Akbil Basmadan Turnikeden Atlamak

Aralık 2013 | Solsoledo, Akademisyen
Metrodaki özel güvenliğin, parası olmadığı için akbili boş olan ve turnikeden atlayan gencin kafasını, elindeki metal dedektörüyle ona vurarak patlatması nedir? Hadi diyelim çocuk akbil basmadan geçti, suçlu(!) (oysa ki bu ülkede devleti 87 milyar euro dolandırmak bile suç sayılmazken, benim "boş akbili basmadan geçmeye" suç demeye dilim varmıyor!) ; özel güvenliğin görevi midir, üstüne vazife midir hemen orada onu yargılayıp, ceza vermek? Hele ki elindeki metal dedektörü bir ceza aracı mıdır, yoksa üst-baş tarama aracı mıdır?

Şimdi ne mi olacak? Genç iyileştikten sonra, görevliye mukavemetten (sonuçta kafa kırıldı, di mi, mukavemet etmiş ki kafaya darbeyi yemiş), akbil basmadan metroya binmekten(!) hakkında dava açılacak. Devlet ondan basmadığı o akbilin parasını faiziyle geri alacak...
Özel güvenlik kafa kırmaya devam edecek!
Sahi, Başbakan'ın Atatürk Havalimanı'ndaki mnitingine gidenler metroya binerken tekbir getirince, turnikelerin üzerinden atlamalarına izin veren güvenlik nerede şimdi? Tam da orada işte! Bunlar bakan ve başbakan çocukları devleti yesinler diye her şeyi yaparlar, ama cebinde beş kuruşu olmayan vatandaşa gelince aslan kesilirler... (Ulan düşündükçe kafayı yedirtecekler bunlar. Biri caretta carettanın ayağına parke taşı bağlar suya atar ölsün diye, biri de metroya binerken turnikeden atlayan parasız vatandaşın kafasını patlatır elindeki dedektörle... İşte bu ikisi hep akraba birbiriyle, ister Adem'den ister badem'den!)

Ha tabii bir de kendi çocukları için adaleti ateşe veren bakan ve başbakan çocukları varken Türkiye'de, vatandaşın parasız çocuğu akbil basmadan geçerken güvenlik onun kafasını kırmış, çok mu?