Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yurtdışında İş

İş Hayatı

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Aralık 2014

Troy International, bir soruya yanıt verdi.

Avrupa'nın yaşamak/okumak için en ekonomik ülkeleri hangileri?

Troy | Work And Travel
troyint.com/ TROY International Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlık sektörünün deneyimli kadrosuyla, 2004 Subat ayından itibaren Amerika’da Progress Abroad adı altında faaliyette olan, bugüne kadar uluslararası eğitim danışmanlığı tecrübesiyle yerli ve yabancı binlerce öğrencinin danışmanlığını yapmıştır.
Türk gençlerinin yurtdışında eğitim ve kültürel değişim programlarına giderken ilkeli ve etik bir servisle, gerçekçi bilgilerle donatılarak, Profesyonel Hizmet Anlayışını ilke edinmiş bir yurtdışı eğitim kurumu olarak TROY International hizmetinizdedir.
Türkiye’de ilk defa troyint.com/work-and-travel Work And Travel programına katılmış, Türkiye’ye tanıtmış ve danışmanlığını yapmış, yurtdışı eğitim danışmanlık sektöründe uzun yıllar çalışmış yerli ve yabancı deneyimli eğitim ve kariyer danışmanlık kadrosu ile yurtdışında öğrenim görmek isteyen herkese eğitimin yaşam boyu sürdüğü ilkesi doğrultusunda, doğru danışmanlık hizmeti vermeyi amaç edinmiş bir eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.
Kasım 2014

Tuncag, bir soruya yanıt verdi.

Sorunsuz WAT (Work and Travel) için ideal bir şirket önerebilir misiniz?

10 yıl kadar Work and Travel program danışmanlığı yaptım Eğer sorunsuz bir Work and Travel arıyorsanız size tavsiyem kesinlikle Work and Travel programına gitmeyin demek olur. Çünkü sorunsuz bir work and travel programı yoktur. Ufak tefek aksilikler yada işin tuzu biberi denilecek sıkıntılar çıkacaktır. '' Ben gittim ve hiç bir sorun yaşamadım'' derseniz size '' siz work and travel yapmamışsınız ' diyebilirim.

Amerika'da İşsiz kalabilirsiniz, işten kovulabilirisniz, paranızı kaybedebilirsiniz, tüm paranızı bir anda harcayabilirisiniz, çok gürültü yaptığınız için evinizden kovulup konaklamasız kalabilirisiniz, 3-5 türk öğrenci bir araya gelip yabancılarla kavga da edebilirisiniz, Türkiye'de sizi x işe almışlardır ama orada ingilizcenizi yetersiz buldukları için farklı bir işte çalışmak durumunda kalabilirsiniz, gittiğiniz şehir çok küçük bir kasaba olabilir, tam tersi çok büyük bir şehir oalbilir ve siz bunların hepsinden şikayet edebilirisiniz, yada daha Amerikan konsolosluğuna vize görüşmesine gitmeden programını iptal edebilirsiniz, Vize görüşmesinden Red cevabı alabilirisniz... Gbi gibi

Bunların hepsi mümkünü olan şeylerdir. Ama şunu unutmayın ki ne yaşarsanız yaşayın work and travel dinamik bir programdır. İmkanınız var ise mutlaka katılın. Çünkü bence hayatınız da yaşayacağınız en önemli tecrübelerden biri de hiç şüphesiz ki Amerika'da work and travel programına katılabilmektir.

Umarım 2015 yılında güzel ve keyifli bir work and travel programı yaşarsınız. Altta iki tane içerik var göz atmanızı tavsiye ederim.

Bol şanslar

Work and Travel Uygunluk Testi : workandtravelrehberi.com/work-and-trave... mutlaka göz atın...

Work and travel işlerinde kazançlar koşullar nasıldır ? workandtravelturkey.com/work-and-travel. . .
Eylül 2014

Özge Küpeli, bir soruya yanıt verdi.

Work and Travel'a kimler katılabilir? Yaş sınırlaması var mıdır? İlla örgün üniversitede okumuş olma şartı aranmakta mıdır?

Örgün üniversitede okumuş değil, okuyor olmak şartı aranır.
Üniversiteye genel başlama yaşlarından bitirme yaşına kadar olan bir sınırlama vardır. Yani 17-18 ile 22-23.
İki yıllık üniversite bitirmiş kimseler de katılabilir ancak 4 yıllık bir öğrenci önce tercih edilecektir.
Not ortalaması, en az orta düzeyde ingilizce bilmek vs bunlar önemlidir...
Temmuz 2014

Onur Karakaya, bir soruya yanıt verdi.

