Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yemek

Gıda, yemek veya yiyecek, canlıların hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerekli maddelerdir. Yaratıldıktan beri insanlar, hayvanları avlayarak, balık tutarak, ekim yaparak, tohum, meyve, sebzeler toplayarak gıda ihtiyaçlarını temin etmişlerdir. Yüzyıllar boyunca birçok tarım aletleri ve teknikleri keşfedilmiş ve geliştirilmiştir. Sulama ve selektif üretim (belli bitki üzerinde çalışılması), insanlara gıdalarının kalite ve miktarını arttırmasına yarayan yeniliklerden sadece ikisidir. Terkib (Muhteva): On dokuzuncu asırdan beri gıdaların üç tip moleküler grup ihtiva ettiği bilinmektedir: Karbonhidratlar, yağlar ve proteinler.

Temmuz 2022

David Marcelle, bir soruya yanıt verdi.

İstanbul'da, özel bir akşam yemeği yiyebilmek için gidilebilecek en iyi yer neresidir?

Denediğim ve iyi bulduğum bazı restoranları tavsiye et: GRACE Rooftop Restaurant, Olive Anatolian Restaurant, Lekker Cafe Restaurant
Bu web sitesini inceleyebilirsiniz, Türkiye'deki tüm şehirlerde restoran bilgileri bulunmaktadır: yummyadvisor.com
Temmuz 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Amerikan Kahve Kültürü Aşırı Çalışan Bir Toplumu Yansıtıyor

Source:yummyadvisor.com
En kolay yapısında espresso, köpüren doğal ürün tohumlarından elde edilen sudur. Her halükarda, her düşündüğümde, bu içeceğin nasıl ilerici, genel bir sosyal özelliğe dönüştüğü konusunda büyülendim. Meet lab coffee gibi kafeleri kolayca bulabilirsiniz. On yedinci 100 yılda Avrupa'da kafeler göze çarpıyordu. Bistroların açıklığı ve espresso yapma rahatlığı, çeşitli finansal sınıflardaki bireyler için coşkulu bir sosyal çevreyi teşvik etti. Bu noktadan sonra, espresso'nun şöhreti patladı ve gezegenin her yerindeki bireyler onun tarafından büyülendi.
634
ABD espresso kültürü, gevşeme ve memnuniyetin aksine hız ve miktarla ilgilidir. Espresso kültürünün bir tartışma tetikleyicisi olarak başlangıç noktalarının aksine, espresso 5 oz yerine insan gazına dönüşmüştür. Çoğu Avrupa bistrosunda, Amerikalılar normal üç 9 ons içiyorlar. Her gün bir fincan espresso. Espresso sevgilileri 16 oz'larını dolduruyor. Bardakları kenara koyun ya da espressolarını titrek, korunmayan bir kağıt bardağa dökün ve sonraki iş aşamalarına gitmek için acele edin. "En unutulmaz espressomu içene kadar benimle konuşmamaya çalış" diyoruz. Espressoyu "tatmak" yerine "indiririz". Değişen sözcük kararı göze çarpmıyor gibi görünse de, daha belirgin bir kültürel meselenin işaretinin kanıtıdır: geri çevirme çabası görmeyen ciddi ve eğlenceli aktiviteler arasındaki talihsiz bir dengeyle yoğunlaşan pozitif ivme için ölümsüz dürtümüzün yankıları bizi kurumsal piyonlara dönüştürüyor.

Aslında, iş ve yeterlilik konusundaki spot ışığı gibi Amerikan şaşkınlığı, kahve dükkanlarının ve bistroların yaşam tarzının ABD'den kaybolduğu anlamına gelmez. Her şey eşit olmakla birlikte, inovasyonun yükselişi, ücretsiz Wi-Fi ve uzaktan çalışma ile espresso kültürü, hızlı web derneğini ve bir noktayı sergileyen birine dönüştü. İş yapmak için. Otonom bistroların daha iyi bilinmesine rağmen, müşteri aslında espresso'nun etkinliği, konaklama ve içmeye hazır özelliklerine odaklanıyor. Geçişli, ucuz yiyecekler ve son derece iyi bilinen Starbucks tarzı, espressoyu hazırlamanın Amerika'daki genel standart olduğu anlamına geliyor. Gerçekten de, Keurig espresso üreticilerinden ofis mola odalarındaki espresso bira üreticilerine kadar olan makinelerimiz bile, tamamen yakın bir espresso kupasıyla çalışmaya geri dönmek için tasarlandı.
634
Amerika'da, bireyler için çok sayıda kafe, tek başına çalışırken saat ile işi bitirecek. Avrupa'da karşılaştığım müşterilerin gürültüsünden ziyade, eski mahallemdeki işgal altındaki bistrolara girdiğim noktada, sadece sessizliğin delici sesi var. Bazen köşede birkaç mırıldanan tartışma vardı, ancak her halükarda, ana yaygaralar isteğinizi alan barista, müşterilerin konsollarına dokunmaları ve destekçilerinin bir fincan daha espresso almak için koltuklarından yeniden düzenlenmesiydi.

Bununla birlikte, Avrupa'nın birçok ülkesinde, espresso alıcıları bir bistroda espresso, çeşitlendirilmiş zincirler ve Wi-Fi kullanma olasılığından çekiniyorlar. Örneğin, İtalya'da, bistro kültürünün temellerine sadık kalıyorlar, kaynaşmak, arkadaş bulmak, rahatlamak ve espressonun tadını çıkarmak için ekransız bir zaman olarak değerlendiriyorlar. Kafeler "her zamanki bir buluşma noktası" dır ve bunu ABD'ye taşımanın zamanı geldi. Espressoyu takdir etmek, "ilerleme" için kaybettiğimiz bir işçiliktir. "Ama ne gelişme var mı? Uykusuz, birden fazla görevi yerine getiren, aşırı planlanmış ve iki kez ayrılmış kurumsal piyon mu? Dengesiz tükenme durumumuzu meşrulaştırmak ve kusursuzluk taleplerini sakatlamak ve ilerlemek için çaba göstermeye devam etmemiz aşağılayıcıdır.

Böylece espressoyu sevdiğini bana bildireceksin. Her durumda, kısaca düşünün: kafein içeriği ve tadı oldukça yüksek mi, yoksa herhangi bir noktada espresso kültürünü de sevdiğinizi söyleyebilir misiniz? Ne yazık ki, çoğu Amerikalı son seçeneği söyleyemiyor. Onlar kurum kültürünün hüzünlü, habersiz kurtulanları, mükemmel düzenlenmiş bir senfoninin sonuçları. Öyle ya da böyle, bu bir hisse senedi fotoğrafının bir örneğiyiz: kravatını esintiyle çırpınan ve elinden espresso dökülen bir adamın taslağı.
634
Çalışma mantralarımızı yeniden değerlendirmek yerine, yeterince uzun süre sonra fiziksel, derin ve duygusal sağlık sorunlarının altında yatan sürücüye dönüşen aşırı uyarılmaya teslim oluyoruz. Bu sonuçları desteklemek ve refah sınıflarının geliştirmemize yardımcı olması için ilaç talep ediyoruz. Yine de, insan varlığının düzene sokmaktan daha fazla anlamı olmalı. Yapacak daha fazla iş kalmadığında boş hissetmek ya da hiçbir yerde, programlarımızda iki saat serbest bırakılırsa bir hayal kırıklığı gibi hissetmek için korkunç derecede temel dışı bir şey var.

Basılı bir kopya olarak kaydedildiğinde, Yayın Kurulu parçası Demetrios Mammas'ın (23C) soruşturmaya verdiği cevabı hatırlamama sevgiyle yardımcı oldum, "Nerelisin? " başvurusunda. Farklı kelimeler arasında, kalbinin yurtdışında olduğunu, "Paris'in bistrolarında Panjurun dışında olduğunu belirtti. " İttiği manzara bana sürekli oyulmuş bir rüya: Kendimi ve ailemi, üç 5 ozlu bir cam ayak taburesinde küçük ahşap koltuklarda otururken görüyorum. Yakınımdaki toprak porselen bardaklar, geçen günkü sağanaktan sonra hafif bahar esintisini ve sahnelerin arkasındaki Eyfel Kulesi'ni hissediyorum, ancak özellikle Parislilerin sohbetini, flamenko tarzı gitar müziğinin havada durmadan dolaştığını ve espresso'nun kokulu, dumanlı kokusunu duyuyorum. Yeni pişmiş ürünler hazırlandı. Bu yüceltilmiş, garip ve belki de imkansız, ancak filmlerde yaşıyorsanız - ancak devam eden gerçekliğimizde espressoyu takdir etmek düşünülebilir.

