Antakyadan izlenimler (18-21Ağustos)

Ağustos 2012 | Cem Deyupoğulları, İş Ve Meslek Danışmanı
Bilindiği üzere sanal savaş nidalarıyla başlayan ve sonrasında getirtilen paralı askerlerle gerçekten saldırı yapılan bir duruma düşürülen Suriyenin Antakyaya etkisi sanıldığından fazla..Çünkü buraya 1 sene önce zorla getirilen ve Hatayın bir ilçesine konan ve adına 'mülteci' kelimesi koyulan insanların meyvesini toplamak istiyor hükümet..Bu mülteciler ki devletin sağladığı imkanları çarşıda satıyorlar..Van'da vatandaşlarımız çatırlarda yanarak ölürken bu bolluğun onlara verilmesi çok ama çok ilginç!

Bu mülteci dediğimiz ve aslında çoğu paralı asker olan bu insanlar ,o kadar rahatlar ki bir lokantaya girdiklerinde çıkarken hesap ödememe ya da 1 lira atma cesaretini bile gösterebiliyorlar.Tepki gösterenlere ise; telefonu göstererek ve Tayyipi kastederek 'şimdi erdoğanı ararım ha! ya da şırtayı (polis) şimdi çağırırım ' deme cesaretini bile gösteriyorlar!

Hoş bir kaç kişinin bu yaptıkları bazı Antakyalı vatandaşların onları tartaklamasına sebep olsa da bu durum Hataylıları geriyor.

Birçok Hükümet yanlısı vatandaş bile artık bu durumdan sıkılmış ve tepki vermeye başlamış durumda..Yani hükümet için tehlike çanları başladı..Zira 2003 martta Iraka giremeyerek ABDnin tüm hayallerini yıkan Hükümet, bu sefer de Suriyeye giremeyince savaşı kendi topraklarımızda çıkarmaya çalışıyor.İşte hayatta kalmasının tek sırrı bu..Abd nın bu isteğini yapamazsa zaten bir prezervatiften farkı kalmayacak..


ŞİMDİ BU DURUMU ANLAMAK İÇİN MÜMKÜNSE 2500 YIL ÖNCESİNE, ARİSTO DÖNEMİNİN DÜŞÜNCE SİSTEMİNE GİDELİM...BİRAZ AKIL YÜRÜTELİM Kİ ÖNÜMÜZDEKİ OLACAKLARA YARDIMCI OLSUN...

2002DE AKP iktidara geldi..(Henüz 6 ay önce kurulmuştu!)

Martta 1 mart tezkeresini geçirmeye çalışan hükümet ,bunu kendi 100 milletvekilinin ret oylarıyla başaramadı..Hatta o sıra başbakan 'seyirci kalmayın,sahaya inin' demişti de buna rağmen ABDnin isteğini yerine getirememişti.

Bu yüzden iktidara getirilen Akp henüz ilk istekte işini yapamamıştı..ABD için bu kabul edilebilir bir sebep oldu ve korktuğu da başına geldi..Önden askerlerimizi sürerek Iraka girmeyi amaçlayan Abd; artık tek başına savaş girecekti...Eee cevabını da beklendiği aldı ve bataklıktan çıkamadı..

Yıl 2004....AB ye girme hayalleriyle girdiğimiz 2004 e, hükümetimiz gereken başarıyı gösterdi ve bir iki milletimizi oyaladı...

Bu arada 10 yıldır süren dizilerle, bilmem ne programlarla halkı oyalama çabaları da inanılmaz başarılı oldu.

2006 Hatayın samandağ ilçesine bağlı amanos dağlarına ABD bir üs kurdu...Tabi memleketteki tüm tepkilkerden medyamızda zerresi kadar çıkmadı..Buradan aslında en büyük gücün medya olduğunu çok iyi anlıyoruz..

Nedense o yıllardan sonra Hatay dağlarında teröristler hortlamaya başladı!

2008......Dünyada kriz oldu..Çünkü Abd ordu için 2002den bu yana 2.4 trilyon dolar harcayınca çareyi kriz yaratmakta buldu..Biz de teğet geçti söylemleriyle ö dönemi geçirsek te halen ülkemizde bir gizil krizin olduğu gerçeğini biliyoruz.

Gelelim baharlara.......Tarihte görülmemiş bir anlı özgürlük ihtiyacıyla bir kaç ülkede isyan çık (arıl)dı. Ve nedense hepsinin başına 'müslüman kardeşler ekibi geldi!

Buradan şunu anlayabiliriz aslında....Ortadoğudaki petrolleri almanın savaşla olamayacağını artık anlayan ABD, ülkelerde etnik çatışmayı körükleyerek bunu başarabileceğini de öngördü ve maalesef başarılı oldu.. Cahilliğini tam olarak atamamış ülkemizin de bu tür durumlardan etkileneceğini söylemek zorundayım!

Libya........Aslında Kaddafinin avrupayla ve amerikayla anlaşamamasının sebebi, petrollere karşılık döiz yerine altın istemesiydi..Aslında saddam da bunu istediği için ortadan kaldırıldı.kaddafi de bunu isteyince nedense 40 yıldır hiç bir sorunu olmayan halk, evlendiğinde devletten 1 kilo alan halk,okul masrafı tamamen karşılanan,yurt dışında okuduğu takdirde 5bin dolar aylık destek almalarına rağmen nedense demokrasi sorunu ortaya çıktı!ve kaddafi devrildi..heleki o haberlerde Avrupalıların yaptıkları yorumlarından ötürü hiç olmadığım kadar tiksinmiştim bu avrupalılardan..

Veeeeee Suriye....ABDnin ortadoğuya hakim olmasının temel sebebi olan ülke...

Beşşar Esadın herkes tarafından sevildiği adam...Nedense muhalif güç dediğimiz müslüman kardeşlere ait paralı askerler,natonun da üstün desteğiyle demokrasi nidalarını yaymaya ve savaş çıkarmaya başladı....Ama bu sefer baltayı taşa vurdular..Çünkü artık Çin ve Rusya bu haksızlığa dur dedi ve tarihte ilk defa Nato'nun iki toplantısında da ardı ardına 'VETO' çıktı...

Şimdi durumları tekrar gözden geçirelim....

Şu an Hatayda 10bine yakın mülteci var...Bunların çoğu silahlı....

HATAY DEVLET HASTANESİ SURİYELİ HASTALARA YANİ SAVAŞIP YARALANANLAR İÇİN KAPATILDI!

Ambulanslarla suriyeden hasta getiriliyor silah götürülüyor...Bunu harbiyeli vatandaşlar yakaladı...

Türkiye aslında suriyeyle maalesef dolaylı olarak savaşıyor!..

Son istanuldaki toplantıda 300milyon dolar onlar için ayrıldı...

hillary clinton da 200 milyon dolar ayırdı.

Anlayacağınız Hatay ateş çemberinde ve savaşı tetiklemek için elinden glen herşeyi yapıyorlar...Dünyanın tek barış kenti olan Hatayda tehlikeçanları çalıyor..HATAYLILAR DUYARLI İNSANLARDIR HEMEN GALYANA GELMEZLER FAKAT DEVLET BU KONUDA ONLARA EDECEK MI???

Cem Deyupoğulları