Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nesil Sanlav, 

Yönetici

Let's EARN e-Ticaret ve e-Eğitim Platformu

Aralık 2014

Nesil SanlavSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Aralık 2014

Nesil Sanlav bir yanıt verdi.

Girişimci olmak ve işimi çok üst noktalara getirmek istiyorum. Tam olarak ne üzerinden ilerleyeceğime karar verene kadar gerekli yetkinliğe nasıl ulaşırım?

Merhaba .... Size öncelikle Let's EARN Social Trading Network platformunu incelemenizi, yaşama ve vizyona ait amaçlarınızı burada nasıl değerlendirebileceğinizi analiz etmenizi öneririm. Sağlıcakla kalınız. Bkz. auroraturk.blogspot.com.tr/2014/11/lets-.. .
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Melankolik şarkı tavsiyeleriniz nelerdir?

Sia - Breaht Me


AaRON - U turn (lili)
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Melankolik şarkı tavsiyeleriniz nelerdir?

Ağır Roman-Ağla Sevdam İnsanın içine oturur birşeyler.

Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Melankolik şarkı tavsiyeleriniz nelerdir?

Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Melankolik şarkı tavsiyeleriniz nelerdir?

İsmini Alexander Pope'un sözlerinden alan, Türkçemize "Lekesiz Zihnin Sonsuz Gün Işığı" şeklinde çevrilecekken "Sil Baştan" şeklinde, konusuna göndermeli olarak, çevrilmiş filmin bu güzel müziği...


İlk duyduğumda bu nedir böyle dediğim ve hemen bütün alternatif yabancı rock müzikseverlerinin kulağına ilişmeyi başarmış, iliklerine kadar da aşk acısı ve özlem içeren ve kemanların da çok doğru yerde giriş yapması sonucu gözlerimi halen bile azcık : ) sulandıran şarkı.


Alter Bridge'den In Loving Memory dinlemediyseniz, sert ve umarsız görünen rock müzisyenlerinin de ne kadar duygusal olabileceğini tam anlamadınız demektir. Annesini kaybedişine bu kadar güzel söz ve ezgi yazan bir öncü (lead) gitarist (Mark Tremonti) başka görmedim, her şeyini borçlu olduğu annesini yitirişiyle yaşadıklarını anlatan, ona yaptıkları için teşekkür ederek başlayan bir şarkıdır, dinlerken gitaristin yüz ifadelerine dikkat edin, özellikle solist tüm dinleyenlerden 02.41'de eşlik etmelerini isteyince:


Piyanoyla, orkestranın elektro gitarla mükemmel buluşması olarak niteleyebileceğim bu Guns'n Roses parçasının da melankolik olmadığını kim iddia edebilir? Bu da düğün günü gelinin ölmesi sahnesiyle kafalarda yer etmiştir sanırım... Daha başından "Nothing lasts forever" demesi de manidardır.


Kelebek Etkisi filminin müziği olmakla beraber Oasis grubunun anlatım gücüyle bana melankolide tavan yaptırmış parçalardan birisidir. "Take what you need and be on your way" sözlerini, klipteki kız gibi benzin ve kibrit olarak algılamayın lütfen. : )


Hayata dair teşekkürlerini sunan, sevdiğini sadece " sadece birlikte nefes alalım, benimle kal. " demekle belirtecek kadar naif bir adam olan Eddie Vedder'ın aslında melankoliyle umudu ne güzel harmanladığını bu parçasında görebiliriz... Parçanın sonundaki,
"Hold me till I die, meet you on the other side. " sözleriyle de müthiş bir sonsuzluk vurgusu yapmıştır...


Ayrılık sonrası, dibe vurmak için belli bir süre de geçtiyse sanırım bu parça cuk oturuyor. Bir süredir yüzünü mumların ışıttığını göremiyorum, bir süredir aynada kendime direk bakamıyorum diyen Aaron Lewis de melankolik eserler vermekte devam ediyor! Hâlâ!


Ömrünüzün sonuna geldiğinizde, bir erkek olarak diyorum, eşiniz de öldüyse bu parçadan başka dert ortağı çıkmaz herhalde... İsterseniz çok zengin olun Johnny Cash gibi, bakın ne diyor: "You could have it all, my empire of dirt! ", susar oturursunuz sadece işte böyle... Vurucu piyanosuyla da kalbimi dağlar bu parça.


Burada bitireyim yoksa ben de melankolik bir yapıdayım fazlasıyla zaten... Aşırı doz iyi gelmiyor, herkese iyi dinlemeler dilerim...
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Melankolik şarkı tavsiyeleriniz nelerdir?

Düş sokagı sakinleri
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Bitter çikolata neden daha çok tercih ediliyor?

