Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yenilikler

inploid

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Mart 2014

Şenol Deniz Ikizer @senolikizer

Ben bu aralar tartışmalara yorum yapamıyorum bir bilginiz var mı?

Tartışmalar kısmında çok kısa yanıtlara Yanıtı Gönder butonu aktive olmuyor. Karakter limitinin üzerinde yazdığınızda otomatik olarak aktive olacaktır.
Şubat 2014

Şenol Deniz Ikizer @senolikizer

inploid'de bilgi yarışması olsa nasıl olurdu?

Adam asmaca, kelime oyunu gibi özellikle dil ağırlıklı bir yarışma çok hoşuma giderdi.
Mart 2012

Serkan Köse @serkan

inploid'deki paylaşım alanlarıma email kullanarak nasıl içerik gönderebilirim?

İnploid'e email göndererek Paylaşım Alanları'nıza içerik ekleyebilirsiniz . Bu sayede kullandığınız tüm cihazlardan (cep telefonu, iPad, tablet pc, vb.) inploid'e tek işlemle kolayca içerik gönderebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza gelelim. Öncelikle; 1. Herhangi bir mobil cihaz veya uygulamadan [email protected] adresine gönderilmek üzere bir mail oluşturun. Bu mailin konusu gönderinizin başlığı olacak, mailin içeriğinde bulunan link de gönderinizin içeriğini oluşturacaktır.
 2. Sonra konu veya mail içeriğine 2 adet # işareti arasına oluşturduğunuz paylaşım alanını size çağrıştıran kelimelerin bir kısmını veya tamamını girin.
  Örneğin: #Makaleler# şeklinde veya #mak# ve hatta #ma# bile olur :)
 3. Sistemimiz yazdığınız karakterlerle sizin paylaşım alanlarınızı tarayıp eşleştirmeye çalışacak ve uygun bulduğu alana gönderiyi yerleştirecektir. Şayet birden fazla paylaşım alanı ile eşleştirirse de size içinde tek tıklama ile doğru Paylaşım Alanı'na ekleme yapmanızı sağlayacak bir email dönecek (Örnek email aşağıdadır).

YeniliklerBu kadar kolay :)

Ancak unutmayın, sistemin çalışması için inploid'e kayıtlı email adresiniz ile mail yollamalısınız.Email ile gönderi şimdilik sadece email içerisinde bulunan linkleri tarayarak bir gönderi oluşturmanızı sağlıyor. Çok yakında resim ve video da desteklemeye başlayacak.


ÖNEMLİ GÜNCELLEME: Şayet gönderinizin sadece size özel olmasını ve sadece sizin tarafınızdan görünür olmasını istiyorsanız mailin başlık veya gövde metni içerisine yukarıdaki yönteme benzer bir şekilde ama 2 tane $ işareti arasına private/özel kelimelerini çağrıştıran harfler yazmanız yeterlidir. Yazmadığınız takdirde gönderiniz public/genel olarak kabul edilecektir. Örnek: $pr$ veya $ö$ veya $öz$ vb. gibi çağrışım yapacak harfler


iPad örnek kullanımı için inploid.com/goodies/ sayfasında en altta bulunan Email Gönderisi başlığına tıklayabilirsiniz.

Nisan 2012

Serkan Köse @serkan

inploid'e bugüne kadar hangi özellikler eklendi?

Bugüne kadar eklenen özelliklerden bazılarının listesi aşağıdadır. Yeni eklenen özellik ve geliştirmeler buraya tarihe göre eklenmeye devam edecektir.

 1. Yardımcı Araçlar sayfası (inploid.com%2fgoodies%2f'>inploid.com/goodies/): Tüm eklenti ve özelliklere tek sayfadan ulaşıp açıklamalarını inceleyebilirsiniz. Yeni email ile gönderi, v paylaş butonu açıklamalarını da burada bulabilirsini.
 • Yeni Profil Sayfaları ve Gönderi Alanları (inploid.com%2fserkan%2fregions%2f'>inploid.com/serkan/regions/)
 • Profil Yardımcısı sisteme eklendi (inploid.com%2fprofilehelper%2f%3fref%3dp...'>inploid.com/profilehelper/?ref=pleftmenu)
  Yenilikler

 • Meslektaşlarımı Keşfet ile sizinle aynı meslekten kişilere ulaşabilirsiniz
  Yenilikler


 • Bookmarklet ile internetteki herhangi bir yerden inploid'e içerik gönderebilirsiniz:

  Yenilikler

 • Liste görünüm ile sizinle alakalı soruları liste halinde görebilir ve hemen o sayfada yanıtlayabilirsiniz (inploid.com%2fhomelist%2f'>inploid.com/homelist/)
  Yenilikler
 • Bileşenler ile inploid dışındaki web sitelerinde sorular ve anketler gösterebilir, sitenizin kullanıcılarından bu sorulara ve anketlere yanıtlar alabilirsiniz (inploid.com%2fwidgets%2f'>inploid.com/widgets/)
Mart 2012

Serkan Köse @serkan

inploid'deki aktiviteleri RSS kullanarak nasıl takip edebilirim?

İnploid RSS bildirimleri devreye alınmıştır ve sistemdeki birçok ana faaliyeti rss ile takip edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için: inploid.com%2fpost%2finploid-rss-bildiri...'>inploid.com/post/inploid-rss-bildirimleri/

Bahsedilen RSS bildirim ikonlarına tıklayarak RSS Aboneliğinizi başlatabilirsiniz.
Nisan 2014

Şenol Deniz Ikizer @senolikizer

Gözlemlerime göre inploid'e üye olan bir kullanıcı bir süre takılıp bırakıyor. Yeni kullanıcılar geliyor ve bir süre sonra onlar da değişiyor. Sebebi ne olabilir bunun?

Bu konuda bizim kendi ölçümlerimiz ve istatistiklerimiz bahsettiğinizden oldukça farklı. Kullanıcılarımız; sistemden çıkmıyor, daha çok okumaya ve bilgi akışını takip etmeye yöneliyor. Bu durumda yanıt verme konusunda daha seçici oluyorlar ama yanıt verme konusunda kendilerini tamamı ile geri çekmiyorlar. Buna ek olarak; kullanıcılarımızın bizimle beraber geliştiğini ve kendilerini de sisteme bir şekilde adapte ederken kendi yanıt ve yazım kalitelerini zaman içerisinde pozitif anlamda değiştirdiklerini de gözlem ve ölçümlerimizden yola çıkarak övünerek söyleyebilirim. Bu bizi, aslında inploid'in kullanıcılarımızın hayatında olumlu bir yeri olduğuna ya da böyle bir yer edinebildiğine dair bir sonuca götürüyor ki bu da önemli motivasyon kaynaklarımızdan.

Açıklamanızda yazdığınız soru kalmaması durumuna gelince; sistemde soru sayısı zamanla artıyor ve artma hızı da artıyor ancak meslek ve ilgi alanlarınızla ilgili olarak soru az bulunuyor olabilir. Bu da aktivitenizdeki faaliyetlere yansır. Yanıtlarından etkilendiğiniz kullanıcıları takip ederek veya daha farklı ilgi alanlarınızı da içeren konuları takip etmeye başlayarak bahsettiğiniz durumdan çıkabilirsiniz. Burada kastettiğim elbette ki her konuyu takip etmek değildir, ilgi alanlarınıza giren konulardır.

Biz; en başından beri sistemi sizler için geliştirdiğimizden; eksikleri konusunda sizlerin düşüncelerini, önerilerini severek dinlemek isteriz. Bahsettiğiniz durumun nedenlerinin neler olabileceğini ya da en azından sizde dahi bu düşüncenin neden oluştuğunu düşünmek ve buna çözüm üretmek bizim açımızdan da sistem açısından da faydalı olacaktır.

9 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.