Bilmek istediğin her şeye ulaş

Xbox 360

Oyun Konsolu

Microsoft's popular gaming console

Haziran 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Xbox 360'da oyun sırasında çekilen fotoğraflar bilgisayara nasıl atılır?

Xbox 360'ta ekran görüntüsü özelliği yerleşik olmadığından bunu yapmak için tek yol video yakalama yazılımlarından geçiyor.

Öncelikle ekranı yakalamak için birkaç donanıma ihtiyacımız olacak. Kompozit veya HDMI girişi olan bir ekran kartı gerekiyor. Siz yine de bilgisayarınızdaki çıkış jaklarını kontrol edin, belki vardır. Eğer bu size karışık geliyorsa harici bir USB video yakalama aygıtıda kullanabilirsiniz.
Xbox 360

Cihazınızın yazılımını bilgisayarınıza yükleyin. Sonra doğrudan cihaza Xbox 360'ı bağlayın. Daha sonra Xbox bilgisayara sinyal göndermeye başlar. Bu sinyalleri capture (video yakalama) programıyla kayıt altına almaya başlayın.
Xbox 360
Mayıs 2013

İlker Uğur, bir soruya yanıt verdi.

Playstation 3 ümü yoksa Xbox 360 ımı tercih edersiniz? Neden?

Tercihim Playstation 3. XBox 360 çıktıktan sonra kendisini toparlayan bir platform. Bir nevi yolda düzülen kervan gibi. Bu nedenle hep bir tarafı eksik kalıyor bence. Fakat hareket sensörü gibi yenilikleri açısından XBox 360'ın daha üstün olduğunu söyleyebiliriz.
XBox 360'ın kontrol cihazını yabancılayan birisi olarak o noktada da Playstation'cıyım.
Satın alacaksınız eğer yeni nesili beklemenizi tavsiye ederim. XBox One geçtiğimiz hafta tanıtım yaptı ve gayet güzel görünüyor. Playstation 4 ise Haziran'da tanıtılacak tam anlamıyla. Piyasaya Eylül'de çıkmaları bekleniyor.
Ekim 2012

Yasin Emir Menekşe, bir soruya yanıt verdi.

Xbox 360 kinect slim, kinect update istiyor. Ne yapmamız gerekir?

Kinect update yaparak bu problemi çözebilirsiniz :) Şaka bir yana, eğer avatarlar görünmüyor ise, avatar güncellemesi yapmalısınız öncelikle. Yalnız güncelleme yaparken internet kablosu xbox'a bağlı olmasın ve içinde cd'de olmasın.
Eylül 2012

Boraq, bir soruya yanıt verdi.

Xbox oyunları nerden indirilebilir? Normal CD oyunlar çalışır mı?

Xbox oyunları internet üzerinden indirilebilir ve DVD'ye yazılabilir ama bu oyunları çalıştırmak için tahmini 100 lirayı gözden çıkartıp chip taktırmak gerekiyor. Ayrıca Xbox'ın garantisi varsa chip takıldığı anda biter.

9 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.