Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zayıflık

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Haziran 2015

Betül Bahadır, bir soruya yanıt verdi.

Zayıflar için vücut geliştirme teknikleri nelerdir?

Vücut geliştirme spor hocalarının eğitim alanıdır. Doğru ve güvenilir bilgi için işi uzmanından öğrenin.
Mayıs 2015

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Mart 2015

Şahin Namık, bir soruya yanıt verdi.

Zayıf kişiler için vücut geliştirme nasıl yapılır?

Vücut geliştirme, ilk safhada yağların yakılması ve paralelinde kasların aktivasyonu arttırılarak gelişmesinin sağlanması durumudur. Bu nedenle her çalışmada vücudun enerji deposu ciddi anlamda kayba uğrayacaktır. Bu kaybın yerine konması uygun beslenmeyle mümkündür. Burada amaç normal şartlarda yağdan oldukça fakir, proteinden oldukça zengin beslenerek vücudun yağlanmasının önlenmesi ve kasların beslenmesinin sağlaması olmalıdır.Ancak zayıf bireylerde beslenme programı muhtemelen değişecektir. Vücutta yakılan enerjiyi karşılayacak bir depo alanının yetersizliğinden ötürü, normal spor beslenmesinin dışına çıkılıp yağdan daha zengin beslenme söz konusu olabilir. Elbette bu beslenme miktarı ve şekli en doğru şekilde bir diyetisyen tarafından belirlenebilir.Kilonuza göre bu formül değişiklik gösterecektir. Bunların yanında yaptığınız eğzersiz de kilonuza ve bünyenize uyumlu olmalıdır. 80 kğ olan bir bireyle 60 kğ olan bir başka bireyin egzersiz yükü aynı olamaz değil mi? İşin bu kısmını da yaptığınız sporun eğitmeni belirlemelidir. Bu noktalara uyulmadan gelişi güzel vücut geliştirme yapılırsa sağlıklı bir sonuç alınamaz.
Mart 2015

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Ocak 2015

Süleyman, bir soruya yanıt verdi.

Hızlı bir şekilde kilo almak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Son 1 yılda 16 kilo aldığım için bu konu bana uzak olmadığını düşünerek cevap verme gereğinde bulundum. Yaptığım şeyler geceleri ekmek arası olarak tabi ettiğimiz şeyleri yemek ve bol şekilde kola tüketmek en başında geliyor.
Aralık 2014

Demet Yiğit, bir soruya yanıt verdi.

Hızlı bir şekilde kilo almak için tavsiyeleriniz nelerdir?

Hızlı ve de sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız, size tavsiyem mümkünse diyetisyene gitmeniz. Çünkü kilo almak için, enerji alımını artırmak gerektiğini, bunun için de daha fazla besin tüketmek gerektiğini herkes bilir.. Önemli olan, kilo almanızı güçleştiren bir faktör var mı hayatınızda ya da sağlık durumunuzda, bunu tespit etmektir. Sonrasında zaten yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite ve ideal ağırlığınız gibi faktörler göz önünde bulundurularak gereksiniminiz hesaplanır ve ne kadar sürede ne kadar kilo alabileceğiniz tespit edilir. Eğer amacınız vücudunuzdaki kas miktarını artırmak ise bu sadece enerji ve protein alımınızı artırmakla mümkün değildir, egzersiz yapmanız şarttır. Protein tozu konusunda da şunu ilave etmek isterim.Gereksiz yere kullanılması 'bence' risklidir( Kişisel fikrimi söylememin nedeni protein tozu kullanımının oldukça tartışmalı bir konu olması).Özellikle böbrek sağlığını uzun vadede olumsuz etkileme ihtimali vardır. Günlük protein gereksinimini besinler yoluyla karşılayamayan sporculara önerilebilmektedir. Fakat bunu da yine bir diyetisyene danışarak uygulamak gerekli ve de önemlidir.
Kasım 2014

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

İki hafta içerisinde iki beden incelebilir miyim? Nasıl bir yöntem uygulayabilirim?

Bu kilo vermek isteyen kitlenin acelesi nedir anlayamıyorum. Yıllarca kilolu yaşamış ve bu konuda hiçbir şey yapmamış insanlar geliyor ve çok kısa zaman içinde kilo vermek istiyorlar. Üzerinize alınmayın ama genel olarak bu böyle. Siz yıllarca vücudunuza yaptıklarınızı bir düşünün. Vücudunuzun kendini toparlamak için belli bir zamana ihtiyacı olduğunu anlarsınız o zaman.

