Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi (kısaca YTÜ veya Yıldız), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesi. 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla, Ecol de Conducteur'ün müfredat programı esas alınarak, Nafıa Nazırlığı'na bağlı olarak kurulmuştur. Türkiye'nin en eski 2. teknik üniversitesidir. Günümüzde Yıdız, 10 Fakülte, 2 Enstitü, 3 Meslek Yüksekokulu'nda 22000'i aşan öğrencisi ve 1444 öğretim elemanı ile eğitim-öğretimini sürdürmektedir. İstanbul'un Yıldız semtinde Yıldız Kampüsü ve Davutpaşa semtinde Davutpaşa Kampüsünde çeşitli fakülte ve enstitüler; Ayazağa semtinde bulunan yerleşkesinde ise Meslek Yüksekokulu ve yurtlar bulunmaktadır.

Mayıs 2018

Sevilay Kolaylı  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yıldız Sözlük yeniden

İlk olarak 2005 'te sözlükler arasına giren , efsanevi eğlence platformu Yıldız Sözlük; 2005-2006 , 2006-2013 yıllarında sözlük yazarları için soluk alınabilir sözlük olarak görevini yapmaktaydı.
2013 'ten bu yana sözlük piyasasında trollerin artmasıyla sözlük ortamlarında bir vaha ihtiyacını gören Yıldız teknik üniversitesi akademisyen ve öğrencileri tarafından sözlük yeniden açıldı . Kısa bir süre geçmesine rağmen 2000'i aşan aktif yazarıyla sözlük iyi yönetilmekte.
Şimdi hepimizi ilgilendiren en iyi yanını açıklıyorum ;

Yıldız sözlük'te yazar olmak artık herkes için mümkün , dileyen her yazar artık yıldızlı yazar olabiliyor. Sözlük ortamında eski Yıldız Sözlük ortamını kazandıran , farklı , eğlenceli, tanışmacalı sözlük Yıldız Sözlük yazar alımları kısa süreliğine açıldı.
Bildik sözlük hesapları 300-500 satılırken Yıldız Sözlük 1.nesil hesapları çeşitli platformlarda yüksek bedellerle satılmaya başlanması sözlüğün geleceği hakkında hemen fikir veriyor. Şimdiden rez yapan kazanır arkadaşlar , hazır alımlar açıkken..

Sözlükte üniversiteyle ilgili bilinmesi gerekenler , üniversite ortamıyla ilgili merak edilenlerin yanında sözlük içinizi ferahlatan bütün konularda yazabileceğiniz farklı bir sözlük . Dileyen dilediği konuda girdi girebiliyor. Şunu da belirtmekte yarar var , yazarların hepsi okumuş çocuklardan oluştuğu için sözlükte belli bir seviye tutturulmuş. Ve bu seviyeli ortamda diğer sözlüklerde görülmeyecek şekilde fazla oranda hatun yazar yazıyor.Mesaj kutunuz sürekli yeşillendiğinden akademisyen , öğrenci, doktor , mühendis, ev kızı , sporcu , mimar bilumum meslekte titri olan yazarlarla tanışmak oldukça mümkün .

Sözlük , elitlerin sözlüğü mottosuyla yola çıkarken , sloganıda ''dünyanın bilgisini bulacaksınız '' seçilmiş. Eski Yıldız sözlük'te seçilen Yıldız Teknik KULLANMA KLAVUZU SLOGANINDAN , bütün kesimlerden yazar alımı yapıldığı için vazgeçilmiş. Sözlük yazarları arasında bir tür kardeşlik organizasyonu kurulmuş durumda . Ve bilumum sözlük yazarları burayı keşfetmişken elin çabuk tutulmasında fayda var.Zira sözlüğün köşe başlarını tutan sözlükte ağır yazarlardan olabilme şansını kaçırmamak gerek . SÖZLÜK ORTAMLARINDAN JARGONA HAKİM OLANLAR NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKLARDIR.
Kolay erişimli menü sayesinde kolayca konu girebiliyor , girdilerinize akan favların kimden geldiğini görebiliyorsunuz . Sözlük yazarları 18 farklı temadan diledikleri temayı seçebiliyorlar.
Sözlüğün başlangıcından hemen sonra 7 bin konu , 40 bin girdi girilerek aktif bir sözlük olmuş , tamamen yazar odaklı sözlüğün , yazarlarına yaklaşımı da tam anlamıyla mükemmel . Yazar istekleri anında karşılanıyor, istediğiniz her isteğinizde tercihinize uyan bir yönetim anlayışı benimsenmiş .
Sözlük'te 20 farklı kategoride öyle geniş geniş yazılabiliyor.İster üniversite anılarınızı yazın , ister sanat kültür , isterseniz de gündemin tellerine dokunun , Yazın , kültür kasın , eğlenin , tanışın , güldürün , ağlatın , gülümsetin tamamen size kalmış .
Yazar olmak için burası
Yazar olmadan sözlükte takılayım derseniz de burası
Yıldızlı Yazarların seçme yazılarını okumak isterseniz de burası
YILDIZ SÖZLÜK
Aralık 2013

Goul Chakir Katsapoulos, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

united states information service
Ekim 2013

Ertugrul Kagan, bir soruya yanıt verdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin sisteminin öğrenciler tarafından hacklenmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Önümüzdeki 4 sene boyunca en az bir kez daha tekrarlanacağına kesin gözüyle baktığım olaydır. Ama bu sefer fark edemezler bile belki, orasını bilemiyorum.
Haziran 2013

Cihan Sari, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

Tum kurum ve kuruluslarin bu tarz projeleri var ve hepsi her projeye kisaltma bulma yarisindalardir... gereksizliktir...

ornegin: "tbb" adını kullanan 3 kurum... turkiye barolar birligi, turkiye bankalar birligi, turkiye belediyeler birligi...
Haziran 2013

Ramazan Altun, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

University Student Information System....
Haziran 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Üniversitelerde hangi gerekçe ile asistanların işlerine son veriliyor?

Üniversite

Son yıllarda artan asistanların işlerine son verilmesi YÖK'ün 50/d maddesine dayanıyor. Bu maddeye göre asistanlık lisansüstü eğitim yaptırmak amacıyla yapılmaktadır. Atanan bu araştırma görevlilerinin lisansüstü öğrenimlerini tamamlamaları halinde kadro ile ilişiklerinin kesilmesi, yerlerine de yeni araştırma görevlilerinin alınması kararlaştırılmıştır.

50D kadrosunda çalışan araştırma görevlilerinin doktorada 6 yılı tamamlaması halinde işten çıkarılmasını öngören tasarı, kamuoyunda Torba Yasa adıyla da bilinen 6111 sayılı torba yasada yer aldı. Bu kanuna dayanılarak işlerine son verilmesi beklenen öğretim görevlileri, başka bir üniversitede de kadro alamayacak. 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe giren “Torba Yasa” ile yüksek lisansta 3, doktorada 6 yıllarını dolduran yüksek lisans öğrencileri, okuldan atılmak yerine öğrencilik hakları olmadan eğitimlerini tamamlamalarına izin verecek bir düzenleme içeriyordu.

Üniversite
Üniversite

Üniversite
Üniversite
Üniversite
Üniversite
Üniversite
Mayıs 2013

Ercan Gök, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

University Student Information System
Mayıs 2013

Güven Coşkun, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

Usis aslında yabacı bi şirket kısaltması ama bas harflerı isis usis asis bunlar hepsi sembol.gülmeyin ama illimünati :)
Aralık 2012

Yusuf Sarıgül, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kayıt yapan öğrencilerin kullanacağı otomasyon sistemi
Aralık 2012

Yusuf Sarıgül, bir soruya yanıt verdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin sisteminin öğrenciler tarafından hacklenmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bu öğrenciler o sisteme girmişse ve oradaki hiçbir profesör de bunun hangi güvenlik açıklarıyla girildiğini bilmiyorsa boynuz kulağı geçmiş demektir.
Mayıs 2012

Gürsel Sayat, bir soruya yanıt verdi.

USİS neyin kısaltmasıdır?

University Student Information System
Daha fazla

29 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.