Bilmek istediğin her şeye ulaş

Oğuzhan Şengül, 

Reklamcılık Öğrencisi

ucuz mal alacak kadar zengin degilim

Ekim 2015

Oğuzhan Şengül bu yanıtı beğendi:

Yeterince kompleks bir bilgisayar kendi varlığının farkında olabilir mi? Olduğunu varsayarak bunu nasıl ayırt edebiliriz?

Bu soruya cevap vermek için farkındalığın bilimsel analizinin yapılması gerekir. Farkındalık ile bilinç temelde aynı şeyler. Bilinçli bir bilgisayar aynı zamanda yaratıcı da olmak zorunda. Yaratıcılığın temelinde de sorgulamak yatar aslında. Düşünün siz bir saat boyunca hiçbir neden olmadan bir koltukta oturdunuz mu? Sanmıyorum. Orada bulunmanızın bir nedeni olmalı. Oturmaya başladığınızda "ben neden burada oturuyorum" ya da "benim amacım ne" gibi sorular sormaya başlarsınız. Soruya gelecek olursak. Bir bilgisayarın bilinçli ya da bir farkındalığa sahip olması için bilimin felsefi argümanları kullanmadan mutlak bir bilimsel argümanlarla bilinci açıklamak zorunda. Bu şu an için bu bilimin çok uzak olduğu bir konu. Bilgisayar ile ilgili uzman arkadaşlar daha iyi bilirler kompleks yapılar işlem gücünü artırabilir ama farkındalık yaratmaz. Yani örneğin yapay zekanın sizle sohbet etmesi olasıdır ama bu otomatik komutlar neticesinde gerçekleşir. Komutlar dışında bir soru sormanız ya da atıyorum ona dik dik bakmanız yapay zeka için "komut dışı" yani nötr olacaktır.

Eğer bizim gibi düşünen bizim gibi duygulara sahip nerede ne yaptığının farkında olan bir robot olduğunu varsayarsak bu çok tehlikeli olabilirdi. Bunu ayırtetmek gerçekten zor olabilir... Ama insansı düşünceye, duygulara, hislere, yaratıcılığa, bilince ve benliğe sahip bir robot şu an ve önümüzdeki çok uzun yıllar için sadece bilimkurgu olacaktır.
Ekim 2015

Oğuzhan Şengül bir yanıt verdi.

Neden yaşıyorsunuz?

Bence insan ölmek için yaşar insan için sonuç önemli değil mi ?
Eylül 2014

Oğuzhan ŞengülEcem kişisini takip etmeye başladı

Ecem, Reklamcılık Öğrencisi, @sari4

Eylül 2014

Oğuzhan Şengül bir yanıta alt yorum yaptı

Facebook sayfa reklamı tüm arkadaşlarının ana sayfasında görülür kullanıcıya ulaşır sayfa zaten fecebook'un ama dış bağlantı olunca öncelik çok tanınacağını zannetmiyorum
Bir ziyaretçinin facebook sayfası üzerinden o sayfanın websitesine ulaşması başka websitesi üzerinden o sitenin facebook sayfasına ulaşması başka bir şeydir.

Burada başarılı sonuç sitenin ziyaretçinin gözünde olumlu bir izlenim bırakmasıdır. Ziyaretçi facebook sayfası üzerinden ulaştığı siteye daha çok güvenir.

Facebook bunu hesaplar ve kendi menfaati için kullanır.
Ağustos 2014

Oğuzhan ŞengülHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Ağustos 2014

Oğuzhan ŞengülSertaç Kunduz kişisini takip etmeye başladı

Sertaç Kunduz, Girişimci, @sertac

--

Ağustos 2014

Oğuzhan ŞengülOnline Reklamcılık konu başlığını takip etmeye başladı.

Online Reklamcılık

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ağustos 2014

Oğuzhan Şengül yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2014

Oğuzhan Şengül bir yanıt verdi.

Elimdeki 5 TL ile bir girişimde bulunarak paramı katlayabilir miyim?

Su=20 kuruş
5 TL =25 su
1 TL=satış
Gün sonu=25 TL
Ağustos 2014

Oğuzhan Şengül bir yanıt verdi.

Web sitesi nasıl markalaştırılır?

Web sitesi ile hizmet sunacaksın marka olmak istiyorsan talebin ne olduğunu iyi bilmen gerekir ve talebe karşılık arz edilen hizmet talebi iyi derecede karşılayıp insana mutluluk vermeli insanlar mutlu oldukca sen de marka olursun
Daha Fazla