Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özgün Genç, 

inploider

inploider Özgün Genç inploid.com'da 0 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Şubat 2012

Özgün Genç bir yanıt verdi.

Erkek bir adım önde olmalı diyen kadınlar neyi anlatmak ister, erkek bir adım önde olmalı mıdır?

Bu tamamen psikolojik bir şey. Kısmen kadın-erkek rolleriyle ilgili ama kısmen de satış/pazarlama psikolojisiyle falan ilgisini kurabiliriz. Mesela bir erkek alışverişe çıktığında ihtiyacı olan, beğendiği şeyi hemen alır. Kadınlar için ise aynı süreç çok daha çetrefillidir normalde. Ama eğer mağazada indirim varsa ve diğer kadınlar da mağazaya hücum ettiyse satın alma işi onlar için çok kolaylaşır. İnisiyatifi ele alan kişi olmakta erkeklere oranla zorlandıkları gibi bunu erkekten bekliyorlar kısaca.

Elbette bunu ötesinde erkekte liderlik nitelikleri de arıyorlar. Liderlik eden kişinin de doğal olarak bir adım önde olması gerekir. Eşitlik ise ayrı bir konu. Liderin asıl görevi zaten liderlik ettiği kişileri kendi seviyesine çekmektir.
Şubat 2012

Özgün Genç bir yanıt verdi.

Ofiste çalışan bir çalışana verilecek hangi promosyon ürünü ilgisini çeker?

Şahsen benim ilgimi en çok Moleskine tarzı defterler çekiyor. Ama genel olarak kahve kupası (belki içinde süzgeç olan kapaklı kupalardan veya değişik şık bir tanesi) en ciddiye alınacak, işe yarayacak şey olur herhalde.

Bunlar olmazsa ipad de olur;)
Şubat 2012

Özgün Genç bir yanıt verdi.

Yazılım mühendisliği nasıl bir bölüm? Sizce bu bölüme üniversite tercih formumda, en üst sırada yer vermeli miyim?

Bence meslek seçimini her şeyden önce ilgi alanlarına göre ve hayatta yapmak istediğin işi dikkate alarak yapmalısın. Eğer bilgisayarlara merakın varsa, programlama, web geliştirme gibi şeyleri kendince denediysen yazılım mühendisliğini seçebilirsin. Örneğin şu an bulunduğumuz siteyi geliştirmek bir yazılım mühendisliği işi.
Ancak uzun saatler bilgisayar başında oturmayı gerekirdiğinden yorucu bir iş olabilir ve meraklısı olmayı gerektirir. Elbette bu alana ilgi duyuyorsan şu an ve yakın gelecek için çok geçerli bir iş.
Şubat 2012

Özgün Genç bir yanıt verdi.

Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler nelerdir?

Niyetin ciddiyse teker teker film önermek yerine hazır önerilmişlerini bulunduğu, genelde eleştirmenlerce veya sinefillerce hazırlanmış listeleri öneririm.

Bu sitede zevkine göre bir liste bulabilirsin:

Ölmeden önce izlemeniz gereken 1001 film kitabında önerilenler mesela:

Veya biraz daha damardan ve kayda değer bir liste:
Daha Fazla