Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ozan Aslan, 

Reklamcı

Reklamcı Ozan Aslan inploid.com'da 2 soru sordu, 15 soru yanıtladı ve 5 takipçisi var.

Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Hiç çok sevdiğiniz birini kaybettiniz mi ve onunla bir daha asla bir araya gelemeyeceğinizi bilerek yaşayanınız var mı aranızda? Bu durum nasıl atlatılabilir?

Bulutların ardından duyunlan lokomotifin sesi vadide yankılandıktan sonra henüz hiçkimsenin ayak basmadığı o topraklara yaklaşan tren usulca istasyona yanaşacak. Vagonların kapısı aralandığında belkide ürkerek ineceksin. Ama ineceksin. Arkana bakacaksın tren hangi renk anlam veremeyeceksin. Karşında biraz öte de bir kapı bulacaksın. Üzerinde sadece senin henüz bilmediğin adının yazılı olduğu kapı. Ve oradan içeri gireceksin. Rüzgarı hissedecek, dalgaları dinleyecek, yağmurda yürüyecek, ve daha bir sürü şey yapacaksın. Bir zaman sonra tekrar bir kapıyla karşılaşacaksın. Bu sefer üzerinde yazılı olan ismini bildiğin bir kapıyla. Ve o kapıdan içeri gireceksin. İşte tekrar o istasyondasın. Tren hazır ve kalkmak için seni bekliyor. Trenin rengini hatırlayacaksın. Ve anlayacaksın ki sen neyi umut ediyorsan tren o renk olacak. Sen umudunun rengindeki trene doğru ilerlerken o (onlar) elinden tutacak.

Bir gün herkes başladığı noktaya geri dönecek. Yalnız indiği trene beraber binecek.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

İnsan'ın en büyük çelişkisi sizce nedir?

Sanırım değişerek aynı kalmayı başarabilmek ya da başaramamak.
Eylül 2014

Ozan Aslan yeni bir  soru  sordu.

Eylül 2014

Ozan Aslan bu yanıtı beğendi:

Hayatınızı değiştiren bir kitap, öykü, yazar var mı? Varsa paylaşır mısınız?

 Kur'an-ı Kerim var Allah tarafından yazılmış diyorlar :D
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Hiçbir şey düşünmemek mümkün mü?

Teknik olarak "hiç" olmadan "hiç"liğe ulaşamazsınız. Bu yüzden önce zihninizde hiçliği gerçekten tanımlayın. Eğer gerçekten "hiç" olabilirseniz sonra düşünürsünüz.
Eylül 2014

Ozan Aslan bu yanıtı beğendi:

"Hayal ettim ve gerçekleşti", "İstedim ve oldu". Neyi nasıl istediniz ve oldu ya da olmadı?

Bana göre de sen neye meyilli isen o şey tarafından çekilirsin. Sen bir adım atarsın o sana iki adım gelir. Ben ne istediysem oldu çok şükür. İki eksik üç fazla oldu ama oldu.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Sadece şefkat ve merhamet beslediğiniz, sizi çok sevdiğini söyleyen biriyle evlenir miydiniz? Evlenildiği takdirde ne tür sorunlarla karşılaşılabilir?

Doğal olarak böyle bir evlilik büyük bir felaketle sonuçlanır.

-
Bence insan evlenmelidir.
Fakat: İyi anlaşabildiği birisiyle sırf iyi anlaştığı için değil. Arasındaki anlaşmazlıkları, ters düşmeleri, aşırı derecede sinir bozucu durumları en kaliteli bir şekilde uzlaşarak çözebileceği birisiyle evlenmeli. Yani iyi bir şekilde anlaşamadığı birisiyle evlenmeli. Evliliği yürütecek onu yüceltecek olan şey kişilerin iyi anlaşmaları ortak zevkleri değildir. Yaşadıkları sorunlara ortak çözüm bulabilme becerileridir. Ortak çözüm bulunamadığında (ki bu çok sık yaşanır) taraflardan birisi fedakarlık yapmalıdır... Yapılan fedakarlığın gerçekten fedakarlık olduğunun farkında olunmalıdır. Fedakarlıkta feda edilen şeyin karşılığı beklenmez. Gerçek sevgininde karşılığı beklenmez. Bu son iki madde de bir sorun varsa söz konusu ilişkinin tarafları arasında biryerlerde yazılı olmayan iadeli taahhütlü sözleşme var demektir. Bu sözleşmeyi bulmalı ve maddelerini gözden geçirmelisiniz.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Profesyonel bir siteyi fikrini kaptırmadan güvenilir bir şekilde nasıl yaptırabilirsin?

Tutmuş fikirlerin, yani girişim aşamasından gelişim sürecine ve halen varlığını artan bir ivmeyle devam ettirebilen fikirlerin çok çok önemli bir ortak özelliği vardır.

"Bu fikirlerin sahipleri, fikirlerini tamamen kendileri hayata geçirmişlerdir. "

Fikrin hayata geçiş sürecinden tutunda gelişim sürecine kadar olan evrede karşılaşabilecekleri sorunlarla başa çıkabilecek ve çözüm üretebilecek durumda ve donanımdadırlar. Bu ilk iki aşamada edindikleri deneyimle kendilerini geliştirip eğiterek yine kendilerine yatırım yaparlar. Böylece fikrin yani girişimin artan bir ivme ile varlığını devam etmesini sağlarlar.

Dünya üzerindeki halen varlığını devam ettiren fikirlerin en önemli özelliği budur.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Geçmişten günümüze en iyi komedi filmleri hangileridir?

1988 Yapımı Atıf Yılmazın yönettiği Mazhar Alanson ve Ali Poyrazoğlunun başrollerini paylaştığı Arkadaşım Şeytan filmi kesinlikle bir kült komedi klasiğidir. Zamanının ötesinde bir vizyonu vardır. Ve filmde anlatılan herşey bugün için ve hatta yarın için de geçerlidir.

tr.wikipedia.org/wiki/arkada%c5%9f%c4%b1...

Tabi bunun altına Arabesk filmini de eklemezsem büyük ayıp etmiş olurum.

tr.wikipedia.org/wiki/arabesk_(film)
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Sizce Türkiye'den evrensel veya en azından Avrupa'da popüler bir dizi çıkmamasınının sebebi nedir?

Bakın kimseyi zan altında bırakmak veya sataşmak gibi bir niyetim yok. Şu an inploid.com üzerine harikulade bir bilgi paylaşımı platfomundayız. Hemen her türlü soruya nitelikli cevap alabilmekteyiz verebilmekteyiz.

Ve değerli kullanıcılardan birisi şu soruyu sormuş
- en iyi dizi izleme sitesi hangisidir ?

Bakın en iyi dizi ya da sizce bir diziyi iyi yapan faktör nedir gibi bir soru değil. Soru diziyi nereden izleriz diye sorulmuş. Bu soruyu google da aratın ve kaç sayfa listeleniyor bir bakın. Bu sizin sorunuzun en direk cevabıdır aslında.

Bir gün gerçekten yapmayı isteyen kişilerin sayısı arttığında ve bu yapma isteklerini faaliyete dönüştürüp emek sarfetmeye başladıklarında ama bunu farklı bir bakış açısıyla risk alarak yapmaya çalıştıklarında bu sorunun çözümü için ilk adım atılmış olacak. Ardından pazarlama sürecinin öğrenilmesi gerekmekte.

Falanlı filanlı uzun uzadıya bir cevap elbette yazılır. Ama mesele şu ki hem sinema-tv sektöründe hemde diğer tüm sektörlerde bizlerin vizyon güncellemesine ihtiyacımız var. Çünkü bi noktaya kadar geldikten sonra" bu kadarı yeterli" diyoruz. Ya da "bundan fazlasına ne gerek var abi niye daha fazlasını yapayımki" diyoruz. Daha fazlasını yapmadan daha fazlası olmaz. Çünkü sadece istemek yetmez.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Facebook reklamlarında, Facebook sayfamı hedeflersem yüksek tıklama oranı (%0.5), başka bir internet adresini hedeflersem çok düşük tıklama oranı (%0.003) elde edebiliyorum. Aynı görsel, aynı metin kullanılmasına rağmen alınan bu çok farklı sonuçların bilinen bir nedeni var mıdır?

Bir ziyaretçinin facebook sayfası üzerinden o sayfanın websitesine ulaşması başka websitesi üzerinden o sitenin facebook sayfasına ulaşması başka bir şeydir.

