Aslında.

Mart 2012 | Hakan, Bütçe Uzmanı

Ne kadar zor oluyor bazan AYNI ÜLKE DE YAŞADIĞIN, AYNI KÜLTÜRÜ PAYLAŞTIĞIN  insanlarla anlaşabilmek?

Aynı dili konuşmadığım insanlara daha iyi anlaştığımı düşünüyorum bazan. Yada aynı kültürü paylaşmadığım insanlarla.

 

Ağzını doludura doldura sen SALAK mısın yahu demek, ne kadar iç rahatlatıcı oluyor bir bilseniz. Ama her zaman denmiyor işte.

 

Misal bir AVM  ye gittiniz. zaten, hınca hınca insan dolmuş ortalık, park yeri  bulmak için dakikalarca labirentte peynir arayan fare gibi dolaşıyrsunuz otopark ta, ve uzaktan boş olduğunu düşündüğünüz bir yer fark ediyorsunuz ve oraya yönelip park yerine girmek için uğraşıyorsunuz ama yoooook . Sizden önce park eden bir ÖKÜZ, öyle bir girmiş ki o iki çizgi arasına, sizin oraya girmeniz mümkün değil.

 

Arabadan inip o arabayı orada parçalara ayırmak geliyor içimden bu durumlar için arbamda " SEN NE TÜR BİR ÖKÜZSÜN' yazılı küçük kağıtlar taşıyorum. İnanın o kadar çabuk bitiyor ki torpido gözünde ki bu notlar.

 

Denk geldiğinde, hır çıkmasın diye sahte bir kibarlıkla, arabayı biraz düzeltirmisiniz sorusuna verlen cevaba bakın ' HEMEN ÇIKACAĞIM',

'LAN DAHA GİRMEDİN Kİ HERHANGİ BİR YERE ÇIKACAKSIN OKÜZ'

anlaşamıyoruz bu insanlarla, olmuyor. Ne yapsak olmayacak. Bu adamlar, bu kadınlar kim? nasıl bir kafadalar? ne içipte çıkıyorlar? sokaklara çok merak ediyorum.