Avrupa'nın yaşamak/okumak için en ekonomik ülkeleri hangileri?

Devamlı yaşanılacaksa İsveç Hollanda İngiltere , 1-2 yıl veya daha kısa süre için ie Macaristan Polonya Romanya Bulgaristan
Mayıs 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Yurt dışında yaşamak ya da çalışmak sana ne öğretti?

16 senelik Avrupa maceramda
 • 2 Dil
 • Değişik kültürlerle beraber yaşama, gerektiğinde adapte olma yetisini
 • Aşırı düzgün ve hassas çalışma özelliğimi
 • Az gelişmiş ülke kapitalizminde önemli olan bir çok şeyin aslında çok da önemli olmadığını
 • Doğayı korumayı, ona saygı duymayı
 • Çocuklara yetişkin insanlarmış gibi davranmayı
 • Yalnızlığımla barışmayı
 • İnsanın yabancı olduğu bir ülkede hiçbir zaman yabancı özel statüsünden çıkamayacağını
 • Mutfağımız ve kızlarımızın özlenesi olduğunu
 • Sonradan öğrenilen bir dilin aradan 10 yıl geçse de hiçbir zaman anadili geçemeyeceğini
 • Hristiyanların seks seks seks, günah günah günah diye yaşamadığı hatta çok gelişkin ahlak anlayışlarının olduğunu
 • Hep söylendiği gibi Avrupa'da simit olmadığını ama simit fiyatlarına simit benzeri ve benzemeyen binbir çeşit güzel ekmekçik olduğunu
 • İnsanın ortak kültürden insanlarla çok daha iyi anlaştığını

öğrendim... .
Mayıs 2014

Ekim Nazım Kaya, bir soruya yanıt verdi.

Yazılımcılar ya da Girişimciler için yurtdışında çalışma olanakları nelerdir? Nerelere başvurmak gereklidir?

Amerika deneyimi: Üzülerek söyleyeyim, yazılım geliştirebiliyor olmak, Amerika'da iş bulma garantisi sağlamak konusunda hiç kapı açan bir yetenek değil. Çalışma izni olan yüzbinlerce zehir gibi Uzakdoğulu, Hintli, Rus yazılım geliştirici var ve çok girişkenler. 1000 yere CV gönderip, birinden bile yanıt alamayabilirsiniz. Kendi fiili durumunuzu yaratmak için hem çok yetenekli, hem girişken, hem de biraz şanslı olmanız gerekiyor. Bu da uzaktan yapılabilecek bir şey değil. Gemileri yakıp, bir miktar birikimle kapağı atma şansınız varsa, o birikim bitene kadar her olanağı, her ilişkiyi deli gibi zorlayıp, oksijeniniz tükenmeden ya freelance, ya maaşlı olarak tutunmaya çalışmalısınız.

Ama çalışma izni olmayan biri için maaşlı bir iş bulmak imkansıza yakın, çünkü şirket sizin vizenizin maliyetini üstlenmek yerine, aynı pozisyon için çalışma izni olan başka birini tercih edecektir.

Work and travel'da ise öğrencilerin beklentilerini düşük tutarak gitmesinin iyi olacağını biliyorum çünkü 'hem Amerika'yı göreceğim, hem para kazanacağım' beklentisi, yerini 'hem Amerika'nın tadını çıkaramayacak bir tempoda berbat bir iş yapıyorum, hem de çok çok az para kazanıyorum'a bırakabilir.
Mayıs 2014

Ekim Nazım Kaya, bir soruya yanıt verdi.

Yurt dışında yaşamak ya da çalışmak sana ne öğretti?

Amerika'yı düşünerek yazıyorum.

