American Hustle\ Oscar 2014 \ Sinema

Ocak 2014 | Hilal Korkmaz, Meteoroloji Mühendisi Öğrencisi
Sinema

Yönetmen: David O. Russel
Baş oyuncuları: Bradley Cooper, Christian Bale , Jeremy Renner , Robert De Niro ve son zamanlarda ünlenen Jennifer Lawrence, Amy Adams

Film Türkçe ye' Düzenbaz' olarak çevrilir.

Filmin konusu şu şekilde, hırslı bir FBI ajanının iki dolandırıcı ile yaptığı ortaklığı ve bunun çevresinde gelişen olayları ele alıyor. Film ABD tarihinde çok konuşulan ve siyasilere hüküm giydiren rüşvet olaylarından ABSCAM' den ilham alınarak oluşturulmuş.

Filmde eğlence, intikam, ihtiras, ihanet, para, skandal, dram her şey mevcut ancak Oscar alacak kadar insanı etkileyen bir film değildi. Yani beni çok etkilemedi. Yani Oscar da ödül alırsa çok şaşıracağım.

Film de Oscar' da 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen' ve 'En İyi Erkek Oyuncu ( Christian Bale) ' aday gösterilmiş.

Christian Bale de maşallah Hollywood filmleri için kilo alıp vermekten harap-bitap düştü adamcağız. Bu filmde de kilo değişimlerini fark edeceksiniz. Ama oyunculuğu iyiydi bence. Karakter ile bütünleşebilmiş.

Bradley Cooper' ın oyunculuğunu da hiç beğenmem nedense , hep aynı tarz komedi türünde gördüğümüz oyuncuyu bu filmde daha oturaklı bir karakterde izliyoruz.

Sinema

Jennifer Lawrence ise olgun ve iddialı bir karakter verilmiş ki bence olmamış: (

Sinema

Film de ki esas kadın Amy Adams için ise bir yorumum yok.

Robert De Niro ya ise kısa bir rol verilmiş filmde.

Filmin yönetmeninin bir diğer filmini hatırlayacaksınız 'Umut Işığım'. Bu filmde de Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ile çalışmıştı. Bir diğer filmi ' The Fighter' da Christian Bale ile çalışmıştı. Bu filmleri de ben çok beğenmemiştim nedense , filmi işleyiş tarzı hoşuma gitmemişti. Bu filmde de aynı şey oldu:(

Ben filmi baya kötüledim ama filmin beğenenleri de az değil:)

Bir de fragmanını ekliyorum...