Bitter çikolata normal çikolataya göre daha faydalıdır.Saymakla bitmez ama en önemlileri:

 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Adet sancısı ve adet dönemindeki ruh hali değişikliklerini azaltır.
 • Tansiyonu düşürür.
 • Bitter çikolatadaki kakao polifenolleri kolon kanseri riskini azaltır.

Çikolata
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Çikolatanın kaliteli olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

 • Kakao yağı 34 derecede eridiği için kaliteli çikolataya dokunulduğunda erimeye başlar.
 • Çikolatanın kahverengisi kızılımsıysa daha kaliteli bir kakao çekirdeği kullanılmış demektir.
 • Kaliteli çikolatayı kırdığınızda ses çıkması gerekir.
 • Pürüzsüz ve yumuşak olur.
 • Ağızda yapışkan bir tat bırakmaz.

Çikolata

Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Beyaz çikolata nasıl yapılır?

ÇikolataNormal çikolata yapımındaki kullanılan teknikle aynıdır. Beyaz çikolata da kakaodan yapılır, bunu tadından anlarsınız.

Öncelikle kakao tanecikleri, mayalanmaya bırakılır. Mayalanma sonucu kakao likörü adı verilen bir madde elde edilir. Bu maddeye tat veren çikolatadır. Kakao likörü mayalanması, maya haznesinde yarı kakao yağı ve yarı kakao tanecikleri olana kadar devam eder. Sonra bu iki maddeden kakao yağı alınır ve içine süt-şeker ilave edilerek beyaz çikolata elde edilir. Beyaz çikolata kakao tanecikleri içermediğinden ötürü bembeyaz görünür ve bu nedenle normal çikolatadan çok süt tadı alınır.
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Çikolatanın yapım aşamaları nelerdir?

 • İlk önce kakao taneleri yabancı maddelerden temizlenir ve dış kabuğu kurutulur ve yenilir kısımdan ayrılır.
 • Daha sonra kakao tanelerinin iç kısımları ezilir ve öğütülür.
 • Kakao yağı çikolata liköründen ayrıldıktan sonra oluşan çikolata hamuru merda-nelerde ezilerek belirli bir inceliğe getirilir.
 • Daha lezzetli ve pürüzsüz olması içinse makinelerde çalkalanır.


Son aşama olarak çikolata ısıtılarak sıvı kıvama getirilir. Kavrulmuş kakao parçaları şekerle karıştırılır ve ağır silindirlerle tekrar hamur haline getirilir.

Bu hamur ince çikolata tabakalarına dönüşür ve kakao yağı katılarak yumuşatılır.

En sonunda kalıplara dökülür ve soğutulur.

Çikolata
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Çikolata köpekleri kör eder mi?

Evet çikolata ve benzeri şeyler köpeklere verilmemelidir. Çikolatayı meydana getiren kimyasal bileşenler evcil hayvanlar için zehirlidir. Kakao ağacında bulunan teobromini kedi ve köpek gibi hayvanlar yavaşça sindirir. Bu da onların kalbine, merkezi sinir sistemine ve böbreğe etki eder. Merkezi sinir sistemini etkileyen çikolata körlüğe neden olabilir. Ayrıca şeker hastalığına yakalanma oranı yüksek olduğundan körlük ihtimali yükselir.
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Çikolata köpekleri kör eder mi?

Kor etmez ama daha kotusunu yapar oldurur. Cikolota yiyen bir kopegin otopsiyle bagirsaklarini acip bakarsaniz ic duvarlarinin yanmis gibi kizarik oldugunu gorursunuz.
Eylül 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Türkiye'deki eğitim sistemi nasıl gelişir?

Bazı kavramları yerli yerine oturtalım. Okulda öğretim vardır eğitim değil. Eğitim evde olur. Çocuk içinde büyüdüğü evden donanımlar edinir, okul bu donanımları geliştirmeye yarar. Evde piyano yoksa çoçuk konservatuvara giderek dünyaca ünlü bir piyanist olabilir mi? Ya da güzel sanatlar okuyarak dünyaca ünlü ressam olan var mı? Böyle şeyler evde başlar. Havuzundan büyük balığın olmaz. Öğretim nasıl gelişir sorusuna gelecek olursak; yargıları eleştiri süzgecinden geçirebilmeyi öğreten ve aynı zamanda merak uyandıran bir öğretim sistemi olmalı. Tabi bu ütopik bir yaklaşım çünkü ilk olarak ailede eleştiri donanımı köreltilir yoksa çocuk otoriteyi (ailesinin yaptıklarını, sözlerini vs) eleştirmeye başlar. Bunu hiçbir anne-baba kolay kolay istemez. Hükümetlerde kendi otoritelerini eleştirenlerini yok ettikleri için bu kolayından mümkün görünmüyor. Belki çocuk bir iki tane İNSANIN kitabı okuyacak da, kendi düşünsel sistemini kendi kuracak.
Ağustos 2014

Nesil Sanlav bir yanıt verdi.

