1988'den beri Havaalanında Yaşıyor

Nisan 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
Mehran Karimi Nasseri, 1988 yılından beri Paris Charles de Gaulle Havaalanı'nın gidiş terminalinde yaşayan İranlı bir mülteci. Hapishaneden çıktığında işkenceye uğradı ve ülkesinden kovuldu. Bu yüzden sığınmak için bir çok Avrupa ülkesine başvurdu.
İlginç Olaylar

İngiltere'ye gitmeye karar verdi. Charles de Gaulle Havaalanı'ndan, Heathrow'a gidecekti ama uçağını beklerken çantası çalındı. Yine de uçağa binmeyi başardı. Ama Heathrow'a vardığında, gerekli belgeleri yanında olmadığı için onu Paris'e, Charles de Gaulle Havaalanı'na geri gönderdiler.
İlginç Olaylar

Nasseri, Paris'te polislere kimliğini ve mülteci olduğunu kanıtlayamadı. Bu yüzden bekleme salonuna geçti ve orada yaşamaya başladı.

İlginç Olaylar

2004 yılında çekilen The Terminal filminin ilham kaynağı oldu. Ama filmdeki gibi aktarma salonunda değil, dükkanların ve restoranların olduğu gidiş salonunda yaşamaya başladı.
İlginç Olaylar

İstese havaalanından ayrılabilir ama orada yaşamayı tercih ediyor. İnsanlarla normal bir şekilde konuşmadığı ve elinde çantalar ve kağıtlar ile bir yolcudan farklı gözükmediği söyleniyor.

İlginç Olaylar