Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlkay Kurtuluş, 

Digital Marketing

Digital Marketing İlkay Kurtuluş inploid.com'da 9 soru sordu, 66 soru yanıtladı ve 38 takipçisi var.

Temmuz 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıt verdi.

E-okul.co adındaki yeni eğitim sosyal ağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce eğitim sektöründe büyüyebilmesi için ne gibi bir geliştirme gerekebilir?

Öncelikle tebrik ederim, fikri gerçekten de çok beğendim. En hızlı şekilde wordpressten kurtulması gerektiğini düşünüyorum, acil bir segmentasyon gerekli videolar konusunda bu konuda wordpress dashboard oldukça kullanışsız, Özenç Kılıçcıoğlu (@sosyalmedyacci)'nun dediği gibi hedef kitle çok önemli, bu konuda eğer hedef kitlenizi doğru belirleyebilirseniz bence başarıya daha çabuk ulaşabilirsiniz. Mobil cihazlarda wordpress uyumu var ancak sitenin formatı wordpress'in çalışma mantığına pek uygun değil, siteyi kullanmak hakikaten bana biraz zor geldi, bunun üzerine gidilebilir. Kursa tıklıyorsunuz bir yerlere gidiyor, boş sayfa geliyor sonra başka bir konuda boş sayfada tek bir youtube linki geliyor o sizi bir yerlere yönlendiriyor yani bunu kullanacak kişi sıkılıp kaçabilir, hatta kaçar :) Sorduğun sorulardan biri de "Eğitim sektöründe büyüyebilmek için ne gibi geliştirme gerektiği" burada vurgulamak istediğin konuyu biraz daha açarsan fikri konusunda detay vermek daha kolay olabilir. Eğitim sektörü o kadar derya deniz bir dünya ve o kadar çok açığı olan bir dünya ki, yazmaya ömür yetmez ama kastettiğin eğitim sektörü ilkokul ortaokul düzeyi bir eğitimse ve isminden anladığım kadarıyla "e-okul" bu alana yönelmekse, öncelik hedef siteye gelen kişilere o bilincin açılış sayfasından itibaren veriliyor olması olacaktır. Açılış sayfasında pilates derslerini görüp çocuğuna matematik kursu alabileceğine insanlar inanmayabilirler. Kendi deneyimimden bahsedecek olursam, bende oluşan ilk algı uzman tv yakıştırması oldu, burada asıl önemli olan bir kullanıcının sizin sitenize geldiğinde ne düşünmesini istediğiniz. Bir diğer deneyimim de, istock mantığının damarlarıma nüfus etmesi. Yani site bana sadece içerik üretmemi, üretirsem kazanacağımı söylüyor (bu durum sanırım içeriği zenginleştirmek için basamak olarak kullanılıyor) bu yaklaşım ileride değişmeli diye düşünüyorum çünkü o içerikleri tüketecek kimse olmazsa ve oraya gelen kullanıcılar içerik üretmek için gelirlerse kimse mutlu olmayabilir, pazarlama konusunda belli bir süreden sonra üreticiden ziyade tüketiciye yönelmeli diye düşünüyorum. Hedef kitleden ve eğitim sektöründen bahsetmişken, siteyi iyi bir şekilde mobil cihazlara entegre edebilirseniz şu meşhur fatih projesiyle çocukların hayatına girecek tabletler sayesinde bu fikri istediği noktaya erişebilir. Naçizane fikirlerimi dile getirdim, doğrudur veya yanlıştır tartışılabilir ama tartışılamayacak şey; fikri gerçekten çok beğendim, ellerinize, emeğinize sağlık. Başarılar dilerim.
Temmuz 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıta alt yorum yaptı

hahaha adam samimi beyler :):):)
Daha bir şey öğrenemedik..
Temmuz 2013

İlkay Kurtuluş  yeni bir  gönderide  bulundu.

Temmuz 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

Alkol aldıktan sonra yapılmaması gereken şeyler nelerdir?

Birikim varsa, alkolle birlikte eninde sonunda çıkacak. Şu an mantıklı açıklamalar yapılsa bile o an uygulanması zor olabilir:)
Temmuz 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıt verdi.

Yeni yerli sosyal paylaşım sitesi olan gunble.com hakkında neler düşünüyorsunuz? Gerçekten başarılı olabilir mi? Artıları ve eksileri ile bilgilerinizi alabilir miyim?

@hakank soruyu yönelttiğin için teşekkür ederim. Siteyi biraz olsun inceleme fırsatım oldu ancak sitenin hakkımızda (gunble.com) kısmını okuduktan sonra eleştirmemeye karar verdim. Sadece aynı düşüncede olan arkadaşlara çok kısa bir öneride bulunabilirim. Developer arkadaşlar akıllarındaki fikirleri hayata geçirmeden önce mümkün olduğunca dünyadaki user experience gelişmelerini yakından takip edip, bu konularda bilgi ve birikime sahip insanlarla iletişime geçsinler. Ayrıca akıllardan çıkmaması gereken bir diğer konu ise "Ben ne fayda sağlıyorum?" olmasında fayda var diye düşünüyorum. Yapanın emeğine sağlık.
Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

İnternet özgürlük müdür?

Türkiye'de değil.
Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş  bu yazıyı beğendi:

Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

Blues müziğinin en iyi isimleri kimlerdir?

Robert Johnson - Cross Roads


John Lee Hooker - One Bourbon One Scotch One Beer


Muddy Waters - Hoochie Coochie Man


En büyüğü tabii ki:
B. B. King - The Thrill Is Gone


Kısmen:
Jimi Hendrix - Hear My Train A-Comin'


Gary Moore - Still Got the Blues


Clapton - Knopfler - Same old blues


Jeff Beck - Brush with the blues


Janis Joplin - Kosmic Blues


ZZ Top - Blue Jean Blues


Ve uçuk mavi
Miles Davis - Blue


Aklıma gelenler bunlar...
Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

Genelde insanlar tarafından yanlış bilinen atasözleri ve deyimler hangileridir?

  • Azimle sıçan betonu deler. Bilinenin aksine burada anlatılan bir eylem değil, sıçan hayvanıdır. Azimli sıçan mermeri deler bu sözün doğrusudur.
  • Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz. Sözün gerçeğinde anne değil Bağdat yakınlarında bulunan Ane uçurumundan bahsetmektedir. Yar kelimesi de küçük uçurum anlamında kullanılmıştır.
  • Ava giden avlanır. Burada anlatılmak istenen ava giden kişin av olabileceği değildir. Atasözünde tembellikten kaçınılmayı öğütlemekte ve sadece ava giden kişilerin avlanabileceği vurgulanmaktadır. Yani sadece ava gidenler avlanabilir evde oturup yatanlar değil.
  • Göz var nizam var. Aslında olması gereken göz var izan vardır.
  • Haydan gelen huya gider. Genelde çaba harcamadan kazanılan bir şeyin kolay kaybedileceği gibi düşünülür ancak gerçeği Hayy'dan gelen Huy'a gelir anlamındadır. Tam anlamı Allah'tan gelen Allah'a gider.
  • Eşşek hoşaftan ne anlar. Olması gereken eşşek hoş laftan ne anlar.
  • Aptala malum olurmuş. Doğrusu Abdal'a malum olurmuş.
  • Su küçüğün söz büyüğün. Olması geren ''Sus küçüğün söz büyüğün''.
  • Fukaranın düşkünü beyaz giyer kış günü. Aslında sözün doğrusu zürafanın düşkünü beyaz giyer kış günüdür. Ancak buradaki zürafa bizim bildiğimiz zürafa değil zerafetine önem veren kişi anlamındadır.
Mayıs 2013

İlkay KurtuluşOsman Tüysüz kişisini takip etmeye başladı

Osman Tüysüz, Bilgisayar Mühendisi, @osmanraul7

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıt verdi.

Dünyanın gelmiş geçmiş en çılgın adamı kimdir?

Nicola Tesla bence bu isimlerden biridir. Günümüzde de kullanılan bir çok icadın mucididir kendisi (Örn; Alternatif akım, floresan lamba, mikrodalga fırın ve daha nicesi). Ancak, bu kadar icada bu kadar buluşa rağmen beş parasız bir otel odasında, bakımsız bir şekilde, yapayalnız göçüp gitmiştir dünyadan.

Bir diğer isim ise; Vecihi Hürkuş'tur. Kendisi Türkiye'nin ilk uçak düşüren Türk savaş pilotudur. Ama onu özel kılan asıl özelliği savaş pilotu olması değil, Türkiye'nin ilk ticari uçağını 3 ay gibi kısa bir sürede hem de düşen veya ele geçirilen hurda Yunan uçaklarının parçalarından üretmesi olmuştur (Sene, 1925).

John Davison Rockefeller; Fazla seveni olmasa da benim listemde yer alan isimler arasındadır. 1839 doğumlu olan Rockeffeller Dünya'nın seyrini değiştiren isimlerin başında gelmektedir. Öyle ki öldüğünde arkasında bıraktığı servet günümüz parasıyla 190 Milyar dolar kadardır.

Bu isme geçmeden önce lütfen bu yazıyı okuyunuz! altiustutasarim.com/arsiv/2012/11/tarih_tekerrur_edecek_mi.p...

Eğer yazıyı okuduysanız benim listemdeki ismi de anlamış olacaksınız. Evet o kişi Edwin H. Land. Kendisi Polaroid şirketinin kurucusu ve bir çok patente sahip yine dünyanın bakış açısını değiştirmiş isimlerden biri.

Ee Edwin'den bahsedip Steve'den bahsetmemek olmaz. Ama ben çoğu insanın bilmediği veya görmezden geldiği Steve'lerin şirketindeki diğer Steve'den yani Steve Wozniak'dan bahsetmek istiyorum. Apple şirketinin mucidi ve gerçek girişimcisi. Öyle ki o zamanlar dünya devi (-ki günümüzde hala gıpta edilir.) Hewlett-Packard'daki işinden ayrılır ve Apple şirketini Steve Jobs ile birlikte kurar.

Mayıs 2013

İlkay KurtuluşTurker İnanmaz kişisini takip etmeye başladı

Turker İnanmaz, Grafik Tasarımcı, @turkerinanmaz

Beşiktaş | Dokuzçeyrek

Mayıs 2013

İlkay KurtuluşEbru Elitas kişisini takip etmeye başladı

Ebru Elitas, Doktor, @eby

Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıta alt yorum yaptı

hahaha popüler cevap ilan ediyorum :)
Hiç duymadım. :)
Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

TV demokrasisini duydunuz mu hiç?

Hiç duymadım. :)
Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

Hangi siteler hayatımızı nasıl değiştirdi?

Serkan Bey'e katılıyorum ayrıca , gelecek için konuşmak gerekirse Vine hayatımızı büyük ölçüde etkileyecek diye düşünüyorum , onun dışında oyun sektörüne yeni bir bakış açısı getirecek olan toork.com da bu süreçte hayatımızı etkileyecek sistemlerden olacaktır.
Mayıs 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıt verdi.

Doğum günün ne zaman?

Doğum günüm bana geldiğin gündür diyip eleştirilere son noktayı koyuyorum :) (fazla hızlı vurmayın konu geyik muhabbetinde geçiyor)
Nisan 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

Bir insanın IQ seviyesi değişebilir mi?

"Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'nin biyomedikal bölümünden Prof. Mark Lythgoes'in bir hafta süren programı BBC'de yayınlandı. Programa katılan 100 kişinin IQ'larında, yüzde 40 oranına varan artış görüldü. Bu artış katılımcıların programa katılmadan önce girdikleri testle, programdan sonra uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak elde edildi."
Evet, IQ seviyesi insanın yaşamında farklılıklar gösteriyor :)
Nisan 2013

İlkay Kurtuluş bu yanıtı beğendi:

En iyi oyun müzikleri hangileridir?

Eski bir oyun manyağı olarak bir çok güzel soundtrack hatırlıyorum ama beni en çok etkileyen Devil May Cry 3 ün soundtracklarıydı. özellikle girişteki intro müziği hala tüylerimi diken diken yapar :)

Nisan 2013

İlkay Kurtuluş bir yanıta alt yorum yaptı

@bert haklısın bro bunlarda efsane :)
Unutulmazlar :)Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Dijital Pazarlama

240 Kişi   28 Soru

Online Pazarlama

93 Kişi   11 Soru

Pazarlama Stratejileri

51 Kişi   5 Soru

Medya

273 Kişi   47 Soru

Sosyal Medya

1443 Kişi   213 Soru

Pazarlama

725 Kişi   130 Soru

Dijital Sanatlar

68 Kişi   7 Soru

Doğrudan Pazarlama

92 Kişi   3 Soru

Yenimedya

10 Kişi   0 Soru

Lokasyon Bazlı Pazarlama

9 Kişi   1 Soru

Mobil Pazarlama

41 Kişi   3 Soru

Dijital Meslekler

31 Kişi   3 Soru

Pazarlama Yöntemleri

80 Kişi   9 Soru

Dropshipping

1 Kişi   0 Soru

inploid

1196 Kişi   714 Soru

Müzik

2985 Kişi   472 Soru

Sinema

3259 Kişi   301 Soru

İş Hayatı

2463 Kişi   325 Soru

Eğitim

4393 Kişi   644 Soru

Girişimcilik

3704 Kişi   363 Soru

Geyik Muhabbeti

1438 Kişi   816 Soru

inploid Geribildirimleri

45 Kişi   74 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3687 Kişi   280 Soru

İnternet

2629 Kişi   542 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2356 Soru

Kas

12 Kişi   15 Soru

Komedi Filmi

27 Kişi   9 Soru

Big Data

5 Kişi   4 Soru