Belki de ABD'deki Avrupa tarzı bistro kültürünü taklit edemeyiz, ancak bir bilgisayar ekranının önünde oturmak yerine, neden bir bütün olarak iki ya da üç saat boyunca biraz espresso ile ekransız kalmıyoruz? Belki de yalnız zaman geçirmekten zevk alır ve insanların yolculuklarını izleriz ya da bir rekreasyon alanında ya da dış güvertede arkadaşlarımız bize katılır. Eminim herkes en sevdiği içkiye katılmak için kendi en uygun iklimini ister, aşırı sıkıcı ve aşırı meşgul olduğunuz gerçeğinin ışığında geçmesine izin verdiğimiz geniş bir rüya. Yine de, bunlar zayıf nedenler.

Bu nedenle, üçüncü venti Starbucks espresso'nuzu yudumlayarak ve son derece doğal olmayan, sahte Tek Boynuzlu At Frappuccino içerek ve yüksek kalite olarak adlandırarak bir pc'ye vurmayı bırakın. Espressoyu bir kez daha sevdiğini bana bildir, ancak bu sefer göster.
Temmuz 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

TÜRKİYE'NİN YEMEK SEVENLER İÇİN BİR DESTİNASYON OLMASININ 5 NEDENİ

Source:yummyadvisor.com

Yemek yemeyi ve seyahat etmeyi seviyorsanız, Türkiye özetinizde aşağıdaki hedef olmalıdır!

Türk yemekleri, Osmanlı mirasından önemli ölçüde etkilenen ve Orta Asya, Orta Doğu ve Balkan etkilerinden oluşan bir karışımdır. Gezegenin başka yerlerinde böyle yiyecekler bulamazsın.
634

Bir lezzet pazarında alışveriş yapın. İçeceklerin ve mezelerin (küçük tabakların) sahabelerle birlikte yayılmasını bekleyin. Bir fincan ciddi aromalı Türk kahvesinin tadına bakın, sonra servetinizi kahve telvesinden inceleyin. Yöre halkının yakın olduğu meyhane (bar) mahallesinde gevşeyin. Bu, eski kalıntıların, doğrulanabilir destinasyonların ve yaygara yapan kentsel toplulukların manzarasına karşı!

Oldways'de, bu büyüleyici hedefe bakmak için Türkiye'yi tekrar sonsuz bir şekilde cezbediyoruz. Bu nedenle, Türk aşçılık ustası Şef Ana Sortun ile Türkiye üzerinden bir haftalık, yemek merkezli bir ziyareti koordine ediyoruz. Bizimle birlikte gelen yemek severleri ağırlıyoruz. Antalya ve İstanbul olmak üzere iki kent topluluğunu araştıracağız ve gizli yemek sergileri, pazar ziyaretleri, bir mahalle tahin üreticisine ziyaret ve çok daha fazlası gibi arka planda yemek karşılaşmalarını takdir edeceğiz.

#1: Meze
"Karışık yeşilliklerin cazip porsiyonları, dolma üzüm yaprakları, kavrulmuş biberler, dalmalar, kebaplar, lezzetli sosisli sandviçler, ıspanaklı turtalar ve tuzlu sebzelerle dolu bir masa hayal edin. Böyle bir yayılma ünlü bir meze gösterisi olurdu, " yemek kitabı yazarı Paula Wolfert'i besteledi. Bizi de dahil et!

Meze, servis edilen ve bir toplantı arasında bölünmüş küçük tabaklardır. Arkadaşlarla bir araya gelmek ve farklı yiyecek çeşitlerini gruplandırmaya çalışmak için ideal bir yöntemdir.

#2: Sokak yemekleri
Seyahat ederken başka bir ulusun yaşam tarzına dalmak için yol yemeğini deneyin! Mahalle yemeklerinin yanı sıra yemeğinizi yapan uzmanlarla konuşma ve işbirliği yapma fırsatını deneyimleyeceksiniz. Türkiye'de, göksel yol yemek seçeneklerinin geniş bir kararlılığını bulacaksınız.

İşte Şef Ana Sortun'un en iyi seçeneklerinden birkaçı için el kitabı:
Gözleme: yufka hamuru (tortilla şeklinde un, su ve yağ) kaşar veya ıspanak ve kaşar dolgusu etrafına çöker ve saj (kubbeli demir) üzerine gevrekleştirilir. Bu bir çeşit doldurulmuş Türk keki.
Kavrulmuş midye: parçalanmış, hırpalanmış, sonra bu noktada zeytinyağında kızartılmış. Tarator adı verilen badem ve sarımsak soslu bir çubuk üzerinde servis edilir.
Kumpir: elli parçaya bölünmüş ısıtılmış patatesler. İç kısımlar kepçelenir, yoğurtla karıştırılır ve tekrar patatesin içine konur. Göz garnitür bar.
Su böreği: yeni kaşar, yumurta, yayma ve yufka kullanılarak yapılan börek iyi pişmiş. Pasta erişte gibi olur ve bu zengin çerez küçük parçalara bölünür, böylece şehirde yiyebilirsiniz.
Kokoreç: koyun sindirim yolları delinerek kekik ve biberle kaynatılır. Sandviç gibi doldurulmuş.
Balık sandviçi: Boğaz'ın en çok tanınan balığı olan palamutla soğan, domates ve yeni rulo ile yapılan sade kavrulmuş veya mangalda balık sandviçi. Balık-ekmek olarak adlandırılan, genellikle Boğaz boyunca tarihlendirilmiş balıkçı teknelerinde satılmaktadır.

634

#3: Netflix-iyi bilinen bir kafe
Chiya, Netflix şovu Chef's Table'ın haritasına çok daha fazlasını koyan Şef Musa Dağdeviren'den önemli bir İstanbul kafesi. Ana Sortun, "Gurme uzmanı Musa, belki de çalıştığım en heyecan verici aşçılardan biri" diyor. "İstanbul'a sadece yemeği için bir gezi yapardım. "
Şöyle devam etti: "Musa bir mutfak antropologudur. Tozu ısıran alışılmış yemekleri keşfetmek için çok fazla enerji harcıyor ve onları kafelerinde diriltiyor. Mahalleyi, vahşi besin kaynaklarını araştırıyor ve onları bir kez daha bireylerle tanıştırıyor. Yemekleri ilgi çekici, zengin, içten ve şahane. 10 Yıldan sonra Musa gezegenin bir tarafından diğer tarafına algılanmaya başladı. "

#4: Türk kahvesi kültürü
"Kahve, Türkiye'nin hem yaşam biçiminde hem de yemeğinde istisnai bir rol üstleniyor. Fasulye ultra ince bir yüzeye öğütülür ve kahvenin kendisi biraz veya bir ton şekerle sunulabilir. Genellikle bayramlardan sonra servis edilen Türk kahvesi, diğerleriyle birlikte keyiflenmek için tasarlanmıştır ve arazideki servetlerin incelenmesi, toplumsal geleneğin önemli bir parçasıdır. "
Türk Kahvesi Kültürünün UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras listesine girdiğini biliyor muydunuz? Türkiye'de "Bir fincan kahvenin 40 yılla ilişkilendirileceği" diye bir deyim var."

634

#5: Türk lezzetleri ve fiksasyonları
Bu lezzetli Türk yemeklerini denediğinizde mutfak deponuz asla geri dönmeyecek! Türkiye ziyaretinizi duraklattığınızdan ve aldığınızdan emin olun - bu kadar mükemmel olan bu fikstürleri ABD genel mağazalarında bulamazsınız.
İşte Şef Ana Sortun'dan bir başlangıç listesi:
Sumak: öğütülmüş kan kırmızısı gölgeli meyvedir. Limon gibi tart ve marjinal keskin lezzet.
Nar pekmezi: karışık yeşilliklerin porsiyonlarında ve nar suyu kullanılarak üretilen pişirmede kullanılan kalın, tart şurubu. Koyun güveçleri veya herhangi bir koyun hazırlığı ile nefis. ABD'de erişilebilen iş çeşitlerinin Türkiye'deki iş sektörlerinde bulacağımız kaliteye yakın olmadığı gerekçesiyle bazılarını geri getirmenizi öneririm.
Tahin: susam kullanılarak üretilen susam tutkalı. Türkiye'de susam tohumlarını iki kez yemeyi severler.
Sahleb: yabani orkidelerden tatlı aromalı orkide kökü. Dondurulmuş yoğurdu tatlandırmak ve ılık sütlü bir içeceği kalınlaştırmak için kullanılır.
Kurutulmuş nane: tatlı, sıcak lezzet. 1 Numaralı püre haline getirilmiş domateslerinize kekik yerine nane ekleyerek bir bıçak alın.
Maraş biberi: Maraş'tan gelen yumuşak yoğunlukta zengin, kaygan, tatlı, karamelize lezzet.
Kırmızı biber tutkalı: Bu, tatlı ve kabaran biberlerin lezzetleri bir tutkal haline getirmek için güneşte kurutulduğu domates tutkalı gibi yapılır. Sebze veya et düzenlemelerinde domates tutkalı yerine kullanın.
Baharat: Bu gerçek anlamda lezzet anlamına gelir. Lezzet karışımı için ücretsiz bir kelime. Baharat var semtinde, yemek tarifi, birey tarafından dalgalanma ve böyle devam eder. Aşçı, baharatı pişirirken harmanlıyor. Örneğin, sıcak bir gün olması ve mangalda koyun yapmaları durumunda, baharatlar bir şekilde karıştırılacaktır. Serin bir gün olması ve koyunları kavurmaları halinde baharat'a bir yenisi daha yapılırdı. Erişim 7 ila 15 farklı lezzet arasında olabilir.
Haziran 2022

Doris Roberson, bir soruya yanıt verdi.

