Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi (kısaca YTÜ veya Yıldız), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesi. 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla, Ecol de Conducteur'ün müfredat programı esas alınarak, Nafıa Nazırlığı'na bağlı olarak kurulmuştur. Türkiye'nin en eski 2. teknik üniversitesidir. Günümüzde Yıdız, 10 Fakülte, 2 Enstitü, 3 Meslek Yüksekokulu'nda 22000'i aşan öğrencisi ve 1444 öğretim elemanı ile eğitim-öğretimini sürdürmektedir. İstanbul'un Yıldız semtinde Yıldız Kampüsü ve Davutpaşa semtinde Davutpaşa Kampüsünde çeşitli fakülte ve enstitüler; Ayazağa semtinde bulunan yerleşkesinde ise Meslek Yüksekokulu ve yurtlar bulunmaktadır.

Mayıs 2018

Sevilay Kolaylı @sevilaykolayli

Yıldız Sözlük yeniden

İlk olarak 2005 'te sözlükler arasına giren , efsanevi eğlence platformu Yıldız Sözlük; 2005-2006 , 2006-2013 yıllarında sözlük yazarları için soluk alınabilir sözlük olarak görevini yapmaktaydı.
2013 'ten bu yana sözlük piyasasında trollerin artmasıyla sözlük ortamlarında bir vaha ihtiyacını gören Yıldız teknik üniversitesi akademisyen ve öğrencileri tarafından sözlük yeniden açıldı . Kısa bir süre geçmesine rağmen 2000'i aşan aktif yazarıyla sözlük iyi yönetilmekte.
Şimdi hepimizi ilgilendiren en iyi yanını açıklıyorum ;

Yıldız sözlük'te yazar olmak artık herkes için mümkün , dileyen her yazar artık yıldızlı yazar olabiliyor. Sözlük ortamında eski Yıldız Sözlük ortamını kazandıran , farklı , eğlenceli, tanışmacalı sözlük Yıldız Sözlük yazar alımları kısa süreliğine açıldı.
Bildik sözlük hesapları 300-500 satılırken Yıldız Sözlük 1.nesil hesapları çeşitli platformlarda yüksek bedellerle satılmaya başlanması sözlüğün geleceği hakkında hemen fikir veriyor. Şimdiden rez yapan kazanır arkadaşlar , hazır alımlar açıkken..

Sözlükte üniversiteyle ilgili bilinmesi gerekenler , üniversite ortamıyla ilgili merak edilenlerin yanında sözlük içinizi ferahlatan bütün konularda yazabileceğiniz farklı bir sözlük . Dileyen dilediği konuda girdi girebiliyor. Şunu da belirtmekte yarar var , yazarların hepsi okumuş çocuklardan oluştuğu için sözlükte belli bir seviye tutturulmuş. Ve bu seviyeli ortamda diğer sözlüklerde görülmeyecek şekilde fazla oranda hatun yazar yazıyor.Mesaj kutunuz sürekli yeşillendiğinden akademisyen , öğrenci, doktor , mühendis, ev kızı , sporcu , mimar bilumum meslekte titri olan yazarlarla tanışmak oldukça mümkün .

Sözlük , elitlerin sözlüğü mottosuyla yola çıkarken , sloganıda ''dünyanın bilgisini bulacaksınız '' seçilmiş. Eski Yıldız sözlük'te seçilen Yıldız Teknik KULLANMA KLAVUZU SLOGANINDAN , bütün kesimlerden yazar alımı yapıldığı için vazgeçilmiş. Sözlük yazarları arasında bir tür kardeşlik organizasyonu kurulmuş durumda . Ve bilumum sözlük yazarları burayı keşfetmişken elin çabuk tutulmasında fayda var.Zira sözlüğün köşe başlarını tutan sözlükte ağır yazarlardan olabilme şansını kaçırmamak gerek . SÖZLÜK ORTAMLARINDAN JARGONA HAKİM OLANLAR NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKLARDIR.
Kolay erişimli menü sayesinde kolayca konu girebiliyor , girdilerinize akan favların kimden geldiğini görebiliyorsunuz . Sözlük yazarları 18 farklı temadan diledikleri temayı seçebiliyorlar.
Sözlüğün başlangıcından hemen sonra 7 bin konu , 40 bin girdi girilerek aktif bir sözlük olmuş , tamamen yazar odaklı sözlüğün , yazarlarına yaklaşımı da tam anlamıyla mükemmel . Yazar istekleri anında karşılanıyor, istediğiniz her isteğinizde tercihinize uyan bir yönetim anlayışı benimsenmiş .
Sözlük'te 20 farklı kategoride öyle geniş geniş yazılabiliyor.İster üniversite anılarınızı yazın , ister sanat kültür , isterseniz de gündemin tellerine dokunun , Yazın , kültür kasın , eğlenin , tanışın , güldürün , ağlatın , gülümsetin tamamen size kalmış .
Yazar olmak için burası
Yazar olmadan sözlükte takılayım derseniz de burası
Yıldızlı Yazarların seçme yazılarını okumak isterseniz de burası
YILDIZ SÖZLÜK

29 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.