İki beden incelmek istiyorsunuz. Boyunuza bağlı olarak değişir ama 2 beden incelmek için ortalama 5-6 kilo vermek zorundasınız. Bu da iki hafta içerisinde mümkün değildir, olsa bile çok çok sağlıksız bir şey yapmışsınız demektir. Vücudunuza daha fazla zarar vermemenizi tavsiye ederim. Zaten sporsuz ve kısa zamanda verilen kilolar sağlıksız olduğu gibi vücudunuzu sıkı yada şekilli bir hale getiremez. Kalıcılığı deseniz hiç bir şekilde yoktur.

2 hafta içerisinde beslenmenize dikkat eder ve pilates yaparsanız, sıkılaşırsınız ama iki beden incelmezsiniz. Ondan sonrası için önerim ise düzenli spora başlamanız ve vücudunuzu şekillendirerek kilo vermeniz.
Eylül 2014

Belgi Saygı, bir soruya yanıt verdi.

Yoga zayıflamaya yarar mı?

Yoganın temelinde olan nefes tekniği, bedene oksijen girişi sağlar. Kullanmadığımız zamanla gerdiğimiz kasların nefes yoluyla açılmasına sebep olur. Örneğin çok ağır nesneler taşımasanız bile günlük streste sırt ağrıları ve omurga bozukluğuna sebeptir. Yoga bunu düzeltir. Daha dengeli olacağınızdan ve diğer kaslarınızın farkındalıkla kullanımı artacağından, günlük sıradan hareketlerinizde bile daha fazla enerji harcarsınız. Beyninize giden oksijen de sağlıklı düşünmenize sebep olacaktır. Eh neticede oksijen yağ yakar! Kısacası bence yarar. En azından kilo vermek için daha fazlasını yapmanız gerektiğini öğretir :)
Ağustos 2014

Russel Westbrook, bir soruya yanıt verdi.

İki hafta içerisinde iki beden incelebilir miyim? Nasıl bir yöntem uygulayabilirim?

Bazı kadın kuaförlerinin camlarında yada tabelalarında ilk seansta beden incelme garantisi başlıkları görüyorum. Ne kadar sağlıklı bilmem ama biraz araştırırsan bu konuda istediğin sonucları elde edebilirsin
Mayıs 2014

Alper Kocakoc, bir soruya yanıt verdi.

Bayanlarda merdiven çıkmak gerçekten basen yapar mı?

Bence bir nevi spora benzetirsek, spor yaptıkça basen yapiyosan; merdiven çıktıkça basen yaparsın eşittir doğru orantı. Dip not spor yapmak ve merdiven çıkmak kilo aldırır, basen yaptırır. :))
Ekim 2013

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Yoga zayıflamaya yarar mı?

Beslenme düzeninize biraz dikkat edip uygun yoga tipini bulursanız zayıflamaya yardımcı olur. Doğru bir yoga çalışmasını seçmeniz önemlidir. Yoga yaparken ölçütünüz çalışma sırasında bedeniniz, nefesiniz ve zihninizin ayrı ayrı çalıştırılmasıdır.

Yoga, kilonun artmasına yönelik sebepleri ortadan kaldırıcı etki gösterir. Bunun en belli başlı örneği nedensiz yeme isteğidir. Nedensiz yemek stres, depresyon gibi durumlarda ortaya çıkar. Düzenli bir yoga yaşamı ise depresyon ve stresi ortadan kaldırarak kişinin benliğini ve olması gereken kişiyi keşfetmesini sağlar. Bu nedenle yoga zayıflamak için güzel bir yoldur, çünkü zayıflamanın hem psikolojik hem bedenen açısı vardır ve bu iki unsurun en sağlıklı eğitimi yoga ile mümkündür.
Haziran 2012

Burhan Çetinkaya, bir soruya yanıt verdi.

Kilo almanın en etkili yolları nelerdir?

Geceleri yatmadan önce 1 tabak makarna ye, ve uyu. Bunu kilo alana kadar düzenli bir şekilde yap : )
Nisan 2012

Hilal Korkmaz, bir soruya yanıt verdi.

Bayanlarda merdiven çıkmak gerçekten basen yapar mı?

Araştırmalar tam aksini söylüyor aslında;
  • Çünkü vücut yerçekimine karşı iş yapmış oluyor bu da kalça, basen, bacak ve baldır kaslarını sıkıştırıyor.
  • 2 ay boyunca günde 10 dakikalık bir merdiven çıkma işlemi, 6 ayda günde 30 dakikalık yürüyüşle eş değer...( bilimsel olarak ispatlanmış)
  • Zayıflama aletleri üreticileri merdiven egzersizi aletlerini de üretmeye başladı.
Daha fazla

16 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.