Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nalan Küçükkarakurt, 

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Nalan Küçükkarakurt inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ağustos 2015

Nalan Küçükkarakurt bir yanıt verdi.

Meslek seçiminde kararsızım henüz 10. sınıfa geçtim acaba şimdiden bunu düşünmem doğru mu?

Kesinlikle dusunmelisin hatta cok detayli sonradan pisman olmamak icin iyi bir kisilik analizinde bulunman gerek. Iyice arastir sonra karar ver :)
Temmuz 2015

Nalan Küçükkarakurt bir yanıt verdi.

Mühendislik konusunda geleceği olan iş sıkıntısı çekilmeyen mühendislik hangisidir? Endüstri, mekatronik, elektronik ve haberleşme, elektrik elektronik, makine? Tercih dönemindeyim. Hangi bölümü neden tercih etmem gerekir?

Tamamen senin ilgi alakana ve zihnini ne yonde gelistirdigine bagli. Ben endustri muhendisligi okuyorum cunku; baslica sunu biliyorum analitik ve uretken bir zekaya sahibim ve muhendislik okumaliydim sonra hangi alanlarda kendimi daha cok gelistirmek istedigime ve hangisinde daha keyifli bir calisma ortami yaratabilecegime karar verdim. Sunu bil ki eger sevdigin isi en iyi sekilde belli bir vizyon cercevesinde yaparsan her turlu meslek sana para kazandirir hele ki muhendislik en cok para kazananilecegin ve gelecegini sekillendirebilecegin bir alanlardan biridir. Ama detaya inmemi istersen sosyal uretkenligin analitik ve matematiksel dusunme yetinle dogru orantiliysa endüstri secebilirsin diyorsan ki benim matematiksel ve mekanik tarafim daha baskin o zaman makine ve mekatronik muhendisligini oneririm elbet. Bilgisayarda mak. ve mek. Kadar materyal odakli olmasada o da yuksek matematik yetisi istiyor 😊
Şubat 2015

Nalan Küçükkarakurt bir yanıt verdi.

Daha Fazla