Lezzetli bir kuru fasulye yapmanın püf noktaları nelerdir?

Yumuşak ve lezzetli bir sonuç elde etmek için kuru fasulye pişirirken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Fasulyeler rehidrate olurken sıvıyı emdiği sürece, neden onların da aromayı emmesine izin vermiyorsunuz? Bir tencereye stok yapın ve stoktaki fasulyeleri yeniden sulandırın, ardından stokta pişirmeyi bitirin. Şimdiye kadar yediğiniz en iyi fasulye olabilirler.

Makarna, patates ve pilav pişirirken suya her zaman tuz ekliyorsanız, fasulye pişirirken neden suyu tuzlamıyorsunuz? Tuz, baharat ekleyerek fasulyelere sızacaktır. Ve unutmayın, tuz fasulyeleri sertleştirmeyecektir.

Fasulyelerinizi pişirirken sert olacağından şüpheleniyorsanız (belki de tazeliğini bilmiyorsunuz), pişirme sıvısına yarım çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Bu fasulyelerin yumuşamasına yardımcı olacaktır.
Kaynak:yummyadvisor.com
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Klasik edebiyatta tatlılar / Lokum

Günümüz Fransızcasında, madeleine kelimesi genellikle hoş anıları hayata döndürebilecek harika bir duyguyu tanımlamak için bir metafor olarak kullanılır.
"Madeleine" tarzı duygu, bazı duygusal nefes, tat ve dokunun iyi çocukluk anılarını uyandıracağıdır.
Örneğin, bir şeker, sizinle ilgili birçok duyusal anı uyandırabilecek küçük bir “Madeleine” dir. Şekerleme söz konusu olduğunda, tatlı bir tatlıdan bahsetmeliyim —Türk lokumu.
Türk Lokumu, edebiyatı seven herkes "Narnia Günlükleri" ni bilmelidir. Edmund'un kitapta mutlu yediği şey Şam gülü aromalı lokum.
Bu tür sakızlı şekerlerden bir ısırık almak, sadece ona bakmak insanları "memnun" hissettiriyor. Beyaz Cadı Edmund için bu tür şekerleri çağrıştırıyor. Birkaç ısırıktan sonra kardeşlerine ihanet eder ve Beyaz Cadı'nın küçük casusu olur.
Eğer lokum Edmund'u ailesine ihanet ettirseydi inanılmaz lezzetli olurdu.

634

Lokum tarihi:
Türkiye'de öyle eski bir atasözü var ki, "Tatlı yerseniz ağzınız da tatlıdır. ” Türk mutfağında şeker her zaman vazgeçilmez olmuştur.
Lokumun (Lokumun) kaynağı Türk İmparatorluğu dönemine kadar uzanır.
18. Yüzyıldan önce bal ve glikoz şurubu, Türk şekerleme üreticileri tarafından kullanılan iki tatlandırıcıydı. 18. Yüzyılın sonlarında şekerin ortaya çıkmasıyla Türkiye, şeker üretiminin yeni bir döneme girdiğini fark etmeye başladı.
Şeker, Türk şeker üreticilerine sonsuz yaratıcılık kazandırdı. O dönemde dünyaca ünlü eski tatlı Lokum, Türk İmparatorluğu'nun en yüksek mutfağında doğdu.
Türk lokumuna Türk lokumu da denir. Yerel adı Lokum, "boğaza rahatlık” anlamına geliyor. "
Bu kare sakızlı şeker pudra şekeri ve fındıkla sarılır. En ünlü lezzet, Türk lezzetiyle dolu Şam gülüdür. Bu tür şekerler yumuşak ve mumsu bir tada sahiptir ve bir ısırık alırsanız mutluluğunuz patlar.
Eski zamanlarda, lokum kraliyet mahkemesi için özel bir tatlıydı. Soylular, birbirlerine hediye olarak zarif dantel mendillere sarmayı severdi. Aynı zamanda hayranlığınızı ifade etmek için sevgilinize hediye vermenin yollarından biridir.

634

Çiçekler ve lokum mutluluğun tatlılığını sembolize eder.
Buna ingilizce lokum deniyor, bu da bir hikayeden geliyor. Bir zamanlar bir İngiliz lokumu çok severdi, bu yüzden bir kutu satın aldı ve okyanusun karşısındaki “lokum” adlı bir gemiyi İngiltere'ye geri götürdü ve bu geminin adını şekere verdi. Fudge hızla Avrupa çapında popüler ve ünlü oldu.
Lokum da çok popüler. Picasso konsantre olmasına yardımcı olmak için her gün lokum yiyor. Napolyon ve Churchill fıstıklı sandviç sever.
634
Lezzet çeşitleri:
Lokum, şeker, mısır nişastası, sitrik asit ve diğer hammaddelerden yapılan geleneksel bir Türk atıştırmasıdır ve farklı tatlara göre kurutulmuş meyveler veya fındıklar eklenir.
Hazırlanan sakızlı şeker küçük parçalar halinde kesilir ve üzerine bir pudra şekeri tabakası sarılır, böylece birbirine yapışmaz.
Lokuma genellikle yapay renk eklenmez. Kırmızı ve yeşil sakızlar sırasıyla gül çiy ve kivi suyu ile renklendirilir.
Şam, Türkiye, gül bakımından zengin olduğu için, Türkiye'nin gül çiyleri o kadar saftır ki, sakızlı şekerin en temsili tadı gül aromalıdır.
634
Beyaz Cadı'nın Edmund'a verdiği tat bu!
Ayrıca lokumun tadını en çok temsil eden limon ve nane aromaları da var! Bu üç sakızlı şeker çeşidinin renkleri de çok parlaktır ve kırmızı, sarı ve yeşilin birleşimi insanların onları bir bakışta tanımasını sağlayabilir.
Sürekli gelişme ile sakızlı şekerin tadı da sürekli güncellenmektedir. Orijinalin temelinde antep fıstığı, fındık, badem, ceviz, hindistancevizi, portakal, nar, çilek vb. Ürünler bulunur. Getirilmiştir. Lezzet karışık olmadığı ve tatlılık ezici olmadığı sürece hepsi lezzetlidir.
Türkiye'de sakızlı şekerler başta pazarlar olmak üzere hemen hemen her yerde görülebilir. Tüm sakızlı şekerler tartılır ve toplu olarak satılır ve özel ambalaj kutuları olacaktır. Dışarıdaki pudra şekeri için endişelenme. Her yere dağılmış olacak.

Nasıl yenir:
Lokum, tatlı olarak tek başına yenmesinin yanı sıra kahve ve çay eşliğinde atıştırmalık olarak da yenebilir. Ayrıca asil çürüme şarabı, müstahkem şarap, Çin pirinç şarabı, konyak ve altın / siyah rom ile yenebilir. Belirgin Shirley aromalı (turba elementlerine sahip olabilen) tek malt viski için de uygundur.

Kaynak:yummyadvisor.com , kullanıcıların yiyecek kararları vermesine yardımcı olmak için tüm ağdaki en bol yiyecek kaynaklarını toplayan küresel bir yiyecek keşif platformudur.
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Metroyu nasıl sipariş edeceğinizi öğretin!

