Apple şarj adaptörlerini geri topluyor!

Haziran 2014 | Hakan Kubaliç, Serbest Meslek
Teknoloji devi Apple bazı şarj adaptörlerinin sorunlu olabileceğini açıkladı!

Son dönemlerde şahit olduğumuz pil patlamaları ve kendi kendine alev alan telefon haberlerine firmalar kayıtsız kalamıyor. Artan hava sıcaklıkları ürünlerin arızalanmasına neden olurken firmalar bu olayların yaşanmaması için çalışmalara başlamış durumda.
İlk başı Apple‘ın çektiğini bildiğimiz sıcaklık stres testini teknoloji devi neredeyse her ürününe uyguluyor. Yapılan bu testlerin sonucunda 2009 yılında sevk edilmiş ve model numarası A1300 olan ve CE harflerinin koyu gri ile yazılmış olan şarj cihazlarının arızalı olduğu tespitine varılmış. Bunun üzerine Apple bu ürünlere sahip olanların yenilerine ücretsiz olarak sahip olabileceklerini açıklandı. Bu adaptörler perakendecilere USB kablosu olmadan gönderildiği için iPhone 4S, iPhone 5 ve iPhone 5S cihazlarında bu adaptörlere rastlamanız mümkün.
Eğer sol aşağıdaki resimde görülen cihazdan sizde de varsa Apple Store‘dan ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.
Bu adaptörlerin dağıtıldığı ülkeler ise şöyle;
Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Moldova, Karadağ, Hollanda, Norveç , Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Vietnam.