Annem beni ev hanımı sanıyor

Ocak 2013 | Jas, Blog Yazarı

Kendimi folluğundan başka her yere yumurtlayan tavuklara benzetiyorum.Her yere yazı bırakan ve bir daha arkasına bakmayan bir yazar adayıyım.Kendimden mi sıkılıyorum bilinmez takipçilerim çoğaldıkça korkularımla baş başa kalıyorum.

Bir gün annem de oturuyorum. Üst kat komşumuz bankacı kızımız kahveye geldi. Sohbet sırasında bayılıyorum @jas senin yazılarına deyince ben suçüstü yakalanmışım gibi bir panik nerede okudun diye sordum.

Annemden gelen soruyla benim panik halim gülmeye döndü.

@ jas Ne yazıyor ki!

Komşu kızımıza göz kırptım. Çaktırma annem beni ev hanımı sanıyor. :)Toplum bizlere çeşitli gömlekler giydiriyor.Annemin kızıyım, kocamın karısı, çocuklarımın annesi, patronumun elemanı, arkadaşlarımın süper kadını, dostlarımın her şeyi.Yaklaşık 13 yıldır net ortamındayım. Arkadaşlık ve sohbet sitelerini sevemediğimden nerede forum varsa ben orada gezdim durdum.Kendime bloglar kurdum ama sıkıldım.

Twitter da bile takipçi sayım çoğaldı diye, kendi kendine takılan birini niye takip edersiniz onu da anlamam diyerekten kendimi silen birisiyim.

Gerçi bir yıl dayanabildim yeni bir twit hesabı aldım :)

Galiba kopyala yapıştır olayına aşina milletten çok çabuk sıkılıyorum.Bundan bir yıl önce facebook ta önüme pat diye taaa 2002 yılında yazdığım bir yazım düştü ve hemen paylaşan kişiye mesaj attım.

Dedim ki bu yazım kimsede yok nereden buldun?

Hatırlayamadım @jas dedi. Sitenin birinde buldum sanırım.

O yıl yazı gazete de yayınlanmıştı ve unutulup gitmişti.

Ne blogger olabildim ne köşe yazarı. Yayın evleri mail atıp kitap çıkartmayı düşünür müsünüz dediler mi ben resmen deve kuşu kıvamında başımı kuma gömüyorum.En son bir sene önce arkadaşımın kişisel gelişim uzmanı abisi gel bakalım buraya bir kahve içelim seninle dedi.O kahvesini içti ben de korkularımı ve anladık ki benim tanınma fobim var.

Hayatımın kontrolü elimden gidecek diye korkularım yüzünden bir halt olamadan dolanıp duruyorum.


Bu siteyi inploid.com neden sevdim diye kendime soruyorum.

İlginç ama ısındım ve kendimi aile ortamında gibi hissettim.

Aileler nasıldır bilirsiniz. Dışarıda çok şeysinizdir ama aile de siz kendinizsinizdir.

İnsanların sıkça yaptığı yazım hataları hangileridir? ilgili bir yazı sayesinde tanıştım inploid.com ile.

Ki ben bu konuda çok beceriksizim.Ama biliyorum ki her konuda doğru yerdeyim. Ve biliyorum ki

Güzel bilgiler edineceğim. Hoşça ve dostça paylaşımlarda bulunacağız.