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çok uluslu bir fast food zinciri olan Metrodan her geçtiğimde, içeri girip sandviç sipariş etme dürtüsüne sahibim, ancak tezgah malzemelerle dolu, bu yüzden korkarım ki tezgahın önündeki samimi sipariş adımları hala birçok arkadaş edinecek geri çekil! Garsonun uzun zamandır izlediği ama uzun zamandır karar veremediğimiz türden bir gerilim. İlk defa böyle bir deneyimle, ikinci kez istemiyoruz! Korkma! Yazar sizin için küçük bir netizen payı derledi. Onun payı şu anda 10.000'den fazla retweet aldı! Tahmin edebileceğiniz gibi, birçok insan gerçekten nasıl başlayacağını bilmiyor! Yazar ayrıntılara girmeyecek, birlikte bir göz atalım!
Metro sandviçini sipariş etmenin diğer fast foodlardan daha zor olduğunu inkar etmek yok, ancak şu an için tadı ve tadı ne olursa olsun size özel bir sandviç veriyor, bu satış noktası tek başına benzersiz olmayı seven birçok arkadaşı kendine çekiyor. Temel olarak, Metro siparişi aşağıdaki gibi 4 ana adıma ayrılmıştır:
(1) Ekmek seçin
(2) Menüyü seçin
(3) Sebzeleri seçin
(4) Sosları seçin

(1) Ekmek seçin
Ekmek büyüklüğü:
1 tam ekmek (12 inç) ayak uzunluğunda
6-inç ekmek 6-inç
Ne kadar aç olduğunuza bağlı olarak, bir somun veya 6 inçlik bir sandviç seçin. Bütün sandviçi yeme kabiliyetiniz varsa veya açsanız, ayak uzunluğunu sipariş etmeyi düşünebilirsiniz. Sadece geçiyorsanız ve bir şeyler atıştırmak istiyorsanız, 6 inçlik bir sandviç seçebilirsiniz.

Ekmek çeşitleri:
Memleketi ekmek Doyurucu İtalyan
Kepekli ekmek Buğdayı
Ballı Yulaf ekmeği Ballı Yulaf
Makarna ekmeği İtalyan
Parmesan Ekmeği Parmesan Kekik
Börek Sarma
Yukarıdaki ekmekler arasındaki fark, ekmekli dolgulardadır. İtalyan ve kepekli ekmeklerin dolgusu yoktur ve parmesan ekmeğinin dolgusu olarak baharatları vardır. * Yulaf ekmeği gibi, bal ekmek denir rağmen, bal tatlılık yok! Ve memleket ekmeğinde mısır unu dolgusu var.

634

Ekmeğin tadı:
Yumuşak ekmeği tercih ederseniz, makarna ekmeğini seçmeniz önerilir. Çiğnenmiş ekmek yemek istiyorsanız, parmesan peyniri veya ballı yulaf ezmesi ekmeği seçmeniz önerilir.

(2) Menüyü seçin
Subway size aşağıdaki gibi 8 menü seçeneği sunar:
Tavuk Dilimi Tavuk Dilimi
Teriyaki Tavuğu Tavuk Teriyaki
Marinara Köfte Köfte Marinara
Kavrulmuş Tavuk
Biftek ve Peynir
Metro Eriyiği
Ton Balığı Ton Balığı
Hindi Göğsü ve Tavuk Dilimi Hindi Göğsü ve Tavuk Dilimi
1. Tavuk Dilimi Tavuk Dilimi
Bu sandviç yağ kaybında Jimei için uygundur, çünkü çok az kalori vardır!

634

2. Teriyaki Tavuğu Tavuk Teriyaki
Teriyaki tavuğu, Subway'in özel sandviçlerinden biridir ve tatlı bir tada sahiptir. Tatlılığa bağımlı olmayanlar için, tatlılığını nötralize etmek için biraz acı sos eklemeniz önerilir.

634

3. Marinara Köfte Köfte Marinara
Bu lezzetli ve lezzetli sandviç, müşterileri yemek için çok utandırıyor! Lezzetli tadının nedeni Marinara sosundan gelir, ancak çok fazla sebze ile eşleştirilirse, yemek yemek çok sakıncalıdır, bu nedenle daha az sebze eklemeniz önerilir.
4. Kavrulmuş Tavuk
Bu ızgara tavuk aromalı sandviç, hamburger yemek gibidir ve netizen'in favorisidir. Izgara tavuğun lezzetli olduğunu ve iştahı uyandırmak için ekmekle eşleştirilmesine gerek olmadığını söyledi!
5. Biftek ve Peynir
Tek sandviç bu. Bazı sebzeler, tuz ve karabiber, soya sosu olmadan veya doğrudan ekmeksiz, Batı usulü gözleme veya gözleme olarak tercüme edilir. Tadı çok lezzetli!
6. Metro Eriyiği
Bu sandviç aslında dilimlenmiş tavuk, hindi ve sığır eti şeritlerinin birleşimidir. Netizen bu sandviçi seviyor çünkü sığır eti şeritleri çok lezzetli!
7. Ton Balığı Ton Balığı
Bu Subway'in popüler sandviçlerinden biri. Yine de netizens, bu ekmeği sık sık yemediğini söyledi çünkü içinde çok fazla mayonez var, bu da onu yeterince tatmin etmiyor.
8. Hindi Göğsü ve Tavuk Dilimi Hindi Göğsü ve Tavuk Dilimi
Netizens Metro yemeden önce hindinin tadının ne olduğunu bilmediğini ama bu sandviçi tattıktan sonra tavuk ve hindinin biraz farklı olduğunu gördüğünü söyledi.

(3) Sebzeleri seçin
Sandviçinize sebze ekleyin, ek ücret alınmaz! Sadece taze görünen sebzeleri seçin.

634

(4) Sos seçin
Son olarak, kişisel tercihlerinize göre soslar ekleyin. Toplamda aşağıdaki gibi 10 seçenek vardır:
Barbekü sosu Barbekü-karbon ızgara kokusu eşliğinde
Biber Sosu Biber Sosu
Chipotle Southwest-Mayonez, hardal, limon suyu ve sarımsaktan yapılan acı sos.
Bal Hardalı-Tatlı ve yağlı ağız
Mayonez-Mayonez, yerel olarak üretilen Mayonezle aynı tatlılık değildir, tatlı değildir.
Ranch salata sosu Ranch-Arpacık soğanı, soğan vb. Ile beyaz bir sos. tadı mayonez ve ekşiye yakındır.
Tatlı Soğan Sosu Tatlı Soğan-Tatlı
Bin Ada Sosu Bin Ada-Tatlı Tadı
Domates Sosu
Sarı Hardal-Birçok insan yanlışlıkla KFC'NİN Hardal sosuna benzediğini düşünüyor. Aslında zerdeçal aromasıdır. Biraz koymanız önerilir.

Kaynak:yummyadvisor.com , kullanıcıların gıda kararları vermelerine yardımcı olmak için tüm ağdaki en bol gıda kaynaklarını toplayan küresel bir gıda keşif platformudur.
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Barbekü ve deniz ürünleri: Türkiye'de mutlaka denenmesi gereken iki lezzet

Kimileri dünyada yemeğe en çok önem veren ilk yerin Çin, ikincisi Fransa, üçüncüsü Türkiye olduğunu söylüyor; kimileri ise Türk mutfağının doğu'nun Fransız mutfağı olduğunu söylüyor. Türk mutfağının cazibesini gerçekten hissetmek istiyorsanız, lütfen Türk barbeküsünü kendiniz tadın! Barbekü, Türkler için yemek yemenin ana yoludur. Onların gözünde hiçbir şey pişirilemez ve pişirmeden hiçbir şey yenemez. . .

Kimileri dünyada yemeğe en çok önem veren ilk yerin Çin, ikincisi Fransa, üçüncüsü Türkiye olduğunu söylüyor; kimileri ise Türk mutfağının doğu'nun Fransız mutfağı olduğunu söylüyor. Türk mutfağının cazibesini gerçekten hissetmek istiyorsanız, lütfen Türk barbeküsünü kendiniz tadın!

634

Barbekü, Türkler için yemek yemenin ana yoludur. Onların gözünde hiçbir şey pişirilemez ve pişirmeden hiçbir şey yenemez. Örneğin mangal kekleri ve Adana mangal uç halkaları, ızgara kuzu kaburga, tavuk pirzola, şiş ve ızgara domates, yeşil biber ve soğan sayısızdır.

Ünlü Türk kızartması, kuzu veya tavuk parçalarını demir şişlere koymak, sıkıştırmak ve sıkıştırmak, yavaşça çevirmek ve kızartmak ve pişmiş eti keskin uzun bir bıçakla parça parça kesmek, kızarmış pilav veya kek üzerine koymak ve ardından özel domates suyu ve zeytinyağı dökmektir. Bu ağız sulandıran İskendel barbeküsü.

