Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yarışma (Televizyon)

Televizyon

Yarışma, insanların belirli bir hedefe ulaşmak için sergiledikleri mücadelelerin toplamı. İnsanların doğumu bile bir yarışma ile başlar. Binlerce spermin arasında galip gelen sperm yumurtayı döller ve hayatın başlangıcı vukuu olur. Yarışma ve yarışmalar insanlar için vazgeçilmez bir olgudur. İnsanın içerisindeki bencillik duygusu ve hırs duygusu insanın kodlarından gelen yarışma duygusunun ortaya çıkmasına neden olur. Aile içerisinde kardeşler arasında mücadele, okulda öğrenciler arasında mücadele, işte çalışanlar arasında mücadele hep insanın içinde sahip olduğu yarışma duygusundan kaynaklanır. Sistemin getirdiği bazı kurallar da insanın içerisindeki yarışma duygularını tetikler. Örneğin; ÖSS, OKS, KPSS gibi sınavlar öğrencilik hayatında insanın benliğinde derin izler yaratır ve yarışma psikolojisini üzerinden atamamasına neden olur. İnsanın benliğinde sahip olduğu kazanma ve başkalarını ekarte etme çabası, günümüzde yarışma sektörünün doğmasına neden olmuştur. Günümüzde özellikle televizyon yarışmalarını yapan organizatörler, insanın içerisinde sahip olduğu çeşitli duyguları kullanarak yarışma üretirler. Bu konuyu örneklendirir olursak da. Adıyaman Vilayetin de hala yaşamakta olan Yalçın Akarslan adın daki genç bir şaiirin hayat öyküsünü verebiliriz. Ozan Tura Yayınlarının Şiir yarışmasına 1012 şiir ile katılmış ve 100 ödüle layık görülerek Şiir Kitap ı Türkiye geneli baskısı tamamlanmıştır.Bu şaiir bahsini ettiğim başarı aksanına göre zora bir yarışmada ki başarısının insanlarda ki başarı ve becerme seviyesini en güzel bir şekilde ıspaatlamıştır. Yarışmaları şöyle kategorize edebiliriz: Resmi ve çok katılımlı müsabakalar; Spor müsabakaları Seçimler Bireysel müsabakalar; Sınavlar Televizyon yarışmaları Güzellik yarışmaları Radyo yarışmaları Şans yarışmaları Seçimler İlgili Siteler: Yarışma Haberleri * sonkatilim.com

Aralık 2011

Hxdcml @HxDcmL

inploid'in sahibi olsan ona katacağın yenilikler neler olurdu?

Bunun için inploid sahibi olmaya gerek yok. Neden yok? Çünkü; inploid, kullanıcıları ile birlikte hareket eden bir oluşum. En önem verdiği konulardan biri geri bildirimdir. Yenilikler kullanıcılar içindir ve kullanıcıların da yeniliklerde sözü geçmesi gerekmektedir. Hepsinden ayrı, inploid zaten böylelikle gelişen bir platformdur. inploid beta aşamasındadır ve gün geçtikçe üzerine bir şeyler koyarak yoluna devam etmektedir. Bunu amaçlayan bir inploid varken, yenilikleri getirmek adına sahibi olmaya gerek kalmıyor.

Bence; inploid'in sahibi olsan ona katacağın yenilikler neler olurdu yerine; inploid'de görmek istediğiniz yenilikler neler olurdu şeklinde bir soru daha uygun olur. Bunlar için uygun sayfalar zaten mevcut.

inploid.com/t/henuz-beta-asamasinda-ama-sizce-inploidin-eksikleri-nedir-veya-su-ozellik-olsa-cok-daha-iyi-olur-dediginiz-bir-sey-var-mi/

Sayfanın en altında Geri Bildirim butonu sizi her zaman bu soruya yönlendirecektir. Ayrıca site yöneticileri her daim fikirlerinize önem veriyor, takip ediyor ve sizleri destekliyor.
Mayıs 2016

Dilan Dogan @dilandogan

Bütün televizyon programlarının okul döneminde başlamasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Adamlar her türlü izlemenin kaydını raporunu tutuyor ne zaman çok hit o zaman yayın var demek
Ocak 2015

Fazlı Özdemir @stfazli

Ocak 2014

Gülten Tuna @sensiz

Aralık 2011

Sevgiseli @Sevgiseli

"O Ses Türkiye" yarışmasında kim kazanır?

Acun kazanır her ihtimal de etinden, sütünden, postundan hatta dışkısından bile nemalanır sifonu çekip lağıma yollamadan önce. Çok takdir ediyorum kapitalizmi sonuna kadar kullanıyor ya :))
Eylül 2011

Cytor Can @cytorcan

İhracatçı Birlikleri 4. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması hakkında fikri olan var mı?

designforexport.org/ sitesi bu konuda detaylı bilgi veriyor.. Ben de mobilya öğrencis iyim sayende öğrenmiş oldum böyle bir yarışmanın varlığını bu yüzden çok teşekkürler.

Aralık 2010

Serge @serge

"Yetenek sizsiniz Türkiye"ye hala yanında 9 yaşında bi' erkek çocuğuyla "Maykıl Ceksın taklidi yapıcam" diyen birinin katılmaması şaşırtıcı.

programın adına bir bakın koskoca türkiyeye milyonlarca insana ne söylüyor acaba bir kişide çıkıp sordumu ki arkadaş sen kimsin ve ne demek istiyorsun diye.Yayında olduğunu söylüyorsunuz demek ki herkes bunu kabul etmiş zavallı aziz nesin sağ olsaydı herhalde biraz teselli bulurdu.
Aralık 2010

Fahri Denizci @Nase

Yerli dizilerimizin ünü yurtdışına taşarken yerli yarışma formatımız neden yok?

Ülkemizde televizyon tarihinin TEK yerli formatı, GOL ŞOV isimli (Kaleci Simoviç'in stüdyoda kaleye geçtiği, penaltı atılan) formattır ve Mehmet Ali Erbil'e aittir. Bunun dışında ''format'' diye adlandırılabilecek hiçbir yerli program yoktur. Dizilerimize gelince, ülkemizdeki dizilerin yurtdışına taşanlarını incelerseniz, sadece Arap ülkeleri, Bosna, Makedonya vb. Televizyon konusunda geri kalmış bazı ülkelerde yayınlandığını görebilirsiniz. Bu bir başarı değil, tam aksine sektörümüzün ne kadar geride olduğunun bir ispatıdır.
Aralık 2010

Mustafa Sarıöz @AdanaLı

Canlı Para yarışmasına üye olan ve katılmak isteyen var mı?

ben istiyorum,acilen para kazanmam lazım.... ayrıca tavsiye ederim ekşi sözlükten takip edin....çok komik şeyler yazıyorlar.
Daha fazla

850 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

1 Kelime 1 İşlem

11 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Şarkı Yarışması

6 Kullanıcı   3 Soru   11 Yanıt

Canlı Para

2 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Bilgi Yarışması

3 Kullanıcı   3 Soru   2 Yanıt