Melankolik şarkı tavsiyeleriniz nelerdir?

The Moody Blues - Melancholy Man tek geçerim ... .
Ağustos 2014

Nesil Sanlav bu yanıtı beğendi:

Üniversitede okurken stajdan öte bir işte çalışmanın getirisi/ götürüsü sizce nelerdir?

Kesinlikle sana olumlu yönde getirisi olacaktır. Mezun olduğunda hiçbir şey bilmediğini fark edeceksin. Çalışmaya başladığın yerdeki ustabaşı emin ol senden daha çok şey bilecektir. Bu nedenle okul döneminde kendi okuduğun meslekle ilgili çalışmak çok şey katar, en azından ilk acemiliğiniz ortadan kalkar. Bu arada öz geçmişinize yazacak bir iş deneyiminiz olur.
Ağustos 2014

Nesil Sanlav  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eğitim ve Öğretim Dünyası İçin Yapısal Yenilikler

Değerli eğitimciler, öğretmenler, akademisyenler, yazarlar, sanat ve hobi öğretmenleri
…... eserlerini, derslerini yazılarını, kitaplarını, danışmanlıklarını sunanlar …Merhaba!


Bu bültende size eğitim-öğretim sektörüne yeni bir soluk ve yorum getiren Let’s EARN platformunun varlığını bildireceğim.

Bilindiği gibi,neredeyse tüm eğitsel, ticari, mali, kültürel, sosyal ilişkilerin web ortamında
yapılandığı ve geliştiği bir çağın içinde hızla yol almaktayız.


Bu nedenle de Let’s EARN platformu olarak bu yolun içinde olmamamız kaçınılmazdı. İnanıyoruz ki siz de aynı düşüncedesiniz. Let’s EARN platformu bütün bu ilişkilerdeki gelişmeleri“ kazan-kazan-kazan “ biçimindeki yenilikçi bir model ile birleştirmeyi
amaçlamaktadır. Burada e-ticaretin omurgası eğitim-öğretim üzerine kurgulanmıştır.

Let’s EARN Platformu, neden eğitim-öğretim omurgası üzerine kurgulanmıştır? Derseniz,

a-Yönelik olduğu tüketici profiline ait yelpaze çok geniştir.
b-Pazar boyutu olağanüstü derinliktedir ve ticari pasta ve çok büyüktür,
c-İçerik ürünlerin sürdürülebilirliği ve tüketim sıklığı kaçınılmaz biçimde en üst
düzeydedir,

d-Öğrencilerin/ kullanıcıların normal yollardan eğitim-öğretim ürünlerine ulaşması pahalı,
zamana ve mekâna bağlı zaman alıcı süreçler gerektirmektedir.

e- Etkinliklerini ve varlıklarını mali, hukuki ve diğer vb. nedenlerden dolayı ekonomik bir değere dönüştüremeyen eğitim-öğretim mensuplarının, yazarların, eser sahiplerinin
sahip oldukları değerler ya atıl durumda kalmakta ya da gerektiği gibi kendileri tarafından değerlendirilememektedir.

f-Bireysel ve kurumsal eğitim, yönetim koçluğu, hukuki ve teknik vb. her konudaki
danışmanlıklar, eğitimler, sunumlar vb. gibi konulardaki etkinlikler, kişilere ve kurumlara ciddi bir zaman, toplantı ve organizasyon maliyetleri getirmektedir.


Bu nedenlerle, Sahip olduğunuz her türlü eğitim-öğretim, danışmanlık vb. unsurunu
a-Bunların içinde bire bir ( yüz yüze ) derslerinizi, sanal sınıflarımızda çoklu katılımlı derslerinizi,
b-Video biçimindeki paket derslerinizi,canlı video konferanslarınızı,
c-E- kitap, e-dergi ve e-belge biçimindeki eğitim-öğretim destek ürünlerinizi,
d-Yazılımsal eğitim-öğretim destek oyunlarınızı, yazılımlarınızı,
e-Yazılımsal olmayan ve sanal ortam dışındaki tüm ürünlerinizi,

Let’s EARN platformunun sahip olduğu teknolojik alt yapı ile ;

1-İnternet bağlantısı olan tüm bireysel ve kurumsal yapıdaki kişilere ürünlerinizi, vizyonunuzu ulaştırabilirsiniz. Platformdaki diğer ürünlere piyasa fiyatının altında ulaşabilirsiniz.

