllara göre çok iyi durumda, bir kaç oyun dışında tüm uygulamalar mevcut. Olmayan bazı oyunlarında alternatifleri mevcut. (Clash of Clans yok, Age of Empires var.)
Kasım 2014

Yavuz Gedik, bir soruya yanıt verdi.

Windows Phone telefonlarda en iyi not tutma uygulaması hangisidir?

OneNote uygulamasını kullanıyorum. Bilgisayarımdaki OneNote ile etkileşimli olduğu için notlarımda her yerden ulaşabiliyorum.Evernote uygulamasını da kullanıyorum, aynı şekilde bilgisayarımla etkileşimli.
Mart 2014

Erdem Hilmi, bir soruya yanıt verdi.

Sizce en iyi gelir getiren mobil programlama dili hangisidir ?

Hemen hemen bir çok programlama dilinin yeni versiyonları çıkıyor mobil uygulama yazılabilir olarak,
dolayısıyla en iyi dil teknik olarak farklı olsa da pratikte en iyi dil en iyi bildiğiniz dildir... .
Kasım 2013

Eski Inploider, bir soruya yanıt verdi.

Windows Phone 8'in özellikleri nelerdir?

Windows Phone tam bir sosyal medya telefonu.
Eğer sosyal medyayı ve emaillerinizi aktif kullanan bir kişi değilseniz size biraz sıradan gelebilir ama sosyal medyada aktif olan bir kişi için windows phone diğer akıllı cihazların önüne geçiyor. Aynı zamanda email ve takviminizi yoğun kullanıyorsanız windows phone yüzünüzü güldürecek bir deneyim sunar.

Facebook, Twitter, Linkedin hesaplarınızı işletim sistemine doğrudan bağlayabilirsiniz. Güncellemelerinizi ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan windows phone üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı bağladığınız için kişi listenize bu mecralardaki arkadaşlarınız otomatik gelir ve dilerseniz bunları filtreleyebilirsiniz.

Ek bir uygulamaya ihtiyaç kalmadan kişi listenizde yeni neler var diye baktığınızda tüm sosyal medya güncellemeleri ekranınızdadır. Yorum yapabilir, beğenebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafları anında sosyal medyada paylaşabilirsiniz, etiketleyebilirsiniz. Bunun için en bir uygulamaya ihtiyaç yoktur.

Dilerseniz sosyal medya uygulamalarını ayrıca yükleyebilirsiniz.

Uygulama mağazası hızla gelişmektedir. Her ne kadar GooglePlay ve Apple uygulama mağazalarındaki sayıya ulaşamamış olsa da her türlü kategoride binlerce uygulama ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Cihazın açılış hızı android ve iphone telefonlara göre daha hızlıdır.

En güzel özelliği ana ekranıdır. Bir bakışta dilediğiniz her şeyi görebilirsiniz. Email, mesaj, resim, sosyal medyada size yapılmış bildirimler. Ne dilerseniz.

Ben windows phone 7'yi LG telefon ile kullanmaya başlayan ve şu an Nokia Lumia 820 kullanan biri olarak çok memnunum.
Ekim 2013

Barış Arslan, bir soruya yanıt verdi.

Windows Phone işletim sistemi nasıldır? Diğer işletim sistemlerine göre artı ve eksileri nelerdir? Yeni olduğu için karşılaştırmak pek doğru olmayabilir ama Android ile arasında çok büyük farklar var mıdır?

Htc 8x kullanıyorum. Windows phone 8 in kısaca aklıma gelen eksileri

-Store şu an android ve iphone için olanlara göre çok fakir.
-Internet explorer flash desteklemiyor.
-Sadece store'dan app yükleyebilirsin. Store dışından app yüklemene izin vermiyor. (+Ama bu sebeple aynı zamanda güvenli bir sistem) -Dosya sistemine telefondan ulaşamazsın. Ve bazı dosyaları açmak için internetten yüklemek zorundasın. (örneğin . Pdf uzantılı dosyaları sadece internetten indirerek açabilirsin)

+Kullanımı kolaydır.
+Arayüzü oldukça güzel.
+Store ne kadar fakir de olsa çok kullanılan uygulamalar var.
+Her uygulama kendi hafızasına sahiptir bir uygulama başka bir uygulamayı etkileyemez. (güvenlik için)

Aklıma gelenler bunlar şu ana kadar bir sorun çıkarmadı telefonum ve oldukça memnunum : )
Ekim 2013

Eski Inploider, bir soruya yanıt verdi.

Windows Phone işletim sistemi nasıldır? Diğer işletim sistemlerine göre artı ve eksileri nelerdir? Yeni olduğu için karşılaştırmak pek doğru olmayabilir ama Android ile arasında çok büyük farklar var mıdır?

Windows Phone 7'den beri kullanıyorum. Diğer işletim sistemlerinde çok fazla tecrübem olmadı açıkçası sebebi de elime alır almaz çok kısa sürede hem iphoneu hem androidi bıraktım. Bu yüzden kıyas yapamıyorum : ) Ancak şunu söyleyebilirim. Uzun zaman android ve iphone kullanmış bir kişi windows phone'u kullanmaya başladığında onunla devam etmeyecek olsa da hakkında olumsuz bir şey söyleyemez. O kadar güzel bir arayüz ve erişilebilirlik sunuyor.
Nisan 2013

Aleks Mutlu, bir soruya yanıt verdi.

Lumia 620 vs Desire X Hangi akıllı telefonu tercih etmeliyim, neden?

1 yıl Windows Phone kullandıktan sonra iPhone'a geçmiş olan birisi olarak şunu söylemek istiyorum:

Eğer amacınız telefonda zaman geçirmek, bol uygulama sahibi olup oyun oynamak ise Windows Phone için biraz daha vakit geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu an marketinde yeterli uygulama yok.

Ama yok ben genelde maillerime bakarım, nadir oyun oynar, sadece çok yaygın olan uygulamaları kullanır (Facebook, Twitter vs) ve müzik dinlerim derseniz Windows Phone doğru bir alternatif olur.

Şarj konusunda kesin bir şey söylemek zor ama oyunun önemli olmadığını söylemişsiniz, bu durumda sadece müzik dinleyerek, Whatsapp kullanarak 1 gün rahat giderdi benim eski Omnia 7 telefonum ama tabi bunu Lumia 620'ye göre söylemek yanlış olur.

Windows Phone'ların özellikle sosyal ağlara ve Skydrive gibi uygulamalara entegre olması çok hoş bir durum.

Bir resim çektiğinizde direkt paylaşabiliyorsunuz.

Ben biraz Windows Phone'lar üzerine konuşmuş oldum, umarım yardımcı olabilmişimdir.
Nisan 2013

Vudu Cayld, bir soruya yanıt verdi.

Lumia 620 vs Desire X Hangi akıllı telefonu tercih etmeliyim, neden?

Android şu an uygulama sayısı bakımından çok daha önde. Bence bu yeterli bir sebep.
Şubat 2013

Kerem Enginar, bir soruya yanıt verdi.

Daha fazla

6 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.