Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yılmaz Özdil

Köşe Yazarları

Yılmaz Özdil, (d.1965, İzmir), Türk gazeteci yazardır. Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. Ardından Fatih Çekirge'nin genel yayın yönetmenliği yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda bulundu. Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Ciner Medya Grubu'na geçti. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. atv ve Sabah'ın TMSF'ye devredilmesinin ardından Hürriyet gazetesine geçti. 2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil, hâlen Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazmakta ve aynı zamanda Fanatik gazetesi çatısı altında spor yazarlığı da yapmaktadır.

Ekim 2013

Özge Can Balaban @artemis

Yılmaz Özdil'in yeni kitabını (Beraber yürüdük biz bu yollarda) okudunuz mu? Kitap ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Eksik kalan veya gereksiz gördüğünüz bölümleri var mıdır?

Kitabı neredeyse bir gün içerisinde okudum objektif diyemem farklı bir pencere sunuyor Akp iktidarının bugüne gelişini kendi ideolojisi içerisinde değerlendirmiş dyebilirim

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.