8 Adımda Mükemmel Göz Makyajı

Nisan 2013 | Ece Naz Sonat, Dil Bilimci
1. Gözlerinizi bir kapatıcı yardımıyla makyaja hazırlayın. Kapatıcıyı göz altı halkalarınızı kapatmak ya da göz altınızı renklendirmek için kullanabilirsiniz. Koyu renkli göz altı halkalarını kapatmak için her iki göz altına da iki damla kapatıcı uygulayın. Derinin daha koyu renkte olduğu iç taraftan sürmeye başlayın, daha sonra dış tarafa doğru devam edin. Kapatıcı yok olana kadar dağıtın ama sakın yüzük parmağınızla ovalamayın çünkü bu parmak en yumuşak dokunuşa sahiptir.

Makyaj

2. Göz kapağınıza baz ekleyin. Baz sayesinde gölgeler uzun saatler boyunca yerinde kalır. İlk olarak göz kapağınıza düzgün bir şekilde sürmezseniz gözünüzdeki gölgeler yapışkan ve buruşuk bir hal alır.

Makyaj

3. Koyu renk göz farları eyeliner yerine kullanıldığında güzel bir görüntü yaratır. Fırçanızı ıslatın ve koyu göz farına batırın. Kirpiklerinize yakın olarak gözünüzün iç tarafından dışına doğru çizgi çekin. Çok fazla göze batan keskin bir çizgi olmaması için biraz elinizle dağıtın. Dumanımsı bir görüntü için göz kapağınızın alt ve üst tarafına fırçayla koyu tonlarda far uygulayın.

Makyaj

4. Şimdi üç tonlu bir far uygulayın. Birbirleriyle karışmaları harika bir görüntü çıkartır. İlk önce göz kapağınızın rengine yakın olan açık bir tonla başlayın. Göz kapağından aşağıya doğru yayın. Daha koyu bir renkle sadece göz kapağınıza uygulayarak devam edin. Son olarak daha da koyu bir renkle göz kapağınızdaki buruşuk kısma sürün. Renklerin güzel karışmasına özen gösterin.

Makyaj

5. Fosforlu bir göz kalemiyle gözlerinizi belirginleştirin. Sadece gözünüzün iç kısmına uygulayın. Bu ünlü makyözlerin sık sık kullandığı bir hiledir. Açık renkli bir göz farını da kullanabilirsiniz. Gözleriniz tamamen ortaya çıkacak ve daha büyük gözükecek.

Makyaj

6. Az önce kullandığınız açık renkli göz farını tekrar alın ve göz kapağınızın sonundaki kemiğe parmağınızla sürün.

Makyaj

7. Kirpiklerinizi kıvırın. Uzun kirpikler kıvrıldığında çok daha güzel görünür. Kıvırıcıyı saç kurutma makinesiyle bir kaç saniye ısıtıp öyle kullanırsanız daha etkili olur. Ama kirpiğinizi kıvırmadan önce sıcaklığını dokunarak test edin ki kirpiğiniz yanmasın.

Makyaj

8. Son olarak maskara uygulaması var. Maskaranın fırçasını kirpiklerinizin alt tarafından tutarak sürün.

Makyaj