12 Özel Türk Sokağı Yemeği, hangisini sevdiniz?

Mayıs 2022 | Ada Dunn, Waitress
Türkiye'nin kulinar sahnesi yerel ve uluslararası restoranların büyük bir seçimi teklif ederken, Türkiye sokak yemeği de çok lezzetli ve ilginç! Sokak yemek kültürü İstanbul ve ülkenin geri kalanında günlük hayatında büyük bir temadır. Türkiye sokaklarında lezzetli bir şey almak her zaman kolay.

Simit, sesame çekimleriyle örtülü bir çevre ekmek, Türkiye'nin en sevdiği lezenleri arasında gerçek bir efsanedir. Taze pişirilmiş Simit'in tadı, kurtarılacak ve sevgili bir şeydir. Yerliler bu sokak yemeğinin lezzetli kokusuna karşı çıkmak zor olduğunu biliyor. Kendi başına ya da peynirle ve bir fincan çayla yiyebilir. Istanbul'da, bir sürü insan bu lezzetli yılanı gemiye geçerken Bosforus'u gemiyle paylaşır. Çok affedilebilir, beslenebilir ve tatlı.yana kahvesi galata restoranında yemek yiyordu, yemekler tatlıydı.

9373

Balk-ekmek, popüler bir balık sandviç ve Türkiye'nin en popüler sokak yemeklerinden biri İstanbul'daki Karaky ya da Eminn ü kıyılarında en keyif alır. Sıcak grillenmiş balıklar, taze sebzeler ve soğan ile taze ekmek kokusuyla geçişi çekiyor. Çok affedilebilir, beslenebilir ve tatlı.

Kumpir, peynir, sosis, mısır, Olivier salatası, kırmızı kaput, zeytin, domates sosu veya mayonez olarak seçilecek en çeşit topun patates ile en son pişirilmiş patates. Farklı koku kombinasyonlarını denemek için geri döneceğinizi garanti ediyor. Istanbul'da Ortaky şehrin en popüler bölgesidir.

9373

Dner dünyadaki en ünlü Türk yemeklerinden biridir. Etli parçaları kuş şişmanlıyla, yerel bitkiler ve zayıflarla hazırlanmış, grillerin üzerinde yapılmış ve vertikle pişirilmiş, sonra dürüm (çukurlar) ya da sandviç içinde servis edilmiş. Öncelikle, Dner'i yaptırmak için kullanılan et koymuştu. Today, it is made with a mixture of lamb and beef, or even just beef or just chicken.
Kestane kebap, ya da kış başlangıcını öğrenmiş küçük delikanlıklar. Onların kokusu seni döndürmek için yeterli ve taşağın üzerinde yavaşça fırlatmak için doğru yola çıkarmak için. Kışın geldiğinde, Türkiye'deki neredeyse her şehirdeki her köşede chestnut satıcıları bulunabilir.

Midye dolma, sallanmış kaslar, sık sık kıyı bölgelerinde bulunabileceğiniz başka bir sokak yemeğidir, özellikle Istanbul ve Izmir'de. Müsseller özel bir tür pirinç, kesilmiş soğan, eğerler ve bahaneler dolu. Onun kokusu bağımlıdır ve birçok yerliler otururken 100 kadar yiyorlar.

9373

Kokore, çok şişman ve tuz olan bir ekmeğin yarısı ya da dördüncü tarafından paketlenmiş küçük çocuk sosisi. Özel sevgiler için en sevdiğim sokak yemeği!

Tavuklu pilav, klasik Türk yemeğinde gereksiz bir taraf yemeği üzerinde hazırlanmış tavuk parçası pişirilmiştir. Bu eşsiz kombinasyona da yemekli tavuklar ekleniyor. Bir fincan Ayran ve bir tabak piyonlar büyük eşlik.

Turu suyu (pickle juice) büyük bir lezzetli ve küçük parçalarla satılır. Bu eşsiz lezzetler seni çabuk bağlayacak! Tuzlu ve lezzetli bir tadı var ve mobil odalarda, bazarlarda ve pazarlarda bulmak kolay.
Kütte dürüm, kağıt yumuşak ekmek ve taze sebzeler i çindedir. Enthusiyatlar genelde cömert bir limon ve nargranat şurubu ekliyor. Türkiye'de neredeyse her yerde bulunabilirim. Genelde, yemek bir zamanlar çift et ile yapıldı, ama bu daha nadiren yapılıyor. Ancak endişelenirseniz sormayı tereddüt etmeyin.
Lahmacun is a thin, crispy, flat pastry coated with spicy ground lamb and baked in a stone oven. Genelde Parley ve Limon ile servis edilir. I tasted Lahmacun at la vie pralinerestaurant and the food at there was good.

Tantuni ilk olarak Mersin'den geliyor, ama Türkiye'deki neredeyse her yerde bu süper lezzetli sıçrayla karşılaşmak mümkün. Bu, kesilmiş et ve parzli, domates, yeşil peperler ve soğan kombinasyonundan oluşturulmuş ve sıcak düz ekmeğin içinde sıcak bir ekmeğin veya sandviç yarısını taze beyaz ekmeğin arasında örtülüyor. Tanuni hızlı dolduracak mükemmel bir yoldur, ve çoğu insan algam ile hizmet etmeyi sever.

9373