Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zehirli Bitkiler

Bitkiler

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ocak 2014

Ebru Özkan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Öldürücü bitki tohumu: Risin!

Hintyağı bitkisi, Akdeniz havzasının, Doğu Afrika ve Hindistan' da bulunuyor. Akdeniz ikliminin görüldüğü yerlerde doğal olarak yetişir. Bu bitkinin tohumlarında bulunan risin son derece zehirli bir maddedir. Bu tohumlardan hint yağı elde edilir. Hintyağı da, sabundan hidrolik yağına, boyadan mürekkebe, müshilden parfüme kadar pek çok yerde kullanılır. Tek bir tohum bir insanı iki gün içerisinde öldürmek için yeterlidir. Bu ölüm uzun, oldukça acı verici ve durdurulamaz bir şekilde gerçekleşmektedir. Kobra yılanı zehirinden iki kat, siyanürden 6 bin kat daha öldürücüdür.

Zehirli Bitkiler

Solumanın veya vücuda zerk etmenin ağızdan almaktan daha tehlikeli olabileceği söyleniyor. Risin, hücrelerin protein sentezini durdururZehirli Bitkiler Protein sentezi duran hücre ölürZehirli Bitkiler. Bu nedenle solumakta hücre ölümüne neden olabilir. Bu bitki tohumunu sokak hayvanlarını acısız bir şekilde öldürmek için kullanıyorlar.

Belirtileri
  • İlk semptomlar bir kaç saat içerisinde kendisini gösterir.
  • Ağız ve boğazda yanma hissi
  • Karın ağrısı
  • Kanlı ishal ve kusma
  • Bir kaç içerisinde ölüm gerçekleşir.
Kasım 2012

Nazende , bir soruya yanıt verdi.

Farkında olunması gereken zehirli bitkiler nelerdir?

Ülkemizde devamlı haberlere de konu olan mantarın zehirlisinin iyi tanınması gerekir.


Gİnsan Sağlığı

Kasım 2012

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

Farkında olunması gereken zehirli bitkiler nelerdir?

Hintyağı Bitkisi:

Tek tohumu 2 gün içinde öldürür.Hindistan'da ve Doğu Afrika'da yetişir.Dekoratif olarak Türkiye'de de rastlanır.

İnsan Sağlığı


Abrus:Her yerde yetişebilir.Tohumları boncuk olarak kullanılır.Boncuk yapımı aşamasında tohumları matkapla deldikten sonra matkaba dokunan bir çok işçi hayatını kaybetmiştir.

İnsan Sağlığı


Kurtboğan:Tüketildiğinde mideyi delerek 4-5 saat içinde öldürür.Mitolojide kurtadamlardan korunma yöntemi olarak bahsedildiği için bu ismi almıştır.


İnsan Sağlığı

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.