Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bağımsız,

İnşaat Mühendisi

konuştukça varolmuş insan, iletişim kurdukça yardımlaşmış, yardımlaştıkça büyümüş, hakim olmuş dünyaya. Şimdi gözü daha uzaklarda. Yardımlaşmak, paylaşmak geçmişten geleceğe kaderimiz...

Nisan 2013

Bağımsız bir yanıt verdi.

İnşaat sektöründe çalışacak mühendisler hangi yabancı dillere yönelmelidir?

İngilizce olmazsa olmaz, ve çok iyi bilinmeli. Bundan sonra Türk mühendisler için ikinci dil olarak önem sırasına göre açıklamalarıyla yazıyorum.

1-Rusça: Bize çok yakın ve büyük bir coğrafya. Sadece Rusya ile sınırlı değil, Rusça Türki cumhuriyetlerde de geçerli. Bu bölgede İngilizce sökmez, Rusça'yı bilmek çok büyük avantaj. Bu bölge en az Arap ülkeleri kadar gaz ve enerji rezervine sahip, yani para var. İnşaat şartnameleri Snip ve Gost'u iyi anlayabilmek için çok faydası olacaktır.

2-Arapça: Suudi Arabistan, Qatar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuzey Afrika'da rahatça kullanılabilir. Türklere sempati duydukları için ayrıca avantajı var.

3-Fransızca: Fransız sömürgeleri ve dünya çapında iş yapan Fransızlarla iş yapabilmek için çok büyük avantaj. Çünkü Fransızlar iyi İngilizce bilmezler ve Fransızca konuşulmasından çok hoşlanırlar.
Nisan 2013

Bağımsız bir yanıt verdi.

Bankaların aldığı hesap işletim ücreti yasal mı?

Kanunlara ve imzalanan ticari sözleşmeye bağlı. Bilmiyorum.
Şubat 2013

Bağımsız bir yanıt verdi.

En dayanıklı inşaat yapılabilecek geometrik şekil hangisidir?

Yarim silindir, yani kubbe, bunu yaklaşık 7. Yüzyılda Aya Sofya'yı yapan Milet'li mimar mühendis ispatlamış (zamanının en büyük yapısı), Mimar Sinan'da Süleymaniye'yi yaparak tescillemiş.
Şubat 2013

Bağımsız bir yanıt verdi.

Ev satın alırken evin 'toprak tapulu' olması gelecekte bir sorun yaratır mı? 'Toprak tapulu ev'in anlamı nedir?

Toprak tapulu kelime anlami eger hisseli tapu ise, yukarida soylendigi gibi cok buyuk bir problem degil.mutahitler binayi yaparken kat irtifaki kurup bunun uzerinden satis yapabilir. Bu durumda onemli olan alinan dairenin yapi kullanma izni varmi, yok mu? Varsa mesele yok. Yapi kullanma izni var ise tapu ister kat mulkiyeti olsun, ister kat irtifaki uzerinden satilmis olsun farketmez.
Aralık 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Organ bağışında bulundunuz mu? Organ bağışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hatırladığım kadarıyla bulundum. Herkes bu bilinç seviyesine ulaşabilirse ve devlet organ mafyasıyla mücadele edebilir ise herkese yararlı bir sistem.
Mayıs 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Geleceğin meslekleri hangileridir?

Genetik veya enerji mühendisliği. Artan nüfusu ve artan enerji ihtiyacını gözönüne alırsak geni değiştirilmiş yiyecek üretimi ve enerji talebini karşılayacak meslekler ön plana çıkıyor.
Nisan 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Şehir tiyatrolarının yönetiminin sanatçılar yerine bürokratlara verilmesi kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye'de hangi konuda veya hangi alanda kararlar işin ehillerine danışılarak veriliyor ki? Bizde herkes herşeyi en iyi bilenin kendisi olduğuna inanmadığı gün belki bu işleyiş değişebilir. Belki:(
Nisan 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Nisan 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Türk milleti olarak sosyal paylaşım sitelerini, amaçları doğrultusunda kullanabiliyor muyuz?

Amaç bellidir, para kazanmak. ancak bunun yanında faydaları ve zararlarıda gözönünde bulundurmalıyız. Mesela faydası; toplumsal iletişimi rttırmak. Zararı; bu iletişimi zararlı örgütlerinde kullanabilmesi. Bu anlamda üzerinde düşünülmesi gereken soru -bence- bu ağları nasıl toplumun, insanlığın yararına kullanabiliriz? yanıtınızı bekliyorum.
Nisan 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Bir Sosyal Ağ Sitesi'nden beklentileriniz nelerdir ? Ne olmasını istersiniz? Ne olsa daha hoşunuza gider siteye bağımlılığınız artar?

bence içerik kalitesi, her yazılananın yayınlanmaması gerekliliği. çünkü, içeriğe eklenen yorumlarda veya yazılarda geyik olarak yazılanların diyaloğu işin özünden çıkarması gereksiz kirlilik yaratması. bu kirlilikten dolayı okuyan ilgili kişinin zaman kaybetmesine ve siteden sıkılmasına yol çıyor. bunun önlenmesi için önerim, en az üç kişiden oluşacak bir yetkili(moderatör) onayından sonra iletilerin ilgili sitede yayınlanması gerekir.

benim fikrim budur. yorumlarınızı bekliyorum. 

Nisan 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Gümrük Birliği ne getirdi ne götürdü?

Ne getirecek, ülkenin herkeze açık bir pazar olmasını sağladı isteyen istediği gibi at kosturuyor. sen ise hicbir yere ulasamadığın gibi yapılan anlasmalara-anlaşmaların büyük kısmı sana kota uyguluyor-uymak zorundasın. diyeceksin ki anlaşmalarda sende bulunuyordun, karşı çıksaydın. bende diyorum ki, avrupa birliği üyesi olmadığın için oy hakkın yok!!!!!! nasıl yani diyeceksin? basbaya böyle diyeciğim, günaydın diyeceğim. ciller sağolsun, bu anlasmaya imza atan bürokratlar sağolsun diyeceğim, tabi birde bu anlasmaya devam eden hükümetler sağolsun diyeceğim
Nisan 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Ocak 2012

Bağımsız bir yanıt verdi.

Kasım 2011

Bağımsız bir yanıt verdi.

Ekim 2011

Bağımsız bir yanıt verdi.

Ekim 2011

Bağımsız bir yanıt verdi.

inploid'de TV dizileriyle ilgili başlık/ağ açmak tutar mı?

kar amacı yok, sadece insanların çok ilgilendiği bir konu. eğilimler anlaşılabilir

Ekim 2011

Bağımsız bir yanıt verdi.

Borç vermekle güven duymak birbirine bağlantılı gibi görünse de, para başka dostluk başka diyenlerden misiniz?

Her para veren dost değil, her dost para veren değil. Dost fazla olmaz, kıymetini bilmek lazım.
Ekim 2011

Bağımsız bir yanıt verdi.

Tüm kadınların katılımını sağlayarak olur en büyük kalkınma!

Kadınların üretime katılmadığı bir gelişmiş ülke var mı?, G8 içinde diyerek soruyu daha belirginleştirebiliriz.
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler