Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ocak 2014

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Bir inşaat mühendisliği öğrencisinin zorunlu stajlarını nerede yapmasını önerirsiniz? Büyük isim yapmış şirketlerde mi yoksa daha küçük kendi çapında ofislerde mi veya belediyelerde mi?

Büyük şirketlerde staj yapman sicilin için iyi olacaktır ama seninle pek fazla ilgilenemezler. Kendi çapında küçük şirketler de staj yaptınmı daha fazla şey öğrenirsin diye düşünüyorum.
Aralık 2013

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Hayalim ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve MF-4 484 puan gerekiyor ve YGS'ye 85 gün kaldı. Bu kadar kısa bir sürede nasıl başarırsınız?

Konuları bitirmişsindir diye düşünüyorum. Geriye kalan her gün düzenli bir şekilde sistemin gerektirdiği gibi çözebildiğin kadar soru çöz. Bu arada LYS yi de ihmal etme.
Aralık 2013

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Aralık 2013

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Matematik Fen testi LYS sınavında mı zordur yoksa YGS sınavında mı?

YGS bütün bölümlerin ortak sınavı olduğu için daha genele hitap eden bir sınavdır. Bu sebeple daha çok mantığa dayalı sorular çıkar. LYS ise daha çok bilgi isteyen bir sınavdır. Eğer sınava sağlam çalışmış isen LYS daha kolay gelecektir sana. Çünkü LYS soruları fazla düşünme ve yorumlama gerektirmiyor yöntemi veya formülü bildinmi tak diye bulursun cevabı.
Aralık 2013

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Sizce en güzel meslek hangisidir?

Bu sitede yeniyim ve puanım -1 e nasıl indi hiç anlamadım fikri olan ? : ) ve bence en güzel meslek şu an sahip olduğunuz meslektir. Herkes bunun farkına vardığı an ülkede ve dünyada ne bir yolsuzluk nede herhangi etik olmayan bir durum ortaya çıkar. Teşekkürler. . .
Aralık 2013

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Aldatmak bir hastalık mıdır? Yoksa alışkanlık mı? Erkekler ve kadınlar sizce neden aldatır?

Kişinin elindekiyle yetinememesi ve nefsine yenik düşmesi en belirgin sebepler bence
Aralık 2013

Okan Akkaya bir yanıt verdi.

Başarı oranları kendi alanlarına göre aynı olan iki yapıtın, önce kitabını okumak mı yoksa filmini izlemek mi daha iyi bir tercihtir?

Bence önce yapıtın kitabını okumak daha faydalı olur kişi için. Çünkü okurken, kitaptaki karakterler kişinin kendi hayal dünyasında oluşturduğun karakterler olur ki buda kişinin hayal dünyasını ve düşünme kabiliyetini geliştirir. Yapıtın filmini izlemek daha çok verilmek istenen mesajı direk aktardığı için kişinin hayalinde canlandırmasına olanak sağlamaz