Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nermin Salkım, 

Öğretmen

İstanbul My Dome Özel Kız Öğrenci Yurdu eşsiz konforlu odaları ve lüx yaşam kalitesi sayesinde sevgili öğrencilerimiz hem ders çalışmalarına hem de sosyal faaliyetlerini rahatlıkla devam ettirecekleri bir ortam sağlamaktadır kizyurtlariistanbul.com

Temmuz 2015

Nermin Salkım bu yanıtı beğendi:

İngiliz dili ve edebiyatı mı yoksa Rus dili ve edebiyatı mı tercih etmeliyim?

Benim tercihim ingiliz dil edebiyatı olurdu.
Temmuz 2015

Nermin Salkım bu yanıtı beğendi:

Türkiye'de uzun yıllar İngilizce eğitimi alan öğrenciler neden İngilizce konuşamıyor?

Bir yabancı dili öğrenmede en önemli etmen, kişinin motivasyonu. Eğer kişi, yeterli motivasyon ve arzuya sahipse kötü müfredat ve kötü hocaya rağmen bir yolunu bulup öğrenir. (Zor oyunu bozar.) Tabii ki müfredat ve hoca iyi ise, motivasyonlu öğrenci ivme kazanacak, motivasyonsuzu bile az çok bir şeyler öğrenecektir. Milli eğitim müfredatını bir yana bırakarak soruya dönüp kısaca yanıt vermek istiyorum (çünkü işin o yanı çok derin mevzu). Öğrencilerin İngilizceyi öğrenememe veya konuşamamalarının iki büyük nedeni var : 1. Dile yeterince vakit verilmiyor (Yabancı dil, tarih gibi bölüm bölüm okunup geçilecek şey değildir, geride kalan her konuyu yinelemek ve tazelemek zorundasınız.) 2. İngilizce öğretmenlerinin ya bilgisi ya da çabası yetersiz.

Bu arada, “İngilizce konuşmak için İngilizce düşüneceksiniz” safsatasına sakın iltifat etmeyin. Bu konuda bir soru sorulmuştu, onu yanıtladım, isteyen arkadaşlar onu okuyabilir. Bir de “Dili öğrenmek için, dil dile değecek. ” sözü vardır ki tuhaf olmasına rağmen, dil öğrenmekte olan kişinin o dili bilen karşı cinsten birisiyle içli dışlı dostluk kurduğu ve iletişimde olduğu, yani pratik yaptığı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, ilk yazdığım sözden daha doğru olduğunu söyleyebilirim.
J

İngilizce öğrenmenizde size yardımcı olacak bir site :tempus.gen.tr

İyi günler dilerim.
Temmuz 2015

Nermin Salkım bu yanıtı beğendi:

İsveç'te lisans eğitimi alan var mı? Tecrübeleriniz nelerdir?

Hayır maalesef
Temmuz 2015

Nermin Salkım bu yanıtı beğendi:

Yatay geçiş nedir?

Yatay Geçiş, üniversite sınavı sonuçlarına göre bir programa yerleştirildikten belli bir dönem sonra, aynı ya da farklı bir bölüme ya da başka bir üniversitedeki bir bölüme geçmek isteyen öğrencilere belli kurallar çerçevesinde geçiş imkanı veren bir uygulamadır.
Temmuz 2015

Nermin Salkım  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kız Yurtları İstanbul

İstanbul My Dome Özel Kız Öğrenci Yurdu eşsiz konforlu odaları ve lüx yaşam kalitesi sayesinde sevgili öğrencilerimiz hem ders çalışmalarına hem de sosyal faaliyetlerini rahatlıkla devam ettirecekleri bir ortam sağlamaktadır Kaynak kizyurtlariistanbul.com
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.