Bilmek istediğin her şeye ulaş

Portal Blogger, 

Webmaster

Adsense ve SEO uyumlu ücretsiz Blogger temaları portalblogger.com

Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

Saatler Neden Hep 10'u 10 Geçeyi Gösterir

Saat markaları ürünlerini tanıtırken saatlerin hep "onu on geçe"yi gösteriyor olmasının nedeni; firmaların bilinçaltımıza iletmek istediği bir mesajdır.

Psikolojik araştırmalar sonucu: İnsanların kendilerine güvendikleri, mutlu oldukları ve iyi hissettikleri zaman alışveriş yapma isteklerinin arttığı tespit edilmiştir. Ve, insanların kendilerini en iyi hissettiği zaman dilimi ise 10'u 10 geçe civarıdır.

Tik İşareti

458

Ayrıca görsellere dikkat ettiğinizde bu zaman dilimi, saatlerdeki logoların altında veya üzerinde "tik işareti" oluşturmaktadır. Tik işareti, insanda psikolojik olarak onaylama ve güven hissi yaratır.

İşte, firmalar bu sayede bizim gözümüzde kendi markalarının hem konumunu güçlendiriyor hemde kendi markalarına güven duymamızı sağlıyor.

Kısaca bu yöntem, insanları o saati edinmeye ve kendi kollarında istemeye yöneltiyor.

Bu tür kurnazlıklara kanmayın!

kaynak:portalblogger.com
Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

Oyunlar Bizi Daha Zeki Yapabilir Mi?

Her ne kadar boş ve zararlı olarak görünseler de "Video Oyunları" bizlerin daha zeki ve daha dikkatli olmasına yardımcı olabilir. Özellikle savaş ve strateji türündeki oyunlar: Erkanda bulunan her detaya ve aynı anda birden fazla hedefe dikkat etmemizi gerektireceği için,olayları çabuk kavrama ve anında tepki verme yeteneğimizi geliştirecektir.

Yapılan bazı araştırmalara göre: Video oyunu oynama alışkanlığı edinen cerrahların, ameliyatlarda daha az hata yaptıkları gözlemlenmiştir.

Kısaca, oynayacağınız oyunlar (olumsuz yönde etkilemediğinden emin olduğunuz sürece) sizlere her zaman fayda sağlayacaktır.

kaynak: portalblogger.com
Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

İnsanları Kolayca İkna Etmek İçin: Ayna Yöntemi

Çoğu zaman birilerini bazı nedenlerden dolayı ikna etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu bir iş görüşmesi, ürün satışı ya da başka herhangi bir konu olabilir. Belkide, sadece içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak için bunu yapmanız gerekir.

Hepimiz az çok belirli ikna yöntemlerini biliyoruz. Her ne kadar yeri geldiğinde uygulayamıyor ya da unutuyor olsak da. Hayat bize insanlar hakkında çok şey öğretiyor. Bunlardan bazıları ne kadar uğraşırsak uğraşalım öyle kolay kolay değiştiremeyeceğimiz insan özgü şeylerdir. İnsan psikolojisini ne kadar çok bilirseniz hem kendiniz hemde diğer insanlar üzerindeki hakimiyetiniz o kadar artar.

Bundan sonra elimden geldiğince "İnsanları Kolayca İkna Etmek İçin" başlığı altında bu tür yöntemleri sizlerle paylaşacağım.

Ayna Yöntemini Kullanarak İnsanları Kolayca İkna Edin

Bu yöntem genelde kapalı mekanlarda uygulayabileceğiniz basit bir yöntemdir. Herhangi birini ikna etmek istiyorsanız o kişiyle iletişim halindeyken çevrenizde büyük bir ayna varsa, konuşmanızı o kişiyi aynanın karşına alarak yapmaya çalışın.

Bunu yaptığınızda karşınızdaki kişi kendini aynada görmek zorunda kalacak ve bu yüzden tüm dikkati kendi dış görünüşüyle alakalı endişelerinden dolayı dağılacaktır. Endişe hisseden bir insan içgüdüsel olarak zarardan kaçma eğilimindedir. Bu nedenle sizinle tartışmak yerine oradan bir an önce uzaklaşmayı isteyecektir.

Buradaki asıl amaç karşınızdaki insanı kendisiyle ilgili endişeye sürüklemek. Çünkü, endişesi yüzünden tedirgin olan bir kişi, sizin soracağınız veya ondan istediğiniz herhangi bir şeye karşı olumlu cevap verecektir.

Kaynak:portalblogger.com
Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kadın mı Yoksa Erkek mi Daha Zeki Kavgasına Son!

Erkekler mi Yoksa Kadınlar mı Daha Zeki?

İnsanlar, her gün değişmekte ve gelişmektedir. Fakat, insanlarda değişmeyen tek şey ise ayrımcılık yapmaktır. Hepsinin dışında değişmeyen tek ayrımcılık şekli ise kadın ve erkek arasında olanıdır.
İnsanlar, kendini sürekli birbirleriyle kıyaslamakta ve hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek adına birbirlerine her türlü baskıyı yapmaktadır.

Maalesef, insanların göz ardı ettiği tek şey: Diğer insanlarda bulunan farklılıkların gerekli olduğudur. Yapılan kıyaslamaların en bilineni kadınlar ve erkekler arasındaki "zeka farkı" üzerine olanıdır.

İşte, bu yazıda yer alan bilgi her iki türünde beyin yapıları arasındaki farklılığı ve bu farklılığın özellikle kadınlara ne gibi bir avantaj sağladığını bilimsel olarak kısa bir şekilde açıklıyor.