Türkiye'de barbekü yapmak için Ankara kuzu pirzolasını kaçırmayın. Kuzu kemikleri yağlıdır ve altın kahverengi bir renge kavrulur. Bir ısırık yağlıdır ancak yağlı değildir ve dişler ve yanaklar kokuludur.

Türk mangalını yemek için otantik olmak için yoğurt eşlik etmelidir. Yoğurt sadece besleyici değil, aynı zamanda sindirime de yardımcı olur. Yoğurdun memleketinin aslen Türkiye olduğunu çok az insan biliyor. Yoğurt yemeklerde salata sosu olarak kullanılabilir veya barbeküye dökülebilir. En özel şey, eşsiz bir tada sahip ve her yaş için uygun olan tuzlu yoğurttur. Gerçekten kaçırılmaması gereken bir şey.

Türkiye'ye geldiğinizde mangalın yanı sıra mutlaka denenmesi gereken lezzetler, farklı lezzetlere sahip balık restoranları turistler tarafından kaçırılmayacak. Balık yemek için iyi bir yer Boğaz'ın iki yakasındaki balık lokantalarıdır. Sadece süslemeler zarif değil, çevredeki manzara daha da güzel.

634

İstanbul'daki balıkçı Restoranı ve Poseidon (antik Yunan mitolojisinde deniz tanrısı) restoranı, Türk balık yemekleri sunan başlıca restoranlardır. Başkent Ankara, Boğaz manzarasına sahip değil, bu da oradaki şeflerin Terje, Yakamoz ve Darian gibi üst düzey balık restoranları yaratmasını engellemiyor.

Türk deniz ürünleri tazeliğe dikkat eder ve balıklar genellikle soğutulmuş olarak adlandırılan hızlı bir şekilde dondurulur. Genellikle bir balık restoranının kapısında, buz küpleriyle kaplı, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli balıkların bulunduğu bir masa vardır. Levrek, alabalık, sarı balık, shad, pisi balığı, kılıç balığı, Karadeniz'den gelen küçük balıklar ve eşsiz tencere kapağı balıklarının hepsi mevcuttur; tabii ki karides, kalamar vb. Var.
c
Balık restoranında akşam yemeği için tereyağında kızartılmış karides ve kızarmış kalamar halkaları vazgeçilmezdir ve lezzetli balık çorbası da övgüyle doludur. Tavada kızartılmış küçük sarı balık, tavada kızartılmış pisi balığı, taze ızgara levrek, kalın çorba, güveç vb. İnsanları gördüklerinde salyalarını akıtın. En çok tavsiye edilenler ızgara tencere kaplı balık ve tuz kaplı balıklardır. Balığın kapağı yuvarlak ve düzdür, cilt sakız bakımından zengindir ve tadı lezzetlidir.

Tuzla sarılmış balıklar genellikle levrek kullanır. Önce balıkları kalın bir tuz tabakasıyla sarın ve ateşte pişirin. Tüm işlem en az 1 saattir; kızartma bittikten sonra servis yapın, alkol dökün, çakmakla aydınlatın ve alevin yükselmesine izin verin. Tüm restoranın atmosferi titreşti. Bu, bu balığı yemenin en heyecan verici kısmı. Balığın kendisi ateşe yapışmadığından, balık son derece hassastır.

Kaynak:yummyadvisor.com , kullanıcıların gıda kararları almasına yardımcı olmak için tüm ağdaki en bol gıda kaynaklarını toplayan küresel bir gıda keşif platformudur.
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Küflü Mavi Peynir Yemek Güvenli midir?

Mavi peynir, güçlü kokusu ve farklı lezzetiyle bilinen yaygın bir peynir türüdür.
Çoğu insan mavi peyniri denemiş olsa da, birçoğu nasıl yapıldığına ve kötüye gidip gidemeyeceğine aşina değil.
Bu makale, mavi peynirin ne olduğuna, nasıl yapıldığına ve küflü mavi peynir yemenin güvenli olup olmadığına daha yakından bakmaktadır.
634
Mavi peynir küfü mü?
Mavi peynir, bir çeşit kalıp olan Penicillium kültürleri kullanılarak yapılan bir peynir türüdür.
Kalıp üretmek bazı türleri (1Trusted Kaynak) insanlar için zararlı kabul edilen mikotoksin olarak adlandırılan bileşikler.
Bu küf sporları bozulma nedeniyle gıdalarda büyüyebilir ve genellikle bulanık ve beyaz, yeşil, siyah, mavi veya gridir (2 Güvenilir Kaynak).
Bununla birlikte, bu küf türlerinden farklı olarak, mavi peynir üretmek için kullanılan Penicillium çeşitleri toksin üretmez ve tüketilmesi güvenli kabul edilir (3 Güvenilir Kaynak).
Peynircilik işlemi sırasında, süzme peynir boşaltıldıktan ve tekerleklere yuvarlandıktan sonra Penicillium eklenir. Mavi peynir daha sonra tadını çıkarmaya hazır olmadan önce 2-3 ay yaşlanmaya bırakılır.
Penicillium, mavi ve yeşil damarları ve lekeleri (4 Güvenilir Kaynak) ile birlikte mavi peynirin belirgin tadı ve kokusundan sorumludur.

Mavi peynir bozulur mu?
Diğer peynir türleri gibi, mavi peynir de uygun şekilde depolanmazsa bozulabilir.
Bu nedenle, buzdolabına sıkıca sarılmış mavi peynirin saklanması önemlidir.
Düzgün saklanırsa, mavi peynir buzdolabında 3-4 hafta sürebilir.
Raf ömrünü daha da uzatmak için mavi peyniri de dondurabilirsiniz.
Mavi peynirin dondurulması dokusunu ve görünümünü biraz değiştirebilse de, dondurulduğunda süresiz olarak güvende kalır.

Güvenlik
Mavi peynirinizde herhangi bir bozulma belirtisi fark ederseniz, derhal atmalısınız.
Özellikle, mavi peynirin yüzeyinde büyüyen bulanık beyaz, yeşil, pembe veya gri lekeler kötü gittiğini gösterebilir.
Ek olarak, amonyağa benzer güçlü bir koku geliştiren peynir bozulabilir.
Şımarık mavi peynir tüketmek, mide bulantısı, kusma, ishal ve mide krampları gibi semptomlara neden olan gıda zehirlenmesine neden olabilir (5 Güvenilir Kaynak, 6 Güvenilir Kaynak).
Bazı küf türleri ayrıca bağışıklık fonksiyonunu baskılayabilen, sindirim sıkıntısına neden olabilen ve hatta kansere katkıda bulunabilen toksik bileşikler olan mikotoksinler üretir (1 Güvenilir Kaynak).
Mavi peynirin uygun şekilde saklanması ve gıda güvenliğinin uygulanması, bu olumsuz yan etkileri önlemenin ve mavi peynirin güvenli bir şekilde tadını çıkarmanın en iyi yoludur.

Netice
Mavi peynir, farklı tadı, kokusu ve görünümünden sorumlu olan Penicillium adı verilen bir kalıp türü kullanılarak yapılır.
Diğer küf türlerinden farklı olarak, mavi peynir üretmek için kullanılan Penicillium türleri mikotoksin üretmez ve tüketilmesi güvenli kabul edilir.
Bununla birlikte, mavi peynir hala kötüye gidebilir, bu nedenle temel gıda güvenliği uygulamalarını uygulamak ve mavi peyniri düzgün bir şekilde saklamak önemlidir.

yummyadvisor.com , kullanıcıların gıda kararları vermelerine yardımcı olmak için tüm ağdaki en bol gıda kaynaklarını toplayan küresel bir gıda keşif platformudur.
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Peynirin tarihçesi

Tarih öncesi korunmuş sütten modern seri üretilen peynire
Peynir üretimi kaydedilen tarihten önce gelir ve büyük olasılıkla koyun, keçi, inek ve manda gibi geviş getiren hayvanların organlarında taze süt taşınırken tesadüfen keşfedilmiştir. Soğutmadan binlerce yıl önce, peynir sütü korumanın bir yolu haline geldi. Peynir üretiminin nerede keşfedildiği belli olmamakla birlikte, Orta Doğu, Avrupa ve Orta Asya'da erken peynir üretimine dair kanıtlar hakim olmuştur.

634

Erken peynir
Peynirin ilk olarak koyunların ilk evcilleştirildiği M.Ö. 8000 yıllarında keşfedildiğine inanılmaktadır. Peynir yapımında kullanılan peynir mayası enzimi, geviş getiren hayvanların midelerinde doğal olarak bulunur. Hayvanların sızdırmaz mide ve diğer mesane benzeri organları genellikle süt ve diğer sıvıları depolamak ve taşımak için kullanılır. Soğutma yoksa, midede kalan peynir mayası ile birlikte ılık yaz sıcağı, en erken peynir formunu üretmek için sütü doğal olarak yoğunlaştıracaktır.
Bu süt süzme peynirleri sıkıldı ve ek koruma için tuz ilave edildi ve şimdi “peynir" olarak bildiğimiz şeyi doğurdu. ” Tuzla bile, sıcak iklim çoğu peynirin her gün taze yenildiği ve yapıldığı anlamına geliyor. Erken Roma metinleri, eski Romalıların genellikle peyniri sevdiğini anlatmıştır. Her türlü peyniri severler ve peynir yapımı bir sanat formu olarak kabul edilmiştir.Roma lejyonlarına sert peynir sağladılar.
Peynir kelimesi Latince caseus kelimesinden gelir ve kökleri, fermantasyon veya ekşime anlamına gelen proto-Hint-Avrupa kökü kwat'a kadar izlenebilir.

634

Avrupa peyniri
Peynir yapımı Kuzey Avrupa'nın daha serin iklimlerine yayıldıkça, muhafaza için gerekli olan tuz miktarı da azalmış ve bu da daha yumuşak ve daha yumuşak peynirlere yol açmıştır.
Bu serin iklimler aynı zamanda yaşlanmaya, olgunlaşmaya ve mavi peynirin icadına tanık olmuştur. Yummyadvisor'daki restoranları bulun. Bugün aşina olduğumuz peynirlerin çoğu (Kaşar, Gouda, parmesan, Camembert) aslen ortaçağ Avrupa'sında üretildi.

Modern peynir
Peynirin seri üretimi, İsviçre'deki ilk peynir fabrikasının inşa edildiği 1815 yılına kadar başlamadı. Kısa bir süre sonra, bilim adamları peynir mayasının nasıl seri üretileceğini ve endüstriyel peynir üretiminin orman yangını gibi yayıldığını keşfettiler.
Pastörizasyon yumuşak peyniri daha güvenli hale getirir ve tüberküloz, salmonelloz, listeriyoz ve bruselloz yayılma riskini azaltır. Çiğ büyükanne peyniri hala patlar, hamile kadınlar yumuşak pişmiş peynir ve mavi peynir yememelidir.
Amerikan endüstriyel gıda devrimi ile işlenmiş peynirin icadı ortaya çıktı. İşlenmiş peynir, doğal peynir, süt, emülgatörler, stabilizatörler, tatlandırıcılar ve renklendiricileri birleştirir. Bu ucuz peynir ürünü kolayca erir ve her zaman Amerikalıların favorisi olmuştur. İkinci Dünya Savaşı sırasında işlenmiş peynir ürünlerinin üretimi arttı. O zamandan beri Amerikalılar doğal peynirden daha fazla işlenmiş peynir tüketiyorlar.

Peynirin yeni yönü
El yapımı esnaf peyniri önemli bir şekilde geri dönüş yapıyor.
Klasik peynir yapım yöntemi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki küçük çiftçiler ve süt üreticileri tarafından benimsenmektedir. Eskiden ithal el yapımı peynirlerin hakim olduğu özel peynir dükkanları artık yerel el yapımı peynirlerle doluyor.

Yummyadvisor hakkında
yummyadvisor.com , kullanıcılara restoran bilgileri sağlayan bir web sitesidir. Kullanıcılar, resimler, menüler ve restoranların yorumları gibi bilgileri rahatça görüntüleyebilir. Yummyadvisor'da size en yakın restoranları ve ihtiyacınız olan restoran türünü kolayca bulabilirsiniz.
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Son derece lezzetli dört Türk peyniri

Peynir, Türk mutfak geleneğinin önemli bir unsurudur. Sabahtan akşama kadar peynir yiyorlar, genellikle kahvaltıda 1-3 çeşit peynir olacak. Öğle yemeği genellikle daha sağlıklıdır, peynir kaşmir peynirli ızgara peynirli sandviç gibi garnitür olarak kullanılabilir. Genellikle akşam yemeğinde diğer yemeklere eklenir veya rendelenir ve yüzeye serpilir.
Bu aynı zamanda Avrupa'ya çok benzese de, Türk ve Avrupa peynirleri arasındaki fark sadece çeşitlilikte değil, aynı zamanda tada da yatmaktadır. Türk peynirinin çoğu taze peynirdir ve bunu yapmak için sayısız çeşit ve yöntem vardır. İngilizce'de, bunların hepsini Beyaz peynir olarak sınıflandırmak daha meyillidir ve yabancıların alışkın olamayacağı birçok farklı lezzet vardır.
Tabii ki, bu aynı zamanda çeşitli lezzetleri tatmayı daha ilginç hale getiriyor - şimdi Türk peynir türlerini tanıtalım.

Ezine'de Beyaz Peynir (taze Peynir)

634

Batı yemeklerinde beyaz peynirin belirli bir lezzet standardı vardır, ancak Türkiye'nin taze peyniri yoktur. Hammadde süt, koyun veya keçi sütü, hem yumuşak hem de sert, tam yağlı ve yarım yağdır. Geleneksel Türk kahvaltısı için kesinlikle mükemmel bir seçimdir ve aynı zamanda akşam yemeği için, meze olarak veya sıcak yaz aylarında karpuz ve balla yenen olağan konfigürasyondur.
Turta veya diğer unlu mamuller, salatalar vb. Gibi hamur işlerine eklenebilir.
Çanakkale'de bulunan veya Trakya bölgesine kadar uzanan Ezine, taze peynirin memleketi olarak kabul edilir. Tadı zengin ve güçlüdür, tadı krema gibidir ve tüm yiyeceklerle vahşi ve mükemmel bir uyum sağlar. Peynir dükkanında, çeşitli tip ve dokularda taze peynir satın alabilirsiniz, ancak tadına bakılması gereken kesinlikle Ezine'nin taze peyniridir.

Balıkesir-Bursa'dan Mihaliç peyniri
634
Bu peynir uzun bir tarihe sahiptir ve Osmanlı İmparatorluğu'nda ortaya çıkmıştır. Taze peynirin aksine sadece Balıkesir ve Bursa gibi sınırlı alanlarda yapılır. Bazen Kelle peyniri olarak adlandırılan Mihaliç peyniri, Parmesan peynirine en yakın olmalıdır. Her ikisi de pastörize edilmemiş koyun sütü kullanır ve tuzlu suda sertleşir ve kurur. Bunu sunan bazı restoranlar bulmak istiyorsanız yummyadvisor.com 'ı ziyaret edebilirsiniz.

Geleneksel olarak koyun sütünden yapılsa da keçi sütü veya süt de kullanılır. Yumuşak tuzlu tadı nedeniyle, genellikle salatalar veya unlu mamuller gibi yiyeceklerin yüzeyine öğütülür ve serpilir ve kullanım temelde Parmesan ile aynıdır. Çoğu Türk peynirinde olduğu gibi lezzetli yan yemekler veya mezeler yapmak için de kullanılabilir.

Manyas peyniri

634

Lor, hamur işleri için çok uygun, gevşek ve çok tuzlu olmayan bir peynirdir, tabii ki kahvaltıda da kullanılabilir veya akşam yemeği için meze olarak baharat ve otlar eklenebilir.
Nispeten tuzlu olmadığı için, bazen akşam yemeğinden sonra tatlı olarak kullanılır. Rengi beyazdır ve tadı Türkiye dışında daha iyi bilinen ricotta veya beyaz yumuşak peynire yakındır.

İzmir'den Bergama Tulum Koyun Peyniri

634

Tulum peyniri çok yaygındır ve en kremalı Türk peynirlerinden biridir. Yüksek nem içeriği, çeşitli yemeklerde erimeyi kolaylaştırır ve uzun saklama ömrü, Tulumun tüm önemli gıdalarda kullanılabileceği anlamına gelir.
Ancak kahvaltıda veya akşam yemeğinde meze olarak tercih edilen diğer Türk peynirleri gibi Bergama Tulum peyniri de istisna değildir. Tulum “koyun derisi” veya basitçe “cilt” anlamına gelir, ancak genellikle sütle karıştırılmış koyun sütünden yapılır.
Tulum, taze tereyağı, ceviz ve Ramazan için pide ekmeği gibi taze pişmiş Türk ekmeği ile mükemmel bir şekilde eşleştirilebilir.

