Barışcan Biyoğrafi

Aralık 2013 | Barişcan Sapanci, Sunucu
Diyarbakır doğumlu Barışcan ilköğretim eğitimini Ankara ve Diyarbakır , Üniversite eğitimini ise Elazığ- Fırat Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi-Jeoloji Mühendisliği Bölümünde yapmıstır. Müzik hayatına Üniversite yıllarında amatör olarak kurduğu orkestrasıyla çeşitli konserler vererek ve Üniversitenin Çok Sesli Korosunda görev alarak başladı. Şarkılarının söz ve müziklerini kendisi yapıyor. 500’e yakın eseri vardır.

1992 yılında ELİ İŞTE GÖZÜ OYNAŞTA adlı bir pop kasedi yapmıstır. Yapımcı firmanın tanıtım yetersizliğinden dolayı kaset müzik severlere ulaşamamıştır. Kasedin yapımcısı Ankara’da İstanbul Müzik Üretim’dir. Müzik aranjelerini New Age müziğin başarılı isimlerinden Can ATİLLA yapmıştır. Kasetteki şarkıların söz ve müzikleri Barışcan’a aittir. Ve Şarkılardan 6 tanesi TRT denetiminden geçmiştir.

1993 yılından beridir Diyarbakır da yerel tv ve radyolarda çeşitli programlar yaparak sunuculuk ve yapımcılık görevlerinde bulunmuştur.
Söz tv de yaptığı BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN programı çocukların olduğu kadar büyük izleyicilerinde ilgisini çekmiştir. Barışcan yaptığı şarkıları ve klipleri dinleyicilerine bu program vesilesiyle ulaştırabilmektedir. Edindiği kitle daha çok çocuklar ve gençlerden oluşmaktadır.

Barışcan son yılarda öğrencilere yönelik yıl sonu , piknik , şölen kutlama doğum günleri , düğün programlarında çeşitli animasyonlar düzenleyerek bu alanda da isminden bahsettirmektedir.

Diyarbakırlı Ünlü yazar Şevket Beysanoğulları’nın geniş ve kapsamlı bir araştırma sonunda tarih boyunca önemli çalışmalar yapmış sanatçıları topladığı DIYARBAKIRLI SANAT ADAMLARI adlı kitabında Barışcan’a da yer vermiştir. Müzisyen