Analiz Raporu

Nisan 2012 | Burhan Çetinkaya, Yazılım Geliştirme Uzmanı
Hedef kitle analizi
Her yaştan insanın ingilizce öğrenmeye çalışması, yapacağım yazılımın herkez tarafından kullanabileceğini göstermektedir. Öncelikli olarak hedef kitlem orta öğretimde okuyan öğrenciler. Ve sonrasında ingilizceyi öğrenmek isteyen herkesi düsüşebiliriz. 
Ortam Analizi:  
Geliştireceğim eğitim yazılımı tüm windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilir olacaktır. Yaptığım araştırmalara göre windows işletim sisteminin kullanım oranı %90. Bu bilgide yazılımın windows ortamında çalışmasının daha önemli olduğunu kanıtlıyor. İngilizce kelimeleri daha rahat ezberlemek isteyen her insan, evde, okulda veya ofislerinde, geliştireceğim yazılığımı kolaylıkla kullanacabilecekler.
İçerik Analizi:
Geliştireceğim yazılıma istediğiniz kelimeleri girebilir, istediğiniz kelimeleri kolaylıkla daha zevkli bir şekilde ezberleyebileceksiniz. Bu sayede kullanıcılar kendi içeriklerini kendileri belirlemiş olacaklar. Hatta ingilizce yerine istedikleri dillerden kelimeler yazarakta, hedef kelimeleri kendileri belirleyebilir ve onları kolaylıkla ezberleyebilirler.
Sistem Analizi:
Kullanıcılar bu yazılımı kullanırken, hiç bir şekilde yardıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanabilecekler. Kullanılan görsel öğelerle de kullanıcının gözünü yormadan daha uzun vakit geçirmeleri hedeflenmektedir.