Bergama Tulumu salamurada korunur, bu da daha yüksek bir kıvam ve daha zengin bir tat verir. Bu, olgunlaşması için genellikle en az 3-6 ay bırakılması gereken bir çeşit olgun peynirdir. Türkiye'nin hemen her bölgesinin kendine has Tulum çeşitleri vardır, her birinin kendine has tadı ve lezzeti vardır.
Haziran 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

Sağlıklı Türk yemekleri

Türk mutfağı sağlıklı ve oldukça mevsimseldir ve çok miktarda taze ürün etrafında birçok yemek yapılır. Taze meyve ve sebzeler, yumurtalar, süt ürünleri ve etler ülke genelinde üretilmekte ve son derece besleyici ve taze yiyecekler sağlanmaktadır. Türk yemeklerine eklenen çeşniler ve baharatlar sadece lezzetli değil, aynı zamanda kolesterolü düşürebilen, toksinlerin atılmasını teşvik edebilen ve bağışıklığı artırabilen antioksidan özelliklere de sahiptir. Kimyon, maydanoz ve biberiye gibi taze otlar genellikle yemekleri baharatlamak için kullanılır ve Ege Denizi'nde ve diğer seyrek nüfuslu bölgelerde insanlar yabani otlar ararlar çünkü sağlıklı ve şifalı sayılırlar. Kırmızı biber gevreği, sumak ve zencefil gibi baharatlar yemekleri baharatlamak veya homeopatik ilaçlar olarak kullanılır.

Zeytinyağı geleneksel olarak yemekleri pişirmek ve korumak için kullanılır, antioksidanlar ve gerekli trans yağlar sağlar. Taze balık ve diğer deniz ürünleri, insanların diyetinin çok miktarda esansiyel yağ asidi içermesini sağlar. İşte Türk yemeklerinin sağlığa faydalarından bazıları. Türkiye'de geleneksel Türk yemeklerinin tadını çıkarırken, sadece eşsiz lezzetini tatmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

Mevsimlik ürünler

Türkiye (Türkiye) geniş bir ülkedir, nüfusun çoğu şehirlerde yoğunlaşmıştır ve çeşitli tarım ürünleri yetiştirmek için yeterli alan vardır. Elbette her bölgenin lezzetleri ve spesiyaliteleri vardır, bunların çoğu yüzyıllardır Türkiye'de yetiştirilmektedir. Türk mutfağının temel gıdaları bol güneş ışığında yuvarlak ve sulu büyüyen patlıcan, domates ve biberdir. Kıyı ikliminde narenciye, nar, zeytin ve fındık, Anadolu vadilerinde ise buğday ve tahıllar yetişir.

Çok çeşitli tarım ürünleri, mevsimdeki her değişikliği karşılamak ve yıl boyunca sağlığı teşvik etmek için mevsimlik spesiyalitelerin yapıldığı anlamına gelir.

Otlar ve baharatlar

Türk mutfağı, lezzet bakımından zengin ve ek sağlık yararları olan çok sayıda taze, yapraklı bitki kullanır. Türk yabani otları vitamin ve mineral bakımından zengindir ve genellikle anti-inflamatuar özelliklere sahip oldukları düşünülmektedir. Ege Denizi'ni geçip Anadolu'ya girin. Çok değerli birçok yerel bitki çeşidi vardır - bunları yerel pazarlarda veya baharat dükkanlarında (aktarlar) görebilirsiniz.

Baharat ve baharat pazarı Türk mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır, Türk halkının hayatı da öyle. İstanbul'daki mısır Çarşısı'ndan aile mutfağına kadar her yerde baharatlar var. Baharat için birçok baharat kullanılır, vitaminler, mineraller, önemli antioksidanlar bakımından zengindir ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Boğaz ağrısı için yaygın ev ilaçları zencefil tozu, tarçın, kırmızı biber ve biraz baldır. Bu etkili terapi tipik bir Türk terapisidir. Çoğu aile için kolayca temin edilebilen hammaddeleri kullanır. Bir ısırıkta güçlü bir etkiye sahip olabilir ve birçok vitamin ve mineral içerir.

Ev yemekleri

Mutfak, Türkiye'de en belirgin olan bir ailenin merkezidir. Türk mutfağının amacı arkadaşlarınız, aileniz ve misafirlerinizle paylaşmaktır. Bu, yemeklerin genellikle büyük miktarlarda yapıldığı ve yemek hazırlarken, yemek pişirirken her yerde meşgul insanlar olduğu anlamına gelir. Birçok ev aşçısı için ev yapımı ketçapa bağımlılık bir sırdır - bu evdeki her şey ev yapımıdır! En temel bileşenlere gösterilen sevgi ve ilgi, Türk kültüründe gıdanın ve sağlıklı beslenmenin rolünü ve önemini kanıtlamaktadır.

Ülkenin dört bir yanındaki Ana Yemekler (ev yemekleri tarzı yemekler) sunan restoranlarda lezzetli ve besleyici geleneksel Türk yemeklerinden yemekler bulabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı söz konusu olduğunda, en son trendlere ayak uydurmak zor olabilir. Az miktarda zeytinyağı sağlıklı bir kalp, sağlıklı bir cilt ve saç için iyidir. Türk yemekleri çoğunlukla zeytinyağıyla pişirilir ve korunur ve hatta kekler tereyağı yerine zeytinyağıyla yapılır! Zeytinyağının kolesterol, diyabet, inme ve Alzheimer hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Türk yemekleri, zengin olsa bile, zeytinyağından (ve diğer şeylerden) kaynaklanabilecek hafif bir his veriyor. İnce tadı, tarım ürünlerinin sihrini gerçekleştirmesini sağlar ve onları iştah için çekici kılar.

Zeytinyağı çok fazla antioksidan içerir, bu da Türklerin neden bu kadar pürüzsüz bir cilde ve uzun ve güzel saçlara sahip olduğunu açıklayabilir.

Vejetaryen ve vegan

Türk yemekleri vejetaryen ve vegan yemekleri bakımından zengindir ve tek başına, pirinç veya tahıllarla veya et veya balık için garnitür olarak yenebilir. Kutlama sırasında, büyük bir grup insan, kömür ateşinde çok basit bir şekilde pişirilen veya ızgarada pişirilen kuzu, sığır eti ve bazen balıkları tatmak için toplanacak. Sebze ve vegan zeytinyağlı yemekler, tahıl salataları, mezeler (mezeler) ve diğer garnitürler genellikle taze mevsimlik ürünlerden yapılır ve taze otlar ile terbiyelenir. Zeytinyağının hazırlanması ve depolanması genellikle daha kolay olduğundan (tereyağına kıyasla), birçok yemek doğal zeytinyağıdır, bu nedenle vejetaryenler için dosttur.

Eğlence

Yemek hayatın önemli bir parçasıdır, öyleyse neden arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmıyorsunuz? Türkiye gerçekten misafirperver bir ülkedir. Sohbet etmek ve özenle hazırlanmış yemeklerle dalga geçmek için bir araya gelmekten daha Türkçe bir şey yoktur. Türkiye'de, taze tarım ürünleri, yabani ve geleneksel otlar ve baharatların ve yerel olarak üretilen zeytinyağının kullanımını en üst düzeye çıkaran çeşitli yerel spesiyaliteler bulunmaktadır.

Türkiye'nin (Türkiye) sizi içten dışa parlatacağına inanıyoruz! Sonuçta, taze hazırlanmış yiyecekleri paylaşmak ve taze otlar ve baharatlarla baharatlamak kesinlikle herkesin almayı umduğu en büyük sağlık yararıdır!

Yemek ve restoranlar için yeni bir web sitemiz olduğunu biliyor muydunuz? Bu yummyadvisor.com
Şimdi ziyaret edin!
Haziran 2022

Doris Roberson, bir soruya yanıt verdi.

Değişik bulgur pilavı tarifleriniz neler?

Bu yemeğin malzemeleri çılgınca bir şey değil ve beklediğiniz şeylerden oluşuyor – sebzeler, bulgur ve baharatlar! Bu yemeği pişirdikten sonra, topinglerinizle yaratıcı olmaktan çekinmeyin. Bazı lezzetli fikirler aşağıdaki malzemelerle listelenmiştir.
Zeytinyağı: Sebzeleri zeytinyağı kullanarak sote edin. Tereyağı da kullanabilirsiniz.
Beyaz Soğan: Bu tarif, bir fincan doğranmış beyaz soğan (yaklaşık bir orta boy soğana eşit) gerektirir.
Sarımsak: Sarımsak bu tarife lezzet ve lezzet katacaktır. 2 diş kıyılmış sarımsak kullanacağız.
Yeşil Dolmalık Biber: Dolmalık biber bu yemeğe harika bir yumuşak gevrek katar.
Roma Domatesleri: Bu tarifte iki domates kullanacağız, tercihen roma.
Salça: Salça bu bulgur karışımının kalınlaşmasına yardımcı olacaktır.
Pişmemiş Bulgur: Bu yemeğin ana maddesi olarak 1 ½ su bardağı pişmemiş bulgur kullanıyor olacağız.
Su: Su bu tarife nem katmaya yardımcı olacaktır.
Tuz ve Karabiber: Her birinin yaklaşık ¼ çay kaşığı ile başlayarak tadına tuz ve karabiber ekleyin.
Servis Seçenekleri: Son olarak, bu yemeğin üstüne zeytin, dilimlenmiş kırmızı soğan, maydanoz, dilimlenmiş badem ve beyaz peynir hepsi iyi çalışıyor!
Bulgur Pilavı Nasıl Yapılır
Tabanı hazırlayın: Yağı büyük bir tavada veya tencerede orta ateşte ısıtın. Sonra soğan, sarımsak, biber ve roma domatesleri ekleyin. Biber yumuşayana kadar yaklaşık 5 dakika pişirin. Başka bir 2 dakika salça ekleyin ve pişirin.
Bulguru ekleyin: Sonra bulgur ve suyu ekleyin, birleştirmek için karıştırın ve örtün. Su emilene ve bulgur yumuşayana kadar 15-20 dakika pişirin. Bulgur hala sertse, bir seferde 1/2 bardak daha su ekleyin. Tuz ve biber ile sezon.
Servis yapın ve tadını çıkarın: İsteğe bağlı olarak zeytin, dilimlenmiş kırmızı soğan, maydanoz, dilimlenmiş badem veya beyaz peynir ile sıcak veya soğuk tadını çıkarın.
Yemek ve restoranlar için yeni bir web sitemiz olduğunu biliyor musunuz? Bu yummyadvisor.com . Şimdi ziyaret edin!
Mayıs 2022

David Marcelle, bir soruya yanıt verdi.

İstanbul’un en iyi balık restoranları hangileridir?

İstanbul'da o kadar çok balık lokantası var ki aklımdaki ilk 5.
1.Novas Hagiasophia
2.GRACE Rooftop Restaurant
3. Hagia Sophia terrace Restaurant
4.Gardenia Bistro & Restaurant
5. Rainbow Fish & Meat Restaurant
Gurme restoranlar hakkında daha fazla haber almak istiyorsanız, kontrol et: yummyadvisor.com/
Mayıs 2022

Doris Roberson  yeni bir  gönderide  bulundu.

İstanbul'un en ünlü asırlık tatlı dükkanına bir göz atın.

Tatlı yiyecekler için peygamber uzun zamandır peygamberlik etmiştir: Kuran'da ünlü bir pasaj vardır: "Tatlı tadın tadını çıkarmak dindarlığın bir işaretidir. " Bir Türk atasözü de var: "Tatlı yemek, nazik bir kalbe ve tatlı sözlere eşdeğerdir. "
634
Sonuç olarak, tatlı yemek Türkiye'de doğal bir “ulusal hareket” haline geldi. Istanbul'a gelen herkes, cadde ve sokaklardaki muhteşem tatlı dükkanı vitrinlerinden etkilenecek. Pencerede küçük altın kuleler gibi yığılmış her türlü hamur işi var. En popüler "Baklava" dır. Balla ıslatılmış beze, ceviz taneleri olan bir ağustosböceği kanadı kadar incedir ve yeşil antep fıstığı noktalanmıştır. Gelen ve giden yayaları baştan çıkarmak. Sayısız tatlı maddenin birikmesi, insanların ağızlarının bir bakışta tatlı tatlarla dolu olduğunu hissetmelerini sağlar.

HAFIZ MUSTAFA 1864
Türkiye tatlıları ve yemekleri ile tüm dünyada ünlüdür.
İstanbul'da bu lezzetli küçük şeyleri bulmak, en yakın dükkanda veya köşe pazarında durmak kadar basit; ancak tüm çeşitlerin taze olduğu, hizmetin en iyisi, kahvenin en saf olduğu ve personelin çeşitli dilleri konuşabileceği bir tatlı dükkanı bulmak o kadar kolay değil. Hafız Mustafa'nın tatlı dükkanı, İstanbul'un tatlı sektörünün en ünlüsüdür.
1860'da Lincoln, Cumhuriyetçi Partinin lideri olarak cumhurbaşkanı seçildi.
1861'de Rusya reform yaptı ve serfliği kaldırdı.

1862'de Taiping Göksel Krallığı'nın Sadık Kralı Şangay'ı kuşattı

1863'te Londra Metropolitan Demiryolu Birleşik Krallık'ta trafiğe açıldı

1864 Yılında Hafız Mustafa'nın Türkiye'deki tatlı dükkanı açıldı

1865'te İtalya birleşti

1866'da. . . . . .
Bu eski moda Türk tatlı dükkanının ne kadar etkili olduğu görülebilir. Hayatın yüz elli yılı aşkın cilvesi her sakızlı şekerin tatlı ruhuna dönüşmüş ve mağazada sakızlı şekerin hemen hemen tüm lezzetleri ve Türkiye'deki her türlü tatlı yer alıyor.
Başka tatlı dükkanları bulamazsanız, dünyanın en güzel 24 en iyi tatlı dükkanından biri olan "Hafız Mustafa 1864" e gelebilirsiniz. Tüm mağazanın klasik Müslüman dekorasyonu ve ilginç ve sevimli tarif tasarımı neredeyse size bir meze sunuyor.
Tat tomurcukları üzerinde dans eden ballı keklerle sakızlı şekerlerin çeşitli lezzetleri.
Bir sevgili ya da kız arkadaşınızla olsun, ona bir tatlı ekleyeceğinizden şüphe yok.;
Hafız'ın dükkanındaki bir sonraki sakızlı şekerin dolgusunun ne olacağını asla bilemezsin.

MADO
"Türkiye'de Mado'ya gitmediniz mi? ”
Bu kuşkusuz Türkiye'de sıcak hava balonu almamak kadar şaşırtıcı!
634
Mado'nun dünya çapında 250'den fazla şubesi bulunmaktadır. Yirmi yıl önce Türkiye'de zaten 240 restoran ve kafe vardı. Dünyada sadece iki çeşit dondurma var, biri Roma dondurması, diğeri Malash dondurması.
MADO nereden geldi?
Yani Türkiye'deki Maraş ve Türkçedeki Dondurma'nın kısaltmasıdır.
Bu dörtlü pişmiş dondurmanın yanı sıra Mado'da çeşitli lokum, kahve, atıştırmalık, içecek vb. Lezzetler de bulunuyor. MADO sadece bir dondurma istasyonu değil, aynı zamanda çeşitli Türk tatlılarını ve içeceklerini tadabileceğiniz bir eğlence mekanı olan MADO cafe'dir ~ İçindeki yiyecekler her türlü müşterinin iştahını tatmin edebilir.
Devamı burada:yummyadvisor.com
Mayıs 2022

David Marcelle, bir soruya yanıt verdi.

İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz balıkçılar (küçük salaş ayak üstü yerler olur farketmez), çin restaurantları ve sürekli gittiğiniz, yemeklerini beğendiğiniz yerleri paylaşır mısınız?

İstanbul, Avrasya kıtasının üzerinde yer alır ve Doğu ve Batı kültürlerini bütünleştirir. Yolda birçok restoran var ve çeşitli mutfakları bulmak zor değil. Google Haritalar'ın derinlemesine bir kullanıcısı olarak, her gün şehirdeki en iyi yemeği bulmaya çalışıyorum. Önerilen her yemek için farklı restoranlara gideceğiz. Aşağıdaki önerilen yerler en az 2 veya daha fazla gittiğimiz yerlerdir ve kesinlikle İstanbul'da gidilmesi gereken restoranlardır! !

Bu restoranda bulabileceğiniz daha birçok gurme restoranı var:yummyadvisor.com/
Daha fazla

321 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Fast Food

16 Kullanıcı   9 Soru   14 Yanıt

Kokoreç

10 Kullanıcı   1 Soru   10 Yanıt

Pilav

5 Kullanıcı   3 Soru   9 Yanıt

İskilip Dolması

2 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Sos Tarifleri

9 Kullanıcı   12 Soru   21 Yanıt

Makarna

9 Kullanıcı   9 Soru   19 Yanıt

Un (Beyaz Un)

1 Kullanıcı   3 Soru   2 Yanıt

Ev Yemekleri

8 Kullanıcı   4 Soru   5 Yanıt