Olumlu olanlar:
 1. Tanışmayan insanların birbirine gülümseyip, medeni bir iletişim kurabileceğini (bunu bir numaraya yazmış olmama dikkat!!! Birbirini görmezden gelenlerin ülkesinden gidip, her gün sıcak bir günaydın'la karşılaşınca önemi anlaşılıyor).
 2. İnsan haklarına ve temel özgürlüklere saygının önemini (insanları, markaları, politikacıları eleştirebiliyor ve başıma ne gelir diye endişe etmiyorsunuz, ve genelde bu eleştiriler kişisel alınmıyor, önemseniyor).
 3. Tüketici olarak hemen hemen her zaman haklısınız (bozulan bir cihazı Teknosa'ya götürürken başınıza neler geleceğini bilirsiniz, ama New York'ta Apple Store'da bir haftada bozulan Mac'imi hiçbir soru sormadan 10 dakikada değiştirdiler).
 4. Her konuda tıkır tıkır işleyen bir sistem var. İnsana çok bağlı olmayan sistemlerde hata daha az oluyor. Ya da hata yapanın hesap verme sorumluluğu nedeniyle daha az sıkıntı yaşıyorsunuz (Türkiye'de devlete karşı bireyin hakkını savunmak ise hayal).

Olumsuzlar:
 1. Tüm bunların özellikle maddi olarak maliyetli olduğunu (hem demokrasinin hem de işleyen bir sistemin maliyeti yüksek).
 2. Endüstriyel toplumun bireyselleşme ve bencilleşmeyi getirdiğini (öyle ki, bir doğu toplumunda yetişmiş birey sırf ilişkilerin yüzeyselliği yüzünden bunalıma girebilir).
 3. İnsanın ülkesine en çok midesinden bağlı olduğunu (simit, peynir, kebap çok değerli).
 4. Yine bu tıkır tıkır işleyen sistem, hata toleransını düşürüyor. Hesap sormaya alışkınız, ama vermeye değiliz. Amerika'da küçük bir kazada bile hesap vermekten kaçamazsınız, mahkemenin soğuk yüzü kamu adına karşınıza çıkar.
Nisan 2014

Evin, bir soruya yanıt verdi.

Sorunsuz WAT (Work and Travel) için ideal bir şirket önerebilir misiniz?

Sorunsuz bir Wat yoktur asla.
Çünkü bir kere ilk kez gidiyorsanız Yurdışına ve de diliniz iyi değilse sorun yaşıyor insan. Çünkü babamızın evine gitmiyoruz. Çok yabancı olduğumuz bir yer, dil, kültür vs.O yüzden sorunsuz olmaz.
Ama karşılaşılan sorunlar da çok büyük sorunlar değil hepsi halledilebilir sorunlar.Mesela insanlar çok yardımcı oluyorlar. Kalacak yer bulamadığınızda çalıştığınız yerden kişiler size yardımcı oluyorlar. İş de oraya vardığınızda iş zaten her türlü bulursunuz.ama 1. İşinizi şirketin ayarlaması ve sorun çıkmaması için baskı yapın.Size sadece 2. İşi ayarlamak kalıyor. Oraya vardığınızda sadece sakin olun soğukkanlı olun ve varsa bir sorun o şekilde çözmeye çalışın. Halledelemeyecek bir şey yok. Emin olun. Çünkü yabancılar çok yardımsever insanlar. Yani ben öyle gördüm.
Nisan 2014

Deniz, bir soruya yanıt verdi.

Avrupa'nın yaşamak/okumak için en ekonomik ülkeleri hangileri?

İşim gereği için gitmiştim 2 ay kadar kaldım Polonya da Polanya'ya 'ya giderken bu ülkeyi bu denli beğeneceğimi düşünmemiştim bile, hayat inanılmaz ucuz, özellikle de alkol. Bizde haftasonları daha geç saatlere kadar açık olan alışveriş merkezlerine karşılık olarak burada haftasonları her yer daha erken kapanıyor Hayatım boyunca unutmayıp, hayatımda ki diğer insanlara da bıkmadan anlatacağım dostlar kazandırmış ülkedir. Polonyada eğitim almak yüksek eğitim standartları, ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için her geçen yıl daha populer oluyor.
Avrupa'nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Polonyada üniversite eğitimi almak her geçen yıl daha da populer bir fikir haline gelmeye başlıyor. Çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Polonyada eğitim ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve eğitim kalitesinin çok yüksek düzeyde olması birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya'da eğitim almaya çekiyor.gariban memleket gelen vurmuş, giden vurmuş. Hele son yüz sene içinde gireni çıkanı belli değil. Tabi düzlük alanda olması kolayca işgal edilebilmesinin en büyük sebebi. Dümdüz, kaptır orduyu gitsin.

242 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.