Kadınlarda beyin kabuğu erkek beynine oranla daha kalın, içerisinde bulunan hücre sayısı ise daha azdır. Bu da beynin nöronlar arasında yeni ve daha çok bağlantı kurmasını sağlar.

Hücre sayısının çok olması beynin daha zeki olacağı anlamına gelmez. Önemli olan arada kurulan bağlardır.

İşte bu yüzden kadınlar, olaylar ve nesneler arasında kolaylıkla bağlantı kurabilir, herhangi bir konuda sonuca daha çabuk ulaşabilir ya da kolaylıkla yeni fikirler üretebilir.

Fakat, kadın erkek farklılığı gözetmeksizin: Zekasıyla tarihe geçmiş ve hala zekasıyla gündeme gelen bütün insanların beyinleri, farklı bilgiler arasında kolaylıkla bağlantı kurabilmekte ve bu sayede daha yaratıcı olabilmektedir.

Kaynak: portalblogger.com
Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

Rüyalarımızı Neden Hatırlamayız?

Bazen, kendimize sorup duruyoruz “rüyalarımı neden hatırlamıyorum” diye. Aslında hatırlıyoruz ama, sadece uyanmadan hemen önce gördüğümüz rüyayı.

Bir rüya, uyandığımız andan çok daha önce sona ermişse bu rüyayı hatırlayamıyoruz. Bunun nedeni, uzun süreli hafızalar oluşturmamızı sağlayan beyin yetimizin, uyku anında pasif olması. Bu yüzden de en son görülen rüyanın haricindeki diğer tüm rüyaları unuturuz.

Hatırlamaya en uygun olan rüyalar, beynin ve vücudun canlanmasına ve bizi uyandırmaya daha yatkın olan rüyalardır.

Beyin uyandıkça, uzun süreli hafıza aktif hale gelmeye başlar. Böylece, eğer bir rüyadan fırlayarak uyanırsak, bu rüyayı hatırlama olasılığımız çok daha fazladır. Gördüğümüz rüyanın duygusal içeriği ve mantıksal tutarlılığı da rüyalarımızı hatırlama konusunda etkilidir.

İçeriği berrak ve bir hikaye çizgisi izleyen rüyalar, mantığı daha az olan rüyalara kıyasla, çok daha kolay hatırlanır.

Rüyaları hatırlamak için ne yapmalıyız?

Uyandıktan hemen sonra dikkatimizi çeken herhangi bir şey, rüyalarımızı hatırlama konusunda bize engel olabilir. Eğer gördüğümüz rüyayı uyandığımızda hatırlamak istiyorsak, uykuya dalmadan önce düşündüğümüz son şey “rüyamızı hatırlamak istediğimiz” olsun.

Ayrıca, baş ucunuzda bir defter ve bir kalem bulundurmak, uyandığınızda hatırlayabildiğiniz tüm görüntü ya da hisleri not etmek; rüyalarınızı hatırlamada ve kendinizi bu konuda geliştirmede size yardımcı olacak en basit ve en etkili yöntemlerden biridir.

kaynak:portalblogger.com
Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

Portal Blogger - Daha İyi Bir Blog İçin

Merhaba arkadaşlar, böyle bir blogum var:portalblogger.com

Burada kendi blogunu daha mükemmel hale getirmek isteyen Blogger'lar için araçlar, eklentiler ve faydalı ipuçları paylaşıyorum.

Html Converter (Kod Dönüştürücü)

Blogunuza "Html'yi Düzenle" bölümünden her hangi bir kodu direk olarak eklediğinizde çalışmaz. Ekleyeceğiniz kodu mecburen dönüştürmelisiniz. İşte bu araç sayesinde Adsense, JavaScript ve benzeri diğer kodları dönüştürerek sitenize ekleyebilir ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
portalblogger.com/p/kod-donusturucu.html

Css Minifier (Css Sıkıştırıcı)

Blogunuzdan en iyi verimi alabilmek için Css ve JavaScript kodlarını sıkıştırmanız gerekmektedir. Bu tür kodların boyutlarına baktığınızda önemsiz görülebilir; fakat (sitenize gelen ziyaretçilerin sayısına bağlı olarak) 1 kb bile büyük bir önem taşır. Ziyaretçilerinizi sıkmamak ve onların blogunuzu hızlı bir şekilde gezinmesine olanak sağlamak için bu aracı kullanmanız gerekmektedir. Bu araç sayesinde hem hızlı hemde seo açısından mükemmel bir siteye sahip olabilirsiniz.
portalblogger.com/p/css-minifier.html

Color Picker (Renk Seçici)

Burada bulunan material renkler ile blogunuza daha profesyonel görünüm kazandırabilirsiniz.
portalblogger.com/p/renk-kodlari-1.html

Blogger Eklentileri ve İpuçları

Bu kategori altında blogunuzu daha mükemmel hale getirebilecek ipuçlarını ve gerekli eklentileri bulabilirsiniz.

Portal Blogger, tamamen çözüm odaklı içerikler paylaşır. Karşılaştığınız ve karşılaşabileceğiniz tüm sorunların çözümünü ve size lazım olan tüm eklentileri burada bulabilirsiniz:portalblogger.com
Temmuz 2016

Portal Blogger  yeni bir  gönderide  bulundu.

Merhaba arkadaşlar, böyle bir blogum var:portalblogger.com Burada kendi blogunu daha mükemmel hale getirmek isteyen Blogger'lar için araçlar, eklentiler ve ipuçları paylaşıyorum. Sizden bloguma bir göz atmanızı ve bana destek olmak için görüşlerinizi yorum yaparak dile getirmenizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Portal Blogger

description
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.