8 Martmış... Peahhh

Mart 2013 | Duygu Avcı, İletisim Uzmanı
- Kadınların toplumda statü sahibi olabilmeleri için, 'yapabileceklerine' inanmayı öğrenmeleri gerekiyor. Yavaş yavaş bu özgüvene sahip oluyoruz.

- Kadınların toplumda dinlenebilmesi için ruhlarından, hissettiklerinden vazgeçmeleri gerekmiyor. Erkek gibi olmaları da gerekmiyor. Kendilerini, karşı tarafın da anlayabileceği bir dille anlatmaları gerekiyor. Bu noktada hala kendi dilimizde konuşmaya devam ediyoruz, dolayısıyla hala kendimizi anlatamıyoruz. Madem çok zeki, hissi ve üstün varlıklar olduğumuzu her defasında iddia ediyoruz, o zaman bu iletişimi kurma çabasını erkeklerden beklemicez ;)

- Kadınların şiddete maruz kalmalarını istemiyorsak, 'kadına şiddete hayır' diye bağırmıcaz orda burda. Kadına şiddet yoktur, ŞİDDET vardır! Biz kadına şiddeti kınarken farkında olmadan şiddeti gruplandırıyoruz ve sadece bir türünün olmamasını istiyoruz. Ne kadar yanlı, ne kadar bencil bir düşüncedir bu!

Kadın kadınlar için değil, İNSANLIK için sokaklara dökülmeyi öğrenmeli artık. Öğrenmeli ki, içindeki potansiyeli gerçekten ortaya çıkarabilsin, gerçekten yönlendirenin kendisi olabileceğini anlayabilsin, yaşasın ve yaşatsın İNSANLIĞI. Eğer kadın bunu yapmazsa, savaşlar devam edecek, kadınlar ezilmeye devam edecek, erkekler ezilmeye devam edecek, vitrinde 500 lira olan ama değeri 50 lirayı geçmeyen ayakkabıyı alamıyor diye kendini değersiz zannetmeye devam edecek...