Bilmek istediğin her şeye ulaş

Osman Tüysüz, 

Bilgisayar Mühendisi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Haziran 2021

Osman Tüysüz bir yanıt verdi.

Hasta iken mentollü sigara içmek ne kadar doğru bir karar?

Zaten hasta olduğunda sigara içme isteği bir nebze de olsa azalır. Hasta olduğunuzda benim şahsi fikrim sigarayı azaltmanız yönünde olur? Sigaradaki mentolün pek bir etki sağlayacağını sanmıyorum. Aksine zarar verebilir, mentol ile birlikte daha fazla sigara kullanmanıza neden olabilir.
Şubat 2018

Osman TüysüzHüseyin kişisini takip etmeye başladı

Hüseyin, Eğlence Mekanı İşletmecisi, @Huseyiny

Havalı park çocukları bir arada tutan hep beraber eğlenmesini sağlayan aynı zamanda ailelerin sosyalleşmesini sağlayan keyifli bir aktivite sunmakta. Detayları www.havalipark.com adresimizden ziyaret edebilirsiniz.

Ocak 2018

Osman TüysüzŞahin Soylu kişisini takip etmeye başladı

Şahin Soylu, Esnaf, @sahinsoylu

Ocak 2018

Osman Tüysüzİşbarahan kişisini takip etmeye başladı

İşbarahan, SAT Komandosu, @isbarahan

Ocak 2017

Osman Tüysüz bu yanıtı beğendi:

Yazılım öğrenmeye nerden başlamak gerek hangi dillerle çalışmak gerekir öneriniz var mı? İyi bir yazılımcı olabilmek için bu konuda ne kadar süre çalışılmalı?

Diğer meslektaşlarıma ek olarak şunu eklemek isterim. Yazılım kendi içerisinde bir derya, bir çok alanı var ve bu alanların her ne kadar mantığı birbirine yakın olsa da farklılıklar göstermektedir. Öncelikle kendinize bir alan seçerek başlamalısınız. Web app mi, masaüstü uygulama mı, mobil mi, database mi, plc mi ne kodlamak istediğinize karar vermelisiniz. Dil seçiminizi ancak bu karar doğrultusunda verebilirsiniz. Robot yapmak istemekle, web uygulaması geliştirmek olaylara farklı açılardan bakmanızı gerektirecektir. Uğur Çakır (@ugurcakir) ve Ceyhun Çakar (@ceyhuncakar)'ın görüşlerine aynen katılıyorum. Yazılım temelinde soru sorarak sorun yaratmak ve bu sorunlara çözüm üretmekten ibarettir. Yazılıma bence doğru soruları sorarak başlamalısın ki buna algoritma deniliyor. Doğru soruları sorabilmek içinde, uzun süreler boyunca yanlış sorulara çözüm üretmek zorunda kalacaksın. Doğru algoritmayı kurabildiğin sürece, yazılım dillerine adaptasyonun çok kısa olacaktır. Masadan bardağı al ve mutfağa götür işinde, masa var mı? Varsa hangi masa? O masanın üzerinde bardak var mı? Varsa alınabilir mi sorularını sorabildiğin zaman iyi bir yazılımcı olma yolunda emin adımlarla gidiyorsun demektir. Bu uzun bir süreçtir ve devamlılığını koruyabildiğin sürece başarısız olman imkansıza yakındır. Şimdiden başarılar dilerim.
Aralık 2016

Osman Tüysüz bu yanıtı beğendi:

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Bu sorunuza Atom örneğini vererek açıklamak istiyorum. ''Günümüzde kullanılan modern atom örneğinin babası ''John Dalton'' olarak kabul edilir.Atomun parçalanamayacağı fikrine ısrar etmiş, bu tezi de Albert Einstein tarafından çürütülmüştür.Atom üzerinde asırlarca yüzlerce bilim adamları çalışmış ve Alman kimyacılar uranyum çekirdeğini nötron bombardımanına tabi tutarak yaklaşık aynı boyda iki çekirdeğe bölmüşlerdir. Bu çalışmalar İkinci Dünya Savaşının yaklaştığı bir zamanda Alman kimyacıları tarafından yapılmaktaydı. Amerika Birleşik Devletleri, Almanların atom enerjisinden faydalanarak bomba yapabileceklerini düşünerek onlardan önce davranmak istediler. Savaşın başladığı yıllarda, birçok ülke ve bir çok bilim adamı, nükleer enerjinin akıl almaz gücünün bir bombaya dönüştürülüp dönüştürülemeyeceğine ilişkin araştırmalarını sürdürüyorlardı. İngiltere’ye sığınan iki Alman bilim adamı , İngiliz Hükümeti tarafından iki buçuk yıl içinde, ilk atom bombasının yapılabileceğini duyurdu. İngiltere, yoğun şekilde bombardıman tehlikesiyle karşı karşı bulunduğundan, adada küçük bir tesis kurulacak, asıl büyük üretim ise, Kanada’da yapılacaktı. Amerikanın 1941 yılında savaşa girmesi üzerine, iki ülke, atom bombasına ilişkin projelerin ortak yürütülmesini kararlaştırdı. Atom bombasının yapımı için New Mexico eyaletinde atom bombası yapım merkezi kuruldu. Ve sonrası... Hiroshima ve Nagasaki'ye atılan bombalar ve milyonlarca insanın öldürülmesi... Günümüz de ise atom bombası en büyük tehdit aracı olarak kullanılıyor ve bu konuyla ilgili çok söze de gerek yok sanırım! Neticeyi özetlersek;
1-Giriş Bölümü: Atomu bulmak ve parçalamak.
2-Gelişme Bölümü: Enerji ve bir çok faydalı yerde kullanmak.
3-Sonuç Bölümü: Atom bombası.
-Şimdi size soruyorum, siz hangi bölümde olmak isterdiniz?
-Cevabın muhtemelen gelişme bölümü olacak.
Biz insanlar bir bıçağı domates doğramak için de kullanabiliriz bir insanı öldürmek için de...Ama kötü olan bıçağın keşfedilmesi değil onu amacı dışında kullanıp insan öldürmek.Umarım Faydalı olmuşumdur :)
Kasım 2016

Osman TüysüzDerya Tanbastılar kişisini takip etmeye başladı

Derya Tanbastılar, SEO Expert, @deryatanbastil

Kasım 2016

Osman TüysüzGülsüm Karakoç kişisini takip etmeye başladı

Gülsüm Karakoç, Öğrenci, @gulsumkarakoc

KENDİMİ SEVİYORUM DÜNYA GÜZEL DAHA NE İSTERİMKİ ??????? Haaa BİDE SEVDİKLERİM YANIMDA OLSUN YETERR.

Kasım 2016

Osman Tüysüz bu yanıtı beğendi:

Tanrı neden kendisine itaat ve ibadet eden kullara ihtiyaç duymuştur? Ayrıca insanları neden direkt olarak kendisine itaat ve ibadet eden yaratıklar olarak yaratmamıştır? Bu mükemmel varlık neden kendi yarattıklarını sınama ihtiyacındadır?

Öncelikle böyle bir ihtiyacın olduğu nerden biliyorsun!! Sana okulda, çevrende, ailende anlatılan böylesine bir inanış olabilir ama resüller ve nebilerin anlattığının senin sorduğunla alakası yok. Yarım doktor candan, yarım bilgi gerçekten uzaklaştırır insanı.

Kendinden yola çıkacaksın ve bakacaksın sen nelere ihtiyaç duyuyorsun? Senin ihtiyaçların hep günlük ve bedeninin istek ve arzularına dönük ihtiyaçlar... Galaksinin birşeye ihtiyacı olur mu! Bak ihtiyaç kavramı nasıl düştü boşluğa!

İşte her insanın hiçbirşeye ihtiyacının olmadığı bir yönü var ve yeryüzünde çok az insan kendisindeki bu ihtiyaçsızlık yönünü keşfetmiş ve hep bizlere farklı isimlerle ihtiyaçsız yönümüzü anlatmışlar yıllarca.

Sen peki hazırmısın kendindeki bu ihtiyaçsızlığı tespit etmeye? İşte bunu tespit etmek istersen başlar o zaman sınama, elindekileri birer birer kaybetmeye başlarsın ki ihtiyaçsızlığı hissedesin!
Ekim 2016

Osman TüysüzSale Source Code kişisini takip etmeye başladı

Sale Source Code, Genel Müdür, @salesourcecode

Eylül 2016

Osman Tüysüz bu yanıtı beğendi:

Uyku neden gereklidir, uykuda geçen zamana yazık değil mi?

Kaliteli bir rüya söz konusu ise, bırakın aylarca uyuyayım. Fareleri uyanık tutarak yapılan deney sonucunda, hayvanın tüm tüyleri dökülüp ölmüştü. Bence uyku, bilincin kendini dengeleme aracı.. Gün boyu farkında olmamamıza rağmen, milyonlarca işlem yapmak zorunda. .
Ağustos 2016

Osman Tüysüz bu yanıtı beğendi:

2 yıllık normal bir bölüm okuduktan sonra bölümle alakasız mesela 2 yıllık işletme okursam askerliğim 6 aya düşer mi?

Düşer. Şuan 2 yıllık okuyanlar ya dgs ye girip 4'e tamamlıyor örgün eğitim ile yada dışardan aöf okuyor
Ağustos 2016

Osman TüysüzMarty Mcfly kişisini takip etmeye başladı

Marty Mcfly, Emekli, @selimpusat

Ağustos 2016

Osman Tüysüz bir yanıt verdi.

Mayıs 2016

Osman TüysüzErdem Güvercin kişisini takip etmeye başladı

Erdem Güvercin, Profesör, @erdemguvercin

Mart 2016

Osman TüysüzYunus Aras kişisini takip etmeye başladı

Yunus Aras, Nakliyeci, @yunusaras

aksernakliyat.com

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Ruby On Rails

32 Kişi   6 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

830 Kişi   76 Soru

Bilgisayar Programları

1845 Kişi   180 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2413 Kişi   175 Soru

Yazılım

3269 Kişi   564 Soru

PHP

513 Kişi   101 Soru

PhpMyAdmin

12 Kişi   7 Soru

Web Tasarımcısı

535 Kişi   48 Soru

inploid

1196 Kişi   714 Soru

İnternet Teknolojileri

1273 Kişi   171 Soru

Donanım

527 Kişi   96 Soru

Bilgisayar

2638 Kişi   445 Soru

Site

339 Kişi   38 Soru

Yazılım Geliştirme

1234 Kişi   187 Soru

Programlama Dilleri

579 Kişi   94 Soru

PC (Personal Computer)

28 Kişi   24 Soru

Bilgisayar Kursları

23 Kişi   7 Soru

Bilgisayar Yazılımı

98 Kişi   69 Soru

C Programlama Dili

108 Kişi   23 Soru

Sinema

3259 Kişi   301 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Eğitim

4393 Kişi   644 Soru

İnternet

2633 Kişi   543 Soru

Web Tasarım

1237 Kişi   215 Soru

Girişimcilik

3704 Kişi   363 Soru

Geyik Muhabbeti

1438 Kişi   816 Soru

Öğrencilik

2364 Kişi   124 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3687 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2905 Kişi   1060 Soru

Öğrenci Olayları

780 Kişi   17 Soru