Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi (kısaca YTÜ veya Yıldız), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesi. 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla, Ecol de Conducteur'ün müfredat programı esas alınarak, Nafıa Nazırlığı'na bağlı olarak kurulmuştur. Türkiye'nin en eski 2. teknik üniversitesidir. Günümüzde Yıdız, 10 Fakülte, 2 Enstitü, 3 Meslek Yüksekokulu'nda 22000'i aşan öğrencisi ve 1444 öğretim elemanı ile eğitim-öğretimini sürdürmektedir. İstanbul'un Yıldız semtinde Yıldız Kampüsü ve Davutpaşa semtinde Davutpaşa Kampüsünde çeşitli fakülte ve enstitüler; Ayazağa semtinde bulunan yerleşkesinde ise Meslek Yüksekokulu ve yurtlar bulunmaktadır.

Aralık 2012

Halil Ertekin @halilertekin

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin sisteminin öğrenciler tarafından hacklenmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bu öğrenciler o sisteme girmişse ve oradaki hiçbir profesör de bunun hangi güvenlik açıklarıyla girildiğini bilmiyorsa boynuz kulağı geçmiş demektir.
Şubat 2010

Zekai @luckyluke

USİS neyin kısaltmasıdır?

Uğraşma seçemezsin istesen de silemezsin
Kasım 2012

Ece Naz Sonat @lorquina

Üniversitelerde hangi gerekçe ile asistanların işlerine son veriliyor?

Üniversite

Son yıllarda artan asistanların işlerine son verilmesi YÖK'ün 50/d maddesine dayanıyor. Bu maddeye göre asistanlık lisansüstü eğitim yaptırmak amacıyla yapılmaktadır. Atanan bu araştırma görevlilerinin lisansüstü öğrenimlerini tamamlamaları halinde kadro ile ilişiklerinin kesilmesi, yerlerine de yeni araştırma görevlilerinin alınması kararlaştırılmıştır.

50D kadrosunda çalışan araştırma görevlilerinin doktorada 6 yılı tamamlaması halinde işten çıkarılmasını öngören tasarı, kamuoyunda Torba Yasa adıyla da bilinen 6111 sayılı torba yasada yer aldı. Bu kanuna dayanılarak işlerine son verilmesi beklenen öğretim görevlileri, başka bir üniversitede de kadro alamayacak. 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe giren “Torba Yasa” ile yüksek lisansta 3, doktorada 6 yıllarını dolduran yüksek lisans öğrencileri, okuldan atılmak yerine öğrencilik hakları olmadan eğitimlerini tamamlamalarına izin verecek bir düzenleme içeriyordu.

Üniversite
Üniversite

Üniversite
Üniversite
Üniversite
Üniversite
Üniversite

29 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.