Bazı teknolojik sorunlar ve tecrübeleri

Ağustos 2012 | Hakan, Bütçe Uzmanı
Bugün bazı saçma teknolojik bilgiler vereyim belki birilerinin işine yarar ilk iki tanesi SONY WALKMAN 4GB MP3 çalar ile ilgili.

Bugün bazı mevzuat içeriklerinin mp3 dosyalarını atayım dedim. Dosyaları mp3 çalara yükledim. Sonra birde baktım ki ses dosyalarının isimlerine göre sıralama yapmıyor kafasına göre dizmiş, bir çok defa windows ta isme göre sıralayıp tekrar attım ama bir türlü isteğim sıralamayı başaramadım en son mymusictools.com/music_management_3/mp3tag_pro_26668.htm adresinden bir mp3 düzenleme programı idirip 100 den fazla mp3 ü kolayca sınıflayıp sıraldım. şimdi adam gibi bir sıralamaya girdi ama en az 30 dakikamı yiyen windows ve çalma sıralamasına ada göre menüsü (sort by name) koymayan sony firmasını şiddetle kınıyorum :)


Gelelim ikinci tecrübeye yukarıdaki işle uğraşırken mp3 çaların ekolayzır (equalizer)

ayarında cannot execute bir hata uyarısı aldım. Bu sefer de ayarımı bu arıza kaçırdı gündüz olsa hemen servisinde soluğu almıştım o derece gerildim yani hatta tüm fabrika ayarlarını yeniden yükledim sony manuel den bulup, ama yok bir türlü gitmedi arıza karıştır karıştır çözdüm. Meğerse BASS tuşu açıkken ekolayzır devreden çıkıyormuş e aslında mantıklı geldi sebebini bulunca, arıza değilmiş :) Eğer bu sorunu MP3 çalarınızda yaşıyorsanız ZAP / BASS tuşuna uzunca basarak çözebilirsiniz.

Gelelim bugünün güzel tecrübesine hep kötü olacak değil ya tecrübeler. size google 3D modelleme ve çizim programının linkini vereceğim oldukça kolay ve eğlenceli azbuçuk profeyonel desteği de var ama sabırla çalışırsanız profeyonel işler bile çıkarabilirsiniz bence basit ve çok kolay bir 2D/3D Modelleme ve çizme programı.

Buyurun indirin sketchup.google.com/download/


walla bir tıkla 3 kuş vurudunuz :)