2-Sunduğunuz hizmet ve ürünlerinizi aracısız satabilir, bedellerini Let’s EARN deki size özel satış izleme, tahsil etme sisteminizde görebilir, kişisel banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

3-Var olan kendi web sitenizi, blogunuzu, sosyal medya hesaplarınızı Let’s EARN platformu ile bağlayarak bütünleştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra e-shop reyonlarımızda yer alacak tüm yerel ve küresel mal ve hizmetlerden de en üst düzeyde olanaklar ile yararlanabilecek, dilerseniz var olan tüm ürünlerin (kendinizinki de dahil ) dünya üzerinde bayiliklerini verebileceksiniz.

Let’s EARN Platformunun yapısı, içeriği ve vizyonu size uygun göründü ise;
Geçmişteki ve şimdiki işinizi-kariyerinizi kısaca özetleyen, platformda nasıl ve ne biçimde yer almayı düşündüğünüzü, iletişim bilgilerinizi içeren özet bir iletiyi BİLGİ İÇİN TOPLANTI başlığı yazarak aşağıdaki adresime gönderiniz. Sizi ve etkinliklerinizi birlikte
projelendirelim.

Sağlık ve esenlikler dilerim.
[email protected]

10659
Ağustos 2014

Nesil SanlavMega Holdings konu başlığını takip etmeye başladı.

Mega Holdings

Arkadaşlar sisteme girmek için 1000-2000 lira arası bir ödeme yaptığınız bu sistem saadet zinciri değil bir network ağı arasındaki fark saad...

Ağustos 2014

Nesil Sanlav bir yanıta alt yorum yaptı

Öncelikle tanımı doğru ve yerinde koymak gerekir... şayet ; " saadet zinciri " nden ne anladığımıza bakalım. Saadet Zincirinden anlaşılan Doğrudan Satış / Çok Katlı Pazarlama ise ( diğer tanımlarıyla : Network Marketing, Multi Level Marketing ) kavram kargaşası var demektir.

Network Marketing, dünya üzerinde milyonlarca kişinin fiilen çalıştığı, binlerce firmanın faaliyet gösterdiği bir ticaret modelidir. Bu sektörün iç işleyişini ve yapısal bütünlüğüne, çalışma tekniğine ait bilgiden uzak kişilerin ( çoğu kez de medyanın ) bu sektöre ve ticaret modeline basit bir tanımla " saadet zinciri " yaftasını yapıştırması büyük haksızlıktır. Çalışanlarına ve Firmalara hakaret demektir.

Network Marketing sektöründe diğer ticaret modellerinde olduğu gibi olumsuz prodüksiyonlar gözlemlenebilir. Bu durum genel anlamda sektörün değil sektör içinde yer alan bazı münferit firmaların sorunudur. Kaldı ki en güvenilir " bankacılık " sektöründe bile dünyada ve ülkemizde çok kötü sonuçlanmış örnekler bulunmaktadır.

Network Marketing temel felsefesi ve yapısı itibarı ile sosyal bir iştir. Yani " Kullan-Tavsiye et- Kazan " stratejisi ile yapılır. Bu nedenle de tüketici, kullandığı, beğendiği, yararını gördüğü bir ürünü doğal olarak " kendi sosyal çevresine " tavsiye yöntemi ile pazarlayacaktır. Burada da doğal olarak hiç bir sıkıntı yoktur. Bu konuda yani Network Marketing konusunda dünya üzerinde yayımlanmış onbinlerce kitap, sanal dünyada da milyonlara yakın yayın bulunmaktadır.

Bu konudaki bazı değerlendirmelerimi aşağıdaki blogumdaki ilgili yazımda temel başlıkları itibarı ile yapmaya gayret ettim.

Sağlık ve esenlikler dilerim.

Network Marketing çalışanlarına, çizmeden yukarı öneriler :
auroraturk.blogspot.com.tr/2013/02/cizme...
Her zaman en üstteki insan kazanır. Tek bir insanı zengin edebilmek için binlerce insanın çalışması açıkcası pekde mantıklı değil.

Küçük paralar kazanabilmek için kendi çevremizdeki insanları bu bataklığa sürüklemek açıkcası hiç mantıklı değil. Çünkü bu işe her zaman en yakın arkadaşlardan başlanır.
Kazandığımız şey kaybettiğimizden daha değerli olmayacaktır.
Bu tarz olaylar bir anda, bir gecede bitebileceği için güven olayı sıfırdır.
Ağustos 2014

Nesil SanlavSanal Pos konu başlığını takip etmeye başladı.

Sanal Pos

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Eğitim

4388 Kişi   643 Soru

Girişimcilik

3702 Kişi   363 Soru

E-Ticaret

747 Kişi   121 Soru

E-Öğrenme

1 Kişi   1 Soru

Sanal Pos

14 Kişi   5 Soru

Mega Holdings

3 Kişi   4 Soru