Burada başarılı sonuç sitenin ziyaretçinin gözünde olumlu bir izlenim bırakmasıdır. Ziyaretçi facebook sayfası üzerinden ulaştığı siteye daha çok güvenir.

Facebook bunu hesaplar ve kendi menfaati için kullanır.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Sosyal medya ortamlarına altyapısal düzenleme ne anlama geliyor?

Anlık ziyaretçi trafiğinin oluşturduğu yoğunluğun
- sitede yavaşlama yapmasını engellemek ve bunu ziyaretçiye hissettirmemek.
Bu madalyonun iki yüzü var.
- yazılım
- ve donanım
Ziyaretcinize en karışık fikri, hizmeti en basit şekilde sunmak için doğal olarak kompleks bir programlama işine girişmeniz gerekmekte bu programladığınız yani aslında kodladığınız projenizin daha sonraki güncellemelerinize uyumlu şekilde yapılandırmalı ve olası sorunları çözmek için ani müdehalelere de hazır olacak şekilde yapmalısınız. Ve popüler olan tüm sistemler sürekli olarak hiç aklınızda hayalinizde olmayan sorunlar üretiğinide düşünürseniz bu döngüyü devam ettirebilecek bir ekibinizin, heyecanınızın ve sabrınızın olması gerekmekte.

Donanımsal olarak en kısa sürede ki bu süre şu an saniyenin altında bir sürece tekabul ediyor. En kısa sürede en fazla kişiyi en hızlı şekilde içeriğinize ulaşmasını sağlayacak donanımı elinizde bulundurmalı ya da kiralamalısınız. Kusursuz başarıya en yakın bir ihtimal için bu donanımı tamamen kendiniz yapılandırmalı ve müdehale edebileceğiniz bir şekilde elinizin altında bulundurmalısınız. Donanım diye yazıyorum ama burada da ağ bilgisi internet bilgisi donanım bilgisi serverlar falanlar filanlar onlarca yüzlerce teknik bilgiden söz ediyorum.

İşte bu iki maddenin sürekli olarak birbiriyle doğrudan alakalı olması gerekmekte. Bazen sosyal medya sitenizdeki tek küçük bir değişiklik için donanımsal bir parçanın güncellenmesi daha yüksek bir internet erişimi bunlarla uyumlu ynei kodların sisteme entegresi bunun test edilmesi bu esnada oluşan sorunların giderilmesi ve sonuca ulaşılması gibi durumlar sözkonusu olabiliyor.

Altyapısal düzenleme aşağı yukarı işte böyle bir şey.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Dijital kimliğin kurumsal kimliğe etkileri nelerdir?

Yakın zamanda dijital kimlik, kurumsal kimliğin önüne geçecektir. Çünkü atrık herşey online. Kurumsal kimlik şirketin birebir ilişkilerinde etkili bir yaklaşımken dijital kimlik global bir kapının üzerinde adınızın yazmasıdır da diyebiliriz.
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıt verdi.

Sosyal medyadaki icebucketchallenge saçmalığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben de saçmalık olarak görmüyorum bu durumu. Elbetteki binlerce kişinin iştirakte bulunduğu bir durum mutlak ciddiyetini bazen koruyamaz. Ama ben şu açıdan bakıyorum. ALS hastalığı diğer hastalıklardan farkındalık ve bilinirlik olarak öne geçti. En azından hiç bilmeyen kişiler bile bunun ciddi bir durum olduğunun farkına vardı ya da en azından varır gibi oldu. Yani iyi bir şeyler oldu. Darısı diğer hastalıkların (bilinirliğinin artması anlamında) başına
Eylül 2014

Ozan Aslan bir yanıta alt yorum yaptı

Aslında teknolojiyi de interneti de bir simya olarak değerlendirirsek, zamanı en iyi şekilde değerlendirmek yerine içinde bulunduğumuz boşluğun suyunu çıkardık diyebiliriz.
Beğen Konuşalım.
Beğen Yüzde Kaç Sevdiğimi Söyliyim...
Karşılıklı Durum Beğenelim.
Beğeni Kasma Hilesi zarttırıvırılik.com/
Facebook Hackleme sİtesi
Whatsapp ?

ve bunun gibi birçok şeyden nefret ettim illallah geldi...
Daha Fazla