Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yerli Film

Sinema

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2016

Mehmet Emin Yıldırım, bir soruya yanıt verdi.

Arşive eklenebilecek iyi filmler hangileridir?

Andrei Tarkovski- Stalker (İz Sürücü)
Bela Tarr- Werckmeister Harmoniak (Karanlık Armoniler)
Krzysztof Kieslowski- Dekaloog (Dekalog Serisi)
Theo Angelopolos- Eternity and a Day (Sonsuzluk ve Bir Gün)
Ingmar Bergman- Winter Light (Kış Güneşi)
Nuri Bilge Ceylan- Bir Zamanlar Anadolu'da
Semih Kaplanoğlu- Bal
Reha Erdem- Kosmoz
Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Çağan Irmak filmleri hakkında görüşleriniz nelerdir? Son filmi Unutursam Fısılda'yı nasıl buldunuz?

Ulak ve dedemin insanlarını çok beğenirim.

2009 yılındaki "Karanlıktakiler" filmi ile apayrı bir boyuta geçtiğini düşünüyorum ki o filmde Sn.Meral Çetinkaya'nın oyunculuğu takdire şayandır.

Filmler
Mart 2016

Mehmet Kaya, bir soruya yanıt verdi.

Türkiye'de dizi ve film sektörünün bu kadar hızlı gelişmesini neye bağlıyorsunuz?

İnsanların monoton yaşamdan rahatsız olmamalarına bağlı bence. Ayrıca her gün o televizyonun karşısında dizi izleme alışkanlığı kazanmış bünyeler o kadar fazla ki.. Kitap okumak varken, dışarı çıkıp dolaşmak, yürüyüş yapmak varken, bir sürü hobi varken tek hobimiz ekrana bakmak olmamalı, izlemeyin demiyor kimse ama dizi ve filmi izlemeyi (hele de saçmaysa) abartmanın manası yok bence. :)
Eylül 2015

Özgür Doğan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Düğün Dernek 2 izle İçin 10 Sebep

Geçtiğimiz dönemlerin Türk sinemasında en geniş yerini tutan ve seyredenleri kahkahadan kırıp geçiren Sivas'ın kahramanları Düğün Dernek 2 projesinde tekrar boy gösteriyorlar. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından çekimlerin yavaş yavaş bitiyor olması sonrasında ise bilgisayar üzerinde sahnelerin düzenleme kısmına geçilecek olması hayranlarında heyecan yaratırken 45 kişilik bir set ekibinin geceli gündüzlü emeklerle ortaya çıkardığı prodüksiyonu şimdiden tebrik etmek lazım.

Sözün özüne gelinecek olursa 2015 Aralığının ilk haftalarında perdelere aktarılıp 1-2 ay gibi uzun bir süre yerini koruyarak hafta içi 1 seans hafta sonu 2 olmak koşulu ile cinemaximum ve afm ile anlaşmalar sağlanmış bile, fragman hazırlanınca broşürlerin basımı ve reklam çalışmaları ortalıkta dönmeye başlayacak Düğün Dernek 2 Sünnet izle olarak da sonuna "sünnet" kelimesinin eklenmesi olay örgüsünün bu organizasyon içerisinde dönecek olmasıymış.

Geç olsun güç olmasın mantığında ilerleyen yapımcı şirket oldukça iyi bir bütçe ile çok yavaş adımlar atarken önlerinde bulunan piyasa ve rakip engellerini bir bir geçebileceklerini düşünüyorlar. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri neler bekliyor..Düğün Dernek 2 izle için kaynak site aşağıdadır. Teşekkürler
44

fullhdfilmperdesi.com/dugun-dernek-2-fu. . .
Ocak 2015

Abdullah Gürel, bir soruya yanıt verdi.

Arşive eklenebilecek iyi filmler hangileridir?

Başlangıç, prestij, batman serisi, harry potter, esaretin bedeli, adalet, 3 aptal, seven, sihirbazlar çetesi, kaçış, hızlı öfkeli serisi, in time, açlık oyunları, 127 saat
Ocak 2015

Abdullah Gürel  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kış Uykusunu İzlediniz Mi?

Kış Uykusu ismi güzel filmi ise görsel efekt olmadan sırf replikleri için izlenen 3 saat lik bir film ama mükemmel bir Nuri Bilge Ceylan Filmi...

44

Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine izlediğim fakat hiç pişman olmadığım ender filmlerden biridir nedenini başta dediğim gibi filmde repliklerin bol bol yerini bulmuş olması, bir film hele filmde oyuncuların yüzüne doğru yakınlaşan kameraların bir anda yüzlerdeki mimikleri göstermesi ise daha başka bir güzel duygu yaşatıyor.Film aslında görsel efekt yerine doğal efekt evet evet doğal efektleriyle kendini gösteriyor inanılmaz etkili bir otel inanılmaz etkili karlı yolların içinde süzülen mükemmel bir görüntü deryası helal olsun dediğim ise başta Nuri Bilge Ceylan...

Film Cannesta Yılmaz Güney in Yol filminden sonra en prestijli ödüllerden biri olan Altın Palmiye ödülü almıştır.
Filmde ayrıca oyunculuklardan bahsetmek lazım filmde başrol oyuncusu Haluk Bilginere gelelim mimikleriyle, replikleriyle ve en önemlisi oyunculuğuyla eşsiz bir iş çıkartmış. Beni bir diğer etkileyen isim ise komedi filmleri ile tanıdığımız Demet Akbağ onun da bu filmdeki oyunculuğu ise çok eşsiz bir yer edinmiş filmde.
Filmin konusuna gelecek olursak emekli bir oyuncunun babasından kalan evlerin ve otelinde yaşadığı bir kış dönemi anlatılıyor. Emekli Aydın ın etrafında gelişen olayların merkezinde olan Aydın ve arabalarının camına taş atan bir çocuğun yani filmde Nejat İşlerin çocuğunun cama taş atmasıyla ise farklı bir hikayeye doğru ilerliyoruz...Nejat İşler yanlış bilmiyorsam son kez izlediğim sinema filmi onunda bir kez daha nasıl etkili bir oyuncu olduğunu gözler önüne seriyor. Filmin imdb puanı ise 8.7 etkili bir puan.

44

Ve Sizleri Eşsiz Filmin Fragmanı İle Baş başa Bırakıyoruz...

Aralık 2014

Bert, bir soruya yanıt verdi.

Çağan Irmak filmleri hakkında görüşleriniz nelerdir? Son filmi Unutursam Fısılda'yı nasıl buldunuz?

Filmlerini sevdiğim söylenemez. Ama Kabuslar Evi adında birbirinden bağımsız mini seri dizi çekmişti.bence çok başarılıydı.
Aralık 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Çağan Irmak filmleri hakkında görüşleriniz nelerdir? Son filmi Unutursam Fısılda'yı nasıl buldunuz?

Son filmini izlemedim ama favori Türk filmlerimden biri Ulak'dır. Tüm sahneleri fotoğraf olarak da güzel. Işık, dekor, kamerayı inanılmaz güzel kullanmış. Konusu zaten büyü gibi.
Aralık 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türk Sineması'nın 100.Yılında Mutlaka İzlenilmesi Gereken 24 Spesifik Film

Türk Sineması'nın 100.Yılında Mutlaka İzlenilmesi Gereken 24 Spesifik Film - onedio.com

Fotoğraf Galerisi.
Ağustos 2014

Penelope  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ali'nin 8 Günü /2009

Son zamanlarda izlediğim en iyi yerli filmlerden.
Bu sahnedeki aslında her biri cevap olan soruları alkışlayarak izledim.

Filmin başından beri biriken duygu bu sahneyle vecd bulabiliyor:


Yönetmen: Cemal San
Ağustos 2014

Hakan Özerdem, bir soruya yanıt verdi.

İzlemeyi 'önermediğiniz' filmler nelerdir? Nedeni nedir ?

Süpermen Dönüyor - 1979
Sinema tarihinin yüz karası bu memleketimizin mahsulü filmin tamamını ekliyorum, bu sayede kendinizi ne kadar dayanabileceğiniz konusunda deneyebilirsiniz.


Caligula - Bu da 1979
Efendim Tinto Brass, Roma tarihine el atarsa ortalık cinsel organdan geçilmez bir hal alıyor. Yıllarca pornografi olmadığı iddia edilen bu filmin hala ne türe girdiğini tartışıp duranlar olması da ayrı bir trajedidir.


Kirikou - 1998
Çocuğuna seyrettirenler varmış bu çizgi filmi de, benim hayatımdan çalınmış bir vaktin sahibidir bu film. Kadın ayrımcılığı vb bir çok alt mesajı içerisinde saklayan bir çalışma.
Ağustos 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Daha fazla

199 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Av Mevsimi

8 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Eyvah Eyvah 2

5 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Kurtlar Vadisi Filistin

5 Kullanıcı   1